Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wypadki

16 listopada 2015 r.
9:18

Rowerzysta potrącony przez samochód. Rower nie był oświetlony

Autor: Zdjęcie autora pab
0 13 A A

Rowerzysta został potrącony przez samochód. Do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 21 w miejscowości Strachosław (gm. Kamień).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierujący renault laguna 21-letni mieszkaniec gm. Dubienka potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerem 26-letniego mieszkańca gm. Żmudź. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Jak się okazało rower nie posiadał żadnego oświetlenia, jak też elementów odblaskowych. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
darling / 27 listopada 2015 o 10:21

I dlatego warto mieć takie rękawy odblaskowe na rower: http://kamizelkaodblaskowa.com.pl/rekawy-odblaskowe-na-rower/. Jesteśmy w ten sposób znacznie bardziej widoczni na drodze.

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:17
Jeżdzę jednym i drugim oczywiscie dluzej na rowerze nie wiem jak bylo w tym przypadku ale rowerszysta ma miec oswietlenie sprawne szcegolnie jak porusza sie po zmierzchu jak nie to przynajmniej odblaski . jesli spelnia ta podtsawowe to mozna zaczac "czepiac" sie kierowcy samochodu jesli nie to oczywste tylko rpwerzyste na fajki czy piwo na pewno mial a na oswietlene juz zapewne zabraklu czy tez baterie...
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:05

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

Absurdem i to totalnym jest zrzucanie odpowiedzialności za wszystko na kierowców. Nieważne, że rowerzysta jedzie w sposób absolutnie nieprzewidywalny, nieważne, że go nie widać po zmroku, nieważne, że nie zna przepisów ruchu drogowego, nieważne, że wykonuje manewry na drodze bez sygnalizowania ich. Winny kierowca...

i to totalnym jest zrzucanie odpowiedzialności za wszystko na kierowców. Nieważne, że rowerzysta jedzie w sposób absolutnie nieprzewidywalny, nieważne, że go nie widać po zmroku, nieważne, że nie zna przepisów ruchu drogowego, nieważne, że wykonuje manewry na drodze bez sygnalizowania ich. Winny kierowca...

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:02

Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!

I jak pokazuje życie - również głupszy...

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 11:18
Jestem w szoku, ze sa tu ludzie ktorzy tak zaciekle bronia rowerzysty. Całą ta ferajna rowerzystów jest jakaś dziwna. To jak feministki dosłownie. Nie mam nic przeciwko rowerom, ponieważ sam całe życie przejeździłem na nim, ale samochodem zrobiłem jakies 100tys km, (jestem jeszcze dosyć młody) i moge powiedzieć jedno, Powinien być zapis, który jasno zrzuca winę wypadku kolizji, w porze nocnej na nieoznaczone jednoślady. Bez odblasków, bez kamizelki odblaskowej, bez kasku poruszają się rowerzyści po drogach. Żal im wydać max 50zł na swoje bezpieczeństwo????? Kierowcy samochodów dużo więcej płacą za przeglądy, ogumienie itd itd.... Kiedy w koncu wezma sie za te jednoslady???? Przecież oni jeżdżą bez oświetlenia, bez odblasków, bez żadnego ubezpieczenia, bez żadnego prawa jazdy i jeszcze śmią mówić coś o tych wariatach z blaszaków.... No ludzie, kto tu jest wariatem?
Jestem w szoku, ze sa tu ludzie ktorzy tak zaciekle bronia rowerzysty. Całą ta ferajna rowerzystów jest jakaś dziwna. To jak feministki dosłownie. Nie mam nic przeciwko rowerom, ponieważ sam całe życie przejeździłem na nim, ale samochodem zrobiłem jakies 100tys km, (jestem jeszcze dosyć młody) i moge powiedzieć jedno, Powinien być zapis, który jasno zrzuca winę wypadku kolizji, w porze nocnej na nieoznaczone jednoślady. Bez odblasków, bez kamizelki odblaskowej, bez kasku poruszają się rowerzyści po drogach. Żal im wydać max 50zł na swoje bez... rozwiń
Avatar
gość / 16 listopada 2015 o 10:52

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.


Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

Tu Cię zasmucę...-psychotechnik też się potrafi grubo pomylić !!! 25 lat temu skierowano mnie na badania psychotechniczne, bo lekarze nie chcieli się "podpisać" pod moim (rzekomo marnym) stanem wzroku przed zrobieniem Prawa Jazdy. Na badaniach psychotechnicznych też wyszło, że nie potrafię ocenić odległości nadjeżdżającego pojazdu -czy jakoś tak... Uznałem to za ogromny absurd, bo wiedzialem, że tak nie jest ! Nadal walczyłem "o swoje" -aż "wylądowałem" na badaniach w wojskowości. Tam "przeszedłem". Szczęśliwie przejeździłem już 25 lat za kierownicą -nikogo nie rozjechałem ani tym bardziej nie zabiłem -i nie jeżdżę "tylko do kościoła w niedzielę" -robię niemało kilometrów każdego roku... Więc tu się z Tobą nie zgodzę z tą "psychotechniką"...

