Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wypadki

11 czerwca 2015 r.
7:36

Wypadek autokaru z przedszkolakami z Kluczkowic. "To prawdziwy cud, że dzieciom nic się nie stało"

Autor: Zdjęcie autora pab
0 35 A A
Wypadek autokaru w miejscowości Okół
Wypadek autokaru w miejscowości Okół

Wypadek w miejscowości Okół (woj. świętokrzyskie). Ciągnik rolniczy uderzył w autokar przewożący dzieci wracające z wycieczki do Bałtowa. W środku było 34 przedszkolaków. Na szczęście dzieciom nie stało się nic poważnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do groźnego wypadku doszło w środę ok. godz. 16.40 w miejscowości Okół (gm. Bałtów) w woj. świętokrzyskim. Grupa przedszkolaków z Kluczkowic (pow. opolski) wracała z wycieczki do kompleksu turystycznego w Bałtowie.

– Kobieta kierująca ciągnikiem rolniczym wyjechała z drogi podporządkowanej na drogę główną, przez co doprowadziła do zderzenia z jadącym prawidłowo autobusem przewożącym dzieci – relacjonuje podkom. Ewa Libuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Autokar jechał powoli, bo w tym miejscu nie da się jechać szybko. Jedna z nauczycielek opowiadała mi, że widziała nawet rozpędzony traktor, który jechał z góry. Uderzenie było tak mocne, że autobus się przewrócił – mówi Anna Madej, dyrektor Zespołu Szkół w Kluczkowicach, do której chodzą przedszkolaki.

W autokarze jechało 34 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Razem z nimi były również trzy nauczycielki oraz kierowca. 9 dzieci z ogólnymi potłuczeniami zostało przewiezionych do szpitala w Kielcach. W drodze do szpitala w karetkach towarzyszyły im nauczycielki. – Z informacji na tą chwilę wynika, że nikomu nie stało się nic poważnego – mówi Ewa Libuda.

– W tej chwili w szpitalu w Kielcach pozostało już tylko 6 dzieci. Trójka wróciła z rodzicami do domów już w środę wieczorem – mówi Anna Madej.

 

W poważniejszym stanie jest kobieta, która kierowała ciągnikiem. – 52-latka z obrażeniami miednicy, lewej ręki i głowy została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie – dodaje Libuda.

Dyrektor szkoły podkreśla profesjonalizm i zimną krew nauczycielek, które podróżowały z dziećmi. – Zanim służby ratownicze jeszcze dotarły trzeba było opanować przerażone i płaczące dzieci oraz wyprowadzić je przez wyjście w dachu autokaru. Jestem pełna podziwu dla moich nauczycieli – dodaje wzruszona dyrektor Zespołu Szkół w Kluczkowicach. – I będę to powtarzała: nad tymi dziećmi czuwała opieka boska i patrona naszej szkoły Jana Pawła II. To prawdziwy cud, że dzieciom nic się nie stało. Nie było żadnego złamania, nie mówiąc już o gorszych rzeczach. Chociaż traumę z powodu wypadku na pewno dzieci będą miały długo – mówi Anna Madej.

Masz zdjęcia lub informacje? Wyślij na alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
żyd z wolski / 20 sierpnia 2015 o 12:57

Jakby autokar z twoim dzieckiem miał wypadek, to jeden z drugim szybko byście do Boga się modlili aby nic im nie było. A jak nie wasze to najlepiej naubliżać. Typowy polak.

A jakby dzieci zginęły to kogo byś katożydzie obwiniał. Swego bozie czy kierowce, żydów, PO, masonów i parchów? Gdzie twój buk jest wtedy jak ktoś zginie? Czy to "wolna wola" zginąć w wypadku? Powiększyły by grono aniołów ale winni są zawsze "oni".

Avatar
Gość / 14 czerwca 2015 o 01:23
Czasami myślę ze lepiej wypowiedziałabym się od mojej dyry a jak niektórzy myślą ze jest fajna to się mylą i jak coś ona jest dyrektorką zespołu szkół w Kluczkowicach uczy mnie fizyki właściwie to już ostatni rok i dlatego się cieszę
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 19:52
Tak wina ciągnika był niesprawny i i ta pani zjezdzala z góry stromej gdzie z pewnością wyskoczył bieg a brak było hamulców
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 12:58
wina traktora ?
Avatar
Lolek / 11 czerwca 2015 o 19:24

No czysta kpina !! Wypadek był w mojej wsi, w której mieszkam.  osobiście znam tą panią , nie bronie jej, czy coś, ale aż krew się gotuje gdy czyta się o cudownych nauczycielkach, które opanowały sytuację! Pierwszymi osobami, które pomogły byli mieszkańcy, którzy rozbili szybę, i wyciągali wszystkich, i uspokajali dzieci. Jeden z panów , którego znam osobiście wyciągnął kierowcę, a jego mama dzieci, ponieważ mieszkali tuż obok. Wszystko sam widziałem i starałem się pomóc. Każdy kto mieszkał blisko chciał pomóc. Nauczycielki były tak samo wystraszone jak dzieci !! Nic nie były w stanie zrobić !  Każdy starał się jak mógł, nawet tej pani , która spowodowała wypadek przynieśliśