Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

19 września 2015 r.
17:05

Wybory 2015: Kandydaci PiS apelują o uczciwą grę (wideo)

Autor: Zdjęcie autora toma
0 62 A A
Krzysztof Michałkiewicz (z prawej) i Artur Soboń podczas sobotniej konferencji prasowej (for. Wojciech Nieśpiałowski)
Krzysztof Michałkiewicz (z prawej) i Artur Soboń podczas sobotniej konferencji prasowej (for. Wojciech Nieśpiałowski)

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów z lubelskiej listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wyrażają oni gotowośc do merytorycznej dyskusji i apelują do swoich rywali o wzajemny szacunek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lista PiS w okręgu lubelskim została już zarejestrowana przez Państwową Komisję Wyborczą. - Są na niej wszyscy parlamentarzyści, wielu sprawdzonych i cenionych samorządowców, przedstawiciele naszych koalicjantów oraz osoby młode. Oddajemy nasze najlepsze siły - mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef partii w Lublinie. - W naszym okręgu chcemy zdobyć ponad 50 proc. poparcia. Jeżeli uzyskamy osiem mandatów, to nie będziemy przesadnie zadowoleni, ale to jest minimum, na które liczymy - dodaje.

 

Lubelscy kandydaci PiS do Sejmu i Senatu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Lubelscy kandydaci PiS do Sejmu i Senatu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kandydaci przygotowali deklarację, w której wyrażają gotowość do "rzetelnych debat na argumenty i merytorycznych dyskusji programowych dotyczących spraw szczególnie istotnych dla Mieszkańców Ziemi Lubelskiej". Apelują też, aby kampanię wyborczą charakteryzował szacunek dla konkurentów i poważna rozmowa o Polsce.

- Te słowa kierujemy do kandydatów wszystkich ugrupowań, do których chcemy zaapelowac o grę fair - mówi Artur Soboń, rzecznik prasowy lubelskiego sztabu wyborczego PiS. 

Deklaracja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z dnia 19 września 2015 r.:
W dniu 25 października odbędą się wybory parlamentarne podsumowujące ośmioletni okres rządzenia Polską przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, koalicji wspieranej często przez środowiska reprezentujące polityczną i obyczajową lewicę.

Prawo i Sprawiedliwość wraz z bliskimi mu stronnictwami niejednokrotnie było w tym czasie przedmiotem ataków, których styl i skala przekraczały poziom dopuszczalny w normalnej debacie publicznej.

Tym niemniej, w obliczu zbliżających się historycznych rozstrzygnięć i nadchodzącej zmiany, lubelscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości aspirujący do objęcia mandatów parlamentarnych, zachowując prawo do opartych na prawdzie ocen, jednoznacznie deklarują , iż w swej kampanii nie zamierzają prowadzić działań dezawuujących swych politycznych konkurentów.

Kandydaci PiS deklarują pełną gotowość do rzetelnych debat na argumenty i merytorycznych dyskusji programowych dotyczących spraw szczególnie istotnych dla Mieszkańców Ziemi Lubelskiej. Tego samego oczekujemy od kandydatów list konkurencyjnych Komitetów Wyborczych.

Niech rozpoczynającą się kampanię w naszym Okręgu charakteryzują szacunek dla konkurentów i poważna rozmowa o Polsce. Tego oczekują od nas – kandydatów nasi rodacy, Mieszkańcy Lublina oraz całej Lubelszczyzny. Pokażmy, że potrafimy grać fair.

Lublin, dnia 19 września 2015 r.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 08:05
jak wszyscy jest tylko 17 osób z senatorów to chyba jeden jest i ta bladyneczka z tyłu to nie kandyduje. PlS kłamie
Avatar
kamyk / 22 września 2015 o 17:55

chcesz być sanowanym to szanuj innych. wszysyko w temacie.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 08:24
Informacja o tym, iż Elżbieta Kruk jest córką sekretarza KW PZPR jest nieprawdziwa. Apeluję o przeprosiny.
Avatar
minor / 21 września 2015 o 23:35

Gdzie jest lokomotywa tej listy.Podziała się "dzieś tam"? A może to nie lokomotywa ,tylko już drezyna?Jej o0jciec -sekretarz KWPZPR nigdy się nie chował. Oj cienka i zgrana to lista.Nie ma co oczekiwać rewelacji wyborczej.Ta skorupa musi pęknąć,inaczej nic z tego nie będzie.Może im Podkański trochę głosów nastuka,ale to i tak pójdzie na dobro Kruk.Ludzie muszą zrozumieć,że jak chcą gółosować na PIS ,to tylko na pozycję 11.