Tu Cię zasmucę...-psychotechnik też się potrafi grubo pomylić !!! 25 lat temu skierowano mnie na badania psychotechniczne, bo lekarze nie chcieli się "podpisać" pod moim (rzekomo marnym) stanem wzroku przed zrobieniem Prawa Jazdy. Na badaniach psychotechnicznych też wyszło, że nie potrafię ocenić odległości nadjeżdżającego pojazdu -czy jakoś tak... Uznałem to za ogromny absurd, bo wiedzialem, że tak nie jest ! Nadal walczyłem "o swoje" -aż "wylądowałem" na badaniach w wojskowości. Tam "przeszedłem". Szczęśliwie przejeździłem już 25 lat z... rozwiń

Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 16 listopada 2015 o 10:45

Kierowca auta nie powinien odpowiadać za potrącenie skoro ani rowerzysta, ani rower nie miał odblasków.


Kierowca auta nie powinien odpowiadać za potrącenie skoro ani rowerzysta, ani rower nie miał odblasków.

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

rozwiń
Avatar
Porozumienie Rowerowe / 16 listopada 2015 o 10:32

"Porozumienie Rowerowe (16 listopada 2015 o godzinie 10:08) Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!" Może i słabszy, ale kilka odblasków chociażby i jest widoczny w każdych warunkach pogodowych

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

rozwiń
Avatar
Zenon / 16 listopada 2015 o 10:19

Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!

Większej bzdury nie słyszałem chyba nawet w kampanii wyborczej.
 

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 10:17
"Porozumienie Rowerowe (16 listopada 2015 o godzinie 10:08) Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!" Może i słabszy, ale kilka odblasków chociażby i jest widoczny w każdych warunkach pogodowych
Avatar
darling / 27 listopada 2015 o 10:21

I dlatego warto mieć takie rękawy odblaskowe na rower: http://kamizelkaodblaskowa.com.pl/rekawy-odblaskowe-na-rower/. Jesteśmy w ten sposób znacznie bardziej widoczni na drodze.

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:17
Jeżdzę jednym i drugim oczywiscie dluzej na rowerze nie wiem jak bylo w tym przypadku ale rowerszysta ma miec oswietlenie sprawne szcegolnie jak porusza sie po zmierzchu jak nie to przynajmniej odblaski . jesli spelnia ta podtsawowe to mozna zaczac "czepiac" sie kierowcy samochodu jesli nie to oczywste tylko rpwerzyste na fajki czy piwo na pewno mial a na oswietlene juz zapewne zabraklu czy tez baterie...
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:05

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

Absurdem i to totalnym jest zrzucanie odpowiedzialności za wszystko na kierowców. Nieważne, że rowerzysta jedzie w sposób absolutnie nieprzewidywalny, nieważne, że go nie widać po zmroku, nieważne, że nie zna przepisów ruchu drogowego, nieważne, że wykonuje manewry na drodze bez sygnalizowania ich. Winny kierowca...

i to totalnym jest zrzucanie odpowiedzialności za wszystko na kierowców. Nieważne, że rowerzysta jedzie w sposób absolutnie nieprzewidywalny, nieważne, że go nie widać po zmroku, nieważne, że nie zna przepisów ruchu drogowego, nieważne, że wykonuje manewry na drodze bez sygnalizowania ich. Winny kierowca...

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 14:02

Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!

I jak pokazuje życie - również głupszy...

