Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Archiwum artykułów

Kontrowersyjne 6 procent

Kontrowersyjne 6 procent

Unia Europejska krytykowana jest co rusz za szereg różnych kwestii, niezmiennie jednak najczęstsze ataki eurosceptyków przypadają na jeden główny obszar – unijną administrację. Dużo mówi się o tym, że unijny korpus urzędniczy jest nadmiernie rozbuchany i pochłania zdecydowanie za dużo pieniędzy podatników. W powszechnej opinii więc składa się on z masy bliżej nieokreślonych osób, zajmujących się niczym więcej jak “przerzucaniem papierów” i chodzeniem na drogie lunche w unijnej stolicy, Brukseli. Jako że obraz ten ma tyle wspólnego z prawdą co inny unijny mit, o zapędach Wspólnoty do prostowania bananów, myślę, że warto się z nim w końcu rozprawić

Gdy Twój samochód troszczy się o Ciebie

Gdy Twój samochód troszczy się o Ciebie

Łatwo możemy sobie wyobrazić kierowcę, który samotnie jedzie samochodem po mało uczęszczanej, wiejskiej drodze. W pewnym momencie przed maskę wyskakuje dzik, zaś kierowca, chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie skręca w prawo uderzając w drzewo. Jest nieprzytomny, potrzebuje pomocy i dla uratowania jego życia liczy się każda minuta. Tymczasem pomoc nie nadejdzie do momentu, gdy tą samą drogą nie przejedzie inny kierowca, który wezwie pogotowie. Niestety, takie sytuacje zdarzają się na europejskich drogach regularnie - co roku w wypadkach samochodowych umiera ok 25 tysięcy Europejczyków, zaś do 55% z nich dochodzi na terenach wiejskich, gdzie potrzeba więcej czasu na dotarcie z pomocą na miejsce. Szybkość reakcji i udzielenia pomocy jest często kluczowa dla uratowania życia, dlatego też, dzięki rozporządzeniu Unii Europejskiej, od zeszłego miesiąca każdy nowy samochód osobowy i lekki pojazd dostawczy sprzedawany w UE musi być wyposażony w system eCall.