Tą lokomotywę trudno nawet znaleśź w google. :D Ludzie muszą zozumieć, że jeśli chcą normalności to nie mogą głosować na pis. Każdy głos oddany na pis  to para w gwizdek pani Eli, a ona ma Lubelszczyzne... w gwizdku.

Tą lokomotywę trudno nawet znaleśź w google. :D Ludzie muszą zozumieć, że jeśli chcą normalności to nie mogą głosować na pis. Każdy głos oddany na pis  to para w gwizdek pani Eli, a ona ma Lubelszczyzne... w gwizdku.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 13:57
Czy wiesz wszystko o wyborach? http://dobry-prawnik.info/wybory-parlamentarne-co-musisz-o-nich-wiedziec/
Avatar
Mark / 21 września 2015 o 12:35

jak się nazywa ten w górnym lewym rogu? Z niebieskim krawatem? Kojarzę jego twarz z billboardu na Warszawskiej. Jako jedyny nie wygląda jak oszołom tylko jak normalny gość!

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:15
Gdzie jest lokomotywa tej listy.Podziała się "dzieś tam"? A może to nie lokomotywa ,tylko już drezyna?Jej o0jciec -sekretarz KWPZPR nigdy się nie chował. Oj cienka i zgrana to lista.Nie ma co oczekiwać rewelacji wyborczej.Ta skorupa musi pęknąć,inaczej nic z tego nie będzie.Może im Podkański trochę głosów nastuka,ale to i tak pójdzie na dobro Kruk.Ludzie muszą zrozumieć,że jak chcą gółosować na PIS ,to tylko na pozycję 11.
Avatar
Wstyd / 21 września 2015 o 08:42

Uczciwa gra, Oni nie wiedzą co to znaczy, podkręcają gorący temat uchodźców, który jest dla nich wspaniałym momentem żeby nie wspominać nic o swoich kandydatach, z których kpi cały internet a Pan prezes nawet nie chce skomentować, dla jednego z największych szwedzkich dzienników, swojego wystąpienia a dlaczego? Bo co innego ogłupiać swoich a co innego już puścić w eter swoje wypowiedzi. Powiedzieć też trzeba, że Pan prezes podając Szwecję jako przykład gdzie w 54 obszarach panuje szariat a Państwo nie ma żadnej kontroli. Wystarczy poczytać artykuły co na Szwedzi. Tak się prowadzi uczciwą grę...wstyd.

Uczciwa gra, Oni nie wiedzą co to znaczy, podkręcają gorący temat uchodźców, który jest dla nich wspaniałym momentem żeby nie wspominać nic o swoich kandydatach, z których kpi cały internet a Pan prezes nawet nie chce skomentować, dla jednego z największych szwedzkich dzienników, swojego wystąpienia a dlaczego? Bo co innego ogłupiać swoich a co innego już puścić w eter swoje wypowiedzi. Powiedzieć też trzeba, że Pan prezes podając Szwecję jako przykład gdzie w 54 obszarach panuje szariat a Państwo nie ma żadnej kontroli. Wystarczy poczyta... rozwiń

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 23:34
czy tylko mnie pan Soboń przypomina Czerepacha z 'Rancza'?
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 18:57
Soboń i "uczciwa gra"... Bender-Motyka od Kukiza i "uczciwa gra"... Brzmi to dość zabawnie! Dobrze, że przynajmniej Kruk się... zaszyła. W domowych pieleszach, zapewne. Gdyby jeszcze i ona zaapelowała o "uczciwą grę" (wstępną) to byłyby jaja.
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 08:05
jak wszyscy jest tylko 17 osób z senatorów to chyba jeden jest i ta bladyneczka z tyłu to nie kandyduje. PlS kłamie
Avatar
kamyk / 22 września 2015 o 17:55

chcesz być sanowanym to szanuj innych. wszysyko w temacie.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 08:24
Informacja o tym, iż Elżbieta Kruk jest córką sekretarza KW PZPR jest nieprawdziwa. Apeluję o przeprosiny.
Avatar
minor / 21 września 2015 o 23:35