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 11:18
Jestem w szoku, ze sa tu ludzie ktorzy tak zaciekle bronia rowerzysty. Całą ta ferajna rowerzystów jest jakaś dziwna. To jak feministki dosłownie. Nie mam nic przeciwko rowerom, ponieważ sam całe życie przejeździłem na nim, ale samochodem zrobiłem jakies 100tys km, (jestem jeszcze dosyć młody) i moge powiedzieć jedno, Powinien być zapis, który jasno zrzuca winę wypadku kolizji, w porze nocnej na nieoznaczone jednoślady. Bez odblasków, bez kamizelki odblaskowej, bez kasku poruszają się rowerzyści po drogach. Żal im wydać max 50zł na swoje bezpieczeństwo????? Kierowcy samochodów dużo więcej płacą za przeglądy, ogumienie itd itd.... Kiedy w koncu wezma sie za te jednoslady???? Przecież oni jeżdżą bez oświetlenia, bez odblasków, bez żadnego ubezpieczenia, bez żadnego prawa jazdy i jeszcze śmią mówić coś o tych wariatach z blaszaków.... No ludzie, kto tu jest wariatem?
Jestem w szoku, ze sa tu ludzie ktorzy tak zaciekle bronia rowerzysty. Całą ta ferajna rowerzystów jest jakaś dziwna. To jak feministki dosłownie. Nie mam nic przeciwko rowerom, ponieważ sam całe życie przejeździłem na nim, ale samochodem zrobiłem jakies 100tys km, (jestem jeszcze dosyć młody) i moge powiedzieć jedno, Powinien być zapis, który jasno zrzuca winę wypadku kolizji, w porze nocnej na nieoznaczone jednoślady. Bez odblasków, bez kamizelki odblaskowej, bez kasku poruszają się rowerzyści po drogach. Żal im wydać max 50zł na swoje bez... rozwiń
Avatar
gość / 16 listopada 2015 o 10:52

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.


Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

Tu Cię zasmucę...-psychotechnik też się potrafi grubo pomylić !!! 25 lat temu skierowano mnie na badania psychotechniczne, bo lekarze nie chcieli się "podpisać" pod moim (rzekomo marnym) stanem wzroku przed zrobieniem Prawa Jazdy. Na badaniach psychotechnicznych też wyszło, że nie potrafię ocenić odległości nadjeżdżającego pojazdu -czy jakoś tak... Uznałem to za ogromny absurd, bo wiedzialem, że tak nie jest ! Nadal walczyłem "o swoje" -aż "wylądowałem" na badaniach w wojskowości. Tam "przeszedłem". Szczęśliwie przejeździłem już 25 lat za kierownicą -nikogo nie rozjechałem ani tym bardziej nie zabiłem -i nie jeżdżę "tylko do kościoła w niedzielę" -robię niemało kilometrów każdego roku... Więc tu się z Tobą nie zgodzę z tą "psychotechniką"...

Tu Cię zasmucę...-psychotechnik też się potrafi grubo pomylić !!! 25 lat temu skierowano mnie na badania psychotechniczne, bo lekarze nie chcieli się "podpisać" pod moim (rzekomo marnym) stanem wzroku przed zrobieniem Prawa Jazdy. Na badaniach psychotechnicznych też wyszło, że nie potrafię ocenić odległości nadjeżdżającego pojazdu -czy jakoś tak... Uznałem to za ogromny absurd, bo wiedzialem, że tak nie jest ! Nadal walczyłem "o swoje" -aż "wylądowałem" na badaniach w wojskowości. Tam "przeszedłem". Szczęśliwie przejeździłem już 25 lat z... rozwiń

Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 16 listopada 2015 o 10:45

Kierowca auta nie powinien odpowiadać za potrącenie skoro ani rowerzysta, ani rower nie miał odblasków.


Kierowca auta nie powinien odpowiadać za potrącenie skoro ani rowerzysta, ani rower nie miał odblasków.

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

A czy rower był trzeźwy ???

A tak do rzeczy: w mioch czasach (gdy robiłem Prawo Jazdy -rok 1993), to nie było dyskusji, że najechał kierowca na rower czy pieszego. Oczywiście była mowa o oświetleniach/odblaskach na rowery ale... Ale: jeśli kierowca najechał na rowerzystę czy pieszego, to po prostu "niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze"! -tłumaczenie krótkie ale konkretne! A w dzisiejszych czasach robi się wszystko, aby wytłumaczyć niewinność kierowcy -a cała reszta winna, kierowca niewinny... Absurd !!!

rozwiń
Avatar
Porozumienie Rowerowe / 16 listopada 2015 o 10:32

"Porozumienie Rowerowe (16 listopada 2015 o godzinie 10:08) Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!" Może i słabszy, ale kilka odblasków chociażby i jest widoczny w każdych warunkach pogodowych

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

Jak masz słaby wzrok lub refleks to po prostu nie jeźdźij. Pójdź do okulisty, albo na badania do psychotechnika, on orzeknie czy możesz kierować pojazdami.

rozwiń
Avatar
Zenon / 16 listopada 2015 o 10:19

Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!

Większej bzdury nie słyszałem chyba nawet w kampanii wyborczej.
 

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 10:17
"Porozumienie Rowerowe (16 listopada 2015 o godzinie 10:08) Rowerzysta zawsze, w każdym wypadku powinien być uprzywilejowany i nie ponosić odpowiedzialności za kolizję. To słabszy uczestnik ruchu!!!" Może i słabszy, ale kilka odblasków chociażby i jest widoczny w każdych warunkach pogodowych
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!