Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

19 października 2015 r.
20:27

Raniewicz: Polska obywatelska czy PiS-owska - te wybory o tym zdecydują

Autor: Zdjęcie autora toma łm
0 20 A A
Poseł Grzegorz Raniewicz w redakcji Dziennika Wschodniego
Poseł Grzegorz Raniewicz w redakcji Dziennika Wschodniego

W poniedziałek gościem naszej redakcji była posłanka PSL Genowefa Tokarska (zapis rozmowy na str. 7). Dziś jest u nas lider listy Platformy Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 7, poseł Grzegorz Raniewicz.

Aktualizacja artykułu: 20 października 2015 r. 10:59
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

10:58 - • To było już ostatnie pytanie. Dziękujemy za wizytę.

- Dziękuję za rozmowę. Dziękuję moim krajanom, którzy zaufali mi cztery lata temu i dzięki którym miałem zaszczyt pracować w polskim parlamencie przez ostatnie osiem lat. Zapraszam na wybory 25 października. Ważne, abyśmy dbali o naszą demokrację, aktywizowali siebie, rodziny, sąsiadów i spotykali się w tym dniu święta demokracji przy urnach wyborczych. Do zobaczenia w niedzielę.

10:53 - • Ostatnie pytanie: O co tak naprawdę toczy się walka wewnątrz PO? O dobry wynik wyborczy czy już o przywództwo w partii po wyborach?

Trwa kampania wyborcza. Walczymy o jak najlepszy wynik wyborczy, ale przede wszystkim o przyszłość nas wszystkich. Te wybory zadecydują, czy będziemy podążali w kierunku rozwoju Polski obywatelskiej, czy też w kierunku Polski PiS-owskiej. Przez ostatnie osiem lat wiele działań rządu zostało skierowanych na rozwój samorządności, m.in. wprowadzono budżety obywatelskie. Platforma jako partia polityczna jest sprawnie zarządzanym zgranym organizmem politycznym.

10:52 - • A co jeśli chodzi o miejsca pracy w Chełmie, poza kopalnią? Jakieś pomysły ?

- W przypadku każdego małego miasta bardzo ciężko jest pozyskać inwestora zewnętrznego. Poza strefami ekonomicznymi rzadko widzimy inwestorów budujących fabryki i dających w ten sposób miejsca pracy. Dlatego najważniejsze zadanie, jakie stoi przed władzami samorządowymi w takich miejscowościach to dbałość o lokalny biznes, o małe przedsiębiorstwa rodzinne, ułatwianie im pracy wzorową obsługą administracyjną i niskimi podatkami lokalnymi.

10:50 - • Czy to dobrze, że nową kopalnię w okolicach Chełma wybudują Australijczycy?

- Kibicuję każdemu przedsięwzięciu gospodarczemu, które daje miejsca pracy w Polsce, a szczególnie na Lubelszczyźnie. Kopalnia to kilka tysięcy miejsc pracy w samym zakładzie i kilka tysięcy w firmach współpracujących. Jeżeli wybudują tę kopalnię Australijczycy, region otrzyma bardzo mocny impuls rozwojowy. Chciałbym kiedyś móc kupić węgiel z tej kopalni.
 
10:34 - • W Chełmie rządzi SLD i buduje wielki aquapark. Potrzebne to?
 
- Aquapark był jednym z głównych punktów programu wyborczego obecnej prezydent Agaty Fisz, wybranej zresztą na to stanowisko po raz trzeci. Skoro mieszkańcy zaufali tej wizji, to znaczy, że uznali, ze jest potrzebny. W przypadku tej inwestycji bardzo wiele będzie zależało od tego, kto i w jaki sposób będzie nią zarządzał, czy uda mu się zbilansować przychody z wydatkami, a to zadecyduje, czy będzie kotwicą dla budżetu miasta, czy też impulsem rozwojowym.

 

10:34 - • Mam wrażenie, że Platforma odpuściła sobie całkowicie północną część województwa, tzw. Południowe Podlasie. Tam niepodzielnie rządzi PiS, a właściwie senator Bierecki. Co zrobicie, żeby to zmienić?

Mamy tam dwóch bardzo dobrych kandydatów, którzy prowadzą aktywną kampanię wyborczą. Młody, zdolny radny z Białej Podlaskiej Wojciech Sosnowski i doświadczony polityk Józef Bergier. Ufam im i liczę, że poprowadzą tam Platformę do zwycięstwa.

10:34 - • Dlaczego Platforma ma zadziwiającą łatwość pozbywania się kompetentnych ludzi? Chodzi mi np. o usunięcie z rządu ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a potem ministry Joanny Muchy?

- Za decyzje personalne dotyczące ministrów odpowiada zawsze premier. Jeżeli nawet ktoś jest bardzo dobrym fachowcem, zarówno sytuacja wewnętrzna, jak i międzynarodowa czasami wymaga zmiany na stanowisku ministerialnym. Każdy, kto obejmuje tekę ministra liczy się z tym, ze może być w każdej chwili odwołany. Minister, to znaczy „służyć”, a nie sprawować, czy też celebrować tę funkcję. Jeżeli osoby są dobre, radzą sobie później, po odwołaniu z funkcji i z powodzeniem funkcjonują w życiu publicznym. Znamy wiele przykładów byłych ministrów, którzy po przerwie wracali na stanowiska ministerialne, np. minister Grabarczyk albo minister Schetyna.

10:32 - • Nie zdołaliście postawić Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. To wasza wielka klęska w czasie kampanii wyborczej. Zgadza się pan z tym?

Zbigniew Ziobro nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Zostanie w przyszłości osądzony zarówno przez wyborców, jak i wymiar sprawiedliwości. W tej chwili musimy się skoncentrować na tym, żeby nie dopuścić Ziobrów znowu do rządzenia.

10:25 - • Dlaczego Platforma Obywatelska blokowała wprowadzenie pod obrady Sejmu i przyjęcie tak bardzo oczekiwanej przez społeczeństwo nasze ustawy umożliwiającej przejście na emerytury po 40 latach pracy. Czy zajmiecie się tą ustawą po wyborach?

- Reforma emerytalna, która została dokonana wynika ze zmian demograficznych, które następują w Polsce. Wydłuża się średnia wieku, w związku z tym poprawia się też jakość życia i stan zdrowia społeczeństwa, pomimo wielu bolączek, z którymi ciągle się borykamy. Dlatego zmuszeni byliśmy do wydłużenia wieku emerytalnego, gdyż stary system w przeciągu kilku lat stałby się niewydolny finansowo, a mówiąc wprost: polskim emerytom groził brak środków na wypłaty ich emerytur. Musimy pamiętać, że im ktoś krócej pracuje, tym jego emerytura jest niższa, więc jeżeli ktoś obiecuje, że obniży wiek emerytalny, to należy go zapytać: „jaka będzie moja emerytura, jeśli przejdę na nią wcześniej?”. Odpowiedź będzie przykra dla pytającego. Obniżenie wieku emerytalnego o 5-10 lat może spowodować obniżenie emerytury nawet o połowę.

10:18 - • Pytanie od pana Stanisława: Dlaczego panie pośle nikt nie wspomina w tej kampanii o ludziach niepełnosprawnych? Renty socjalne, zasiłki pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz jakakolwiek pomoc są na żenująco niskim poziomie.

Jednym z elementów, który jest podnoszony w naszej kampanii, to oprócz gospodarki, wyższe płace i niższe podatki. Przygotowaliśmy reformę podatkową, na której najwięcej skorzystają najniżej uposażeni. Wprowadzenie 10-proc. podatku dochodowego faktycznie poprawia ilość pieniędzy w portfelu obywatela. Jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne, ważniejsza od przyznawania rent jest ich aktywizacja zawodowa. W tym kierunku od lat czynimy działania, dopłacamy firmom tworzącym miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, nawet 1800 zł do jednego miejsca. Każdy człowiek, który pracuje i zarabia na siebie jest szczęśliwszy od tego, który pobiera zasiłek. Wielokrotnie rozmawiałem z osobami niepełnosprawnymi, mam przyjaciół, którzy mają różne stopnie niepełnosprawności. Wszyscy potwierdzają ten kierunek i mówią, że praca jest ważniejsza od zapomogi.
 
10:13 - • Czy pana zdaniem jest sens i potrzeba wyodrębnić z województwa lubelskiego nowe województwo?
 
- Powstawanie nowych jednostek administracyjnych to rozbudowywanie administracji, a więc generowanie dodatkowych kosztów. Te trzeba będzie pokryć wpływami z podatków. Gdyby w Polsce funkcjonował podział na bardziej rozdrobnione województwa, nie bylibyśmy w stanie skutecznie wchłonąć środków unijnych. Jednostki administracyjne na poziomie 1,5 mln mieszkańców są najmniejszymi, które dobrze absorbują te środki. Zamiast koncentrować się na wymyślaniu nowych tworów administracyjnych, warto skupić się na pomysłach, które faktycznie poprawią życie mieszkańców. Ja nie słyszałem, żeby bardziej rozbudowana administracja kogoś uszczęśliwiła.

 

• 10:08 - W Chełmie poseł Stanisław Żmijan reklamuje się plakatami z hasłem obwodnica Chełma. Jak ocenia pan dotychczasowe działania swojego partyjnego kolegi w tym zakresie? Proszę o konkretną odpowiedź czy faktycznie pracował na to, że obwodnica Chełma została wpisana do realizacji, czy jest to tylko agitacja wyborcza?

Sukces zawsze ma wielu ojców. Myślę, że również mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, jakim jest pan poseł Stanisław Żmijan cieszy się z powstania obwodnicy Chełma. Najbardziej będą z niej zadowoleni mieszkańcy, gdyż to jest kluczowe dla bezpieczeństwa, czystości powietrza i natężenia hałasu w mieście.

• 10:07 - Pierwotnie liderem listy w okręgu nr 7 miał być Mariusz Grad. Dlaczego ostatecznie to pan został „jedynką”?

- Taka była decyzja zarządu krajowego. Została podjęta po konsultacjach ze mną i pytaniu, czy podejmę się poprowadzenia listy. Pierwotnie miałem nie startować, ale uważam, że wartość Platformy dla polskiej polityki jest niezwykle istotna, dlatego zmieniłem moją decyzję i w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” zdecydowałem się kandydować.

• 10:02 - Pierwsze pytanie: Co pan zrobił dla swojego regionu? Co chciałby pan zrobić w kolejnej kadencji?

- To, co udało nam się osiągnąć najistotniejszego przez ostatnie lata, to bardzo udana współpraca wszystkich parlamentarzystów z Lubelszczyzny. W parlamencie bardzo ważna jest siła głosów. Jeżeli wielu posłów mówi tym samym głosem, to dużo łatwiej jest lobbować w sprawach lokalnych. Dzięki tej sile głosów osiągnęliśmy sukces w pozyskiwaniu środków infrastrukturalnych, jak również przy podziale środków unijnych duża pulę na Program Polski Wschodniej. A namacalnie najbardziej dumny jestem z dróg, które powstały na Lubelszczyźnie, z tego skoku infrastrukturalnego, który został wykonany. Mowa tu zarówno o drogach dwupasmowych, jak i o setkach kilometrów „schetynówek”. Cieszę się także z budowy „orlików” – uśmiech grających dzieci jest bezcenny. W kolejnej kadencji jedną ze spraw mi najbliższych będzie przypilnowanie budowy obwodnicy Chełma. To najważniejsza sprawa dla miasta, którą można wykonać z budżetu krajowego.

10:01 - W naszej redakcji jest już nasz dzisiejszy gość. Zaczynamy czat!

 

--

Pytania do kandydata można przesyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl (w tytule wiadomości należy wpisać „czat wyborczy”), a także wpisywać w komentarzach pod właściwym artykułem na portalu, także w trakcie trwania spotkania.

W tym tygodniu na czatach spotkamy się jeszcze z szefami dwóch największych ugrupowań: Włodzimierzem Karpińskim z PO (środa) i Krzysztofem Michałkiewiczem z PiS (czwartek).

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 15:52
Panowie czy Wy w ogóle potraficie o coś walczyć, poza swoimi sprawami? Jedyne co potraficie to gadać, obiecywać i to tylko w okresie wyborczym. Nawet Hrubieszów ma obwodnicę miasta wybudowana za 230 milionów, a Chełm o takiej może sobie pomarzyć. Nie wiedziałem, ze w Hrubieszowie jest przejście graniczne z Ukrainą i to większe niż to w Dorohusku. Tylko wówczas obwodnica w Hrubieszowie maiałaby pierwszeństwo przed obwodnicą Chełma.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:00
Jeśli minister znaczy sluzyc, to Karpinski jest najlepszym przykladem jak swoja praca mozna sie przysluzyc wojewodztwu.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 16:02
A ja doskonale pamiętam zapewnienia niejakiego Donalda Tuska, który mówił: W Polsce będzie się żyło lepiej. W Polsce będzie się żyło lepiej ludziom Platformy. I miał rację, bo bez przynależności do PO nie ma co marzyć o pracy.
Avatar
crx / 20 października 2015 o 15:49

Taka prawda historyczna. Miejsce PO na śmietniku historii i żadne chamskie obrażanie symoatyków PiS już nie POmoże.