Gdzie jest lokomotywa tej listy.Podziała się "dzieś tam"? A może to nie lokomotywa ,tylko już drezyna?Jej o0jciec -sekretarz KWPZPR nigdy się nie chował. Oj cienka i zgrana to lista.Nie ma co oczekiwać rewelacji wyborczej.Ta skorupa musi pęknąć,inaczej nic z tego nie będzie.Może im Podkański trochę głosów nastuka,ale to i tak pójdzie na dobro Kruk.Ludzie muszą zrozumieć,że jak chcą gółosować na PIS ,to tylko na pozycję 11.

Tą lokomotywę trudno nawet znaleśź w google. :D Ludzie muszą zozumieć, że jeśli chcą normalności to nie mogą głosować na pis. Każdy głos oddany na pis  to para w gwizdek pani Eli, a ona ma Lubelszczyzne... w gwizdku.

Tą lokomotywę trudno nawet znaleśź w google. :D Ludzie muszą zozumieć, że jeśli chcą normalności to nie mogą głosować na pis. Każdy głos oddany na pis  to para w gwizdek pani Eli, a ona ma Lubelszczyzne... w gwizdku.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 13:57
Czy wiesz wszystko o wyborach? http://dobry-prawnik.info/wybory-parlamentarne-co-musisz-o-nich-wiedziec/
Avatar
Mark / 21 września 2015 o 12:35

jak się nazywa ten w górnym lewym rogu? Z niebieskim krawatem? Kojarzę jego twarz z billboardu na Warszawskiej. Jako jedyny nie wygląda jak oszołom tylko jak normalny gość!

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 09:15
Gdzie jest lokomotywa tej listy.Podziała się "dzieś tam"? A może to nie lokomotywa ,tylko już drezyna?Jej o0jciec -sekretarz KWPZPR nigdy się nie chował. Oj cienka i zgrana to lista.Nie ma co oczekiwać rewelacji wyborczej.Ta skorupa musi pęknąć,inaczej nic z tego nie będzie.Może im Podkański trochę głosów nastuka,ale to i tak pójdzie na dobro Kruk.Ludzie muszą zrozumieć,że jak chcą gółosować na PIS ,to tylko na pozycję 11.
Avatar
Wstyd / 21 września 2015 o 08:42

Uczciwa gra, Oni nie wiedzą co to znaczy, podkręcają gorący temat uchodźców, który jest dla nich wspaniałym momentem żeby nie wspominać nic o swoich kandydatach, z których kpi cały internet a Pan prezes nawet nie chce skomentować, dla jednego z największych szwedzkich dzienników, swojego wystąpienia a dlaczego? Bo co innego ogłupiać swoich a co innego już puścić w eter swoje wypowiedzi. Powiedzieć też trzeba, że Pan prezes podając Szwecję jako przykład gdzie w 54 obszarach panuje szariat a Państwo nie ma żadnej kontroli. Wystarczy poczytać artykuły co na Szwedzi. Tak się prowadzi uczciwą grę...wstyd.

Uczciwa gra, Oni nie wiedzą co to znaczy, podkręcają gorący temat uchodźców, który jest dla nich wspaniałym momentem żeby nie wspominać nic o swoich kandydatach, z których kpi cały internet a Pan prezes nawet nie chce skomentować, dla jednego z największych szwedzkich dzienników, swojego wystąpienia a dlaczego? Bo co innego ogłupiać swoich a co innego już puścić w eter swoje wypowiedzi. Powiedzieć też trzeba, że Pan prezes podając Szwecję jako przykład gdzie w 54 obszarach panuje szariat a Państwo nie ma żadnej kontroli. Wystarczy poczyta... rozwiń

Avatar
Gość / 20 września 2015 o 23:34
czy tylko mnie pan Soboń przypomina Czerepacha z 'Rancza'?
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 18:57
Soboń i "uczciwa gra"... Bender-Motyka od Kukiza i "uczciwa gra"... Brzmi to dość zabawnie! Dobrze, że przynajmniej Kruk się... zaszyła. W domowych pieleszach, zapewne. Gdyby jeszcze i ona zaapelowała o "uczciwą grę" (wstępną) to byłyby jaja.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?