Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Archiwum artykułów

Plastik nie taki bardzo fantastik

Plastik nie taki bardzo fantastik

25 milionów ton. Tyle plastiku w postaci torebek, opakowań, sprzętów czy nawet mikrodrobin w kosmetykach produkuje się w Europie w ciągu zaledwie roku! Tylko 30% z tej prawdziwej „plastikowej hałdy” odpadów udaje się odzyskać w postaci recyklingu, co oznacza, że pozostałe dwie trzecie, czyli ponad 15 ton, jest albo spalane, albo po prostu wyrzucane. To sprawia, że jesteśmy otoczeni plastikiem ze wszystkich stron i szkodliwe tworzywa przedostają się do wody, żywności, a nawet do naszego organizmu.

Podróż za jeden uśmiech

Podróż za jeden uśmiech

Czy pamiętacie Państwo jak ponad roku temu informowałem o inicjatywie bezpłatnego biletu kolejowego w prezencie dla Europejczyków, którzy ukończą 18. rok życia? Trzymałem wtedy kciuki za instytucje unijne, by ten fantastyczny projekt doczekał swojej realizacji. I okazuje się, że moje kciuki mają magiczną moc sprawczą, bo oto już jest! Już w tym roku dwadzieścia tysięcy młodych Europejczyków otrzyma od Unii Europejskiej prezent na swoje osiemnaste urodziny.

Moc energii z polskich pól

Moc energii z polskich pól

Unia Europejska stawia na energię odnawialną. To między innymi wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy i fale morskie czy geotermia. Wykorzystując ich potencjał Unia chce nie tylko stać się bardziej ekologiczna, ale też zapewnić nam bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnić się od importu energii z innych krajów, co kosztuje niemal 1 miliard euro każdego dnia! W Polsce jednak entuzjazm związany z przejściem na odnawialne źródła energii spotyka się często z oporem. I nie można się temu dziwić, bo nie każde rozwiązanie sprawdza się równie dobrze pod każdą szerokością geograficzną, nie każdy kraj też na równi obfituje w te zasoby.