Porozmawiamy za cztery lata o wielkich niespełnionych nadziejach bez względu na to ,kto wygra te tzw.;-))))))))) wybory ! Ale w razie czego trza łuczyć siem jokigoś łobcygo jinzyka , coby wyiwanić stunt !!!

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 13:39
Taka prawda historyczna. Miejsce PO na śmietniku historii i żadne chamskie obrażanie symoatyków PiS już nie POmoże.
Avatar
gina / 20 października 2015 o 13:27

Muszę pana zmartwić, ale nie oddam na Pana głosu. Zagłosuję za to na Włdzimierza Karpińskiego, więc wszystko jakby zostaje w ''rodzinie'' :)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 13:04
"crx (20 października 2015 o godzinie 12:23) Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!" Natomiast PSL obciągnie każdą laskę marszałkowską za stołki.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 12:58
semicka kłamliwa gęba tego raniewitza
Avatar
crx / 20 października 2015 o 12:23

Już nikt im nie wierzy Sondaże muszą być nadmuchane jak balonik, bo nie znam nikogo kto popieralby to barachło

Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!

Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 12:11
Już nikt im nie wierzy Sondaże muszą być nadmuchane jak balonik, bo nie znam nikogo kto popieralby to barachło
Avatar
Gość / 23 października 2015 o 15:52
Panowie czy Wy w ogóle potraficie o coś walczyć, poza swoimi sprawami? Jedyne co potraficie to gadać, obiecywać i to tylko w okresie wyborczym. Nawet Hrubieszów ma obwodnicę miasta wybudowana za 230 milionów, a Chełm o takiej może sobie pomarzyć. Nie wiedziałem, ze w Hrubieszowie jest przejście graniczne z Ukrainą i to większe niż to w Dorohusku. Tylko wówczas obwodnica w Hrubieszowie maiałaby pierwszeństwo przed obwodnicą Chełma.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 19:00
Jeśli minister znaczy sluzyc, to Karpinski jest najlepszym przykladem jak swoja praca mozna sie przysluzyc wojewodztwu.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 16:02
A ja doskonale pamiętam zapewnienia niejakiego Donalda Tuska, który mówił: W Polsce będzie się żyło lepiej. W Polsce będzie się żyło lepiej ludziom Platformy. I miał rację, bo bez przynależności do PO nie ma co marzyć o pracy.
Avatar
crx / 20 października 2015 o 15:49

Taka prawda historyczna. Miejsce PO na śmietniku historii i żadne chamskie obrażanie symoatyków PiS już nie POmoże.

Porozmawiamy za cztery lata o wielkich niespełnionych nadziejach bez względu na to ,kto wygra te tzw.;-))))))))) wybory ! Ale w razie czego trza łuczyć siem jokigoś łobcygo jinzyka , coby wyiwanić stunt !!!

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 13:39
Taka prawda historyczna. Miejsce PO na śmietniku historii i żadne chamskie obrażanie symoatyków PiS już nie POmoże.
Avatar
gina / 20 października 2015 o 13:27

Muszę pana zmartwić, ale nie oddam na Pana głosu. Zagłosuję za to na Włdzimierza Karpińskiego, więc wszystko jakby zostaje w ''rodzinie'' :)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 13:04
"crx (20 października 2015 o godzinie 12:23) Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!" Natomiast PSL obciągnie każdą laskę marszałkowską za stołki.
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 12:58
semicka kłamliwa gęba tego raniewitza
Avatar
crx / 20 października 2015 o 12:23

Już nikt im nie wierzy Sondaże muszą być nadmuchane jak balonik, bo nie znam nikogo kto popieralby to barachło

Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!

Kogo Najwyższy obdarzył przymiotem samodzielnego myślenia, a nie poddańczo słuchających księży, Brukseli czy Waszyngtonu bez wątpienia zagłosuje na jedyną partię , która się nie skompromitowała i nigdy nie podjęła działań przeciwko żywotnym interesom narodu polskiego , czyli PSL !!! Niech wam Bóg dopomoże, bo na mądrość większości wyborców nie możecie liczyć !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 12:11
Już nikt im nie wierzy Sondaże muszą być nadmuchane jak balonik, bo nie znam nikogo kto popieralby to barachło
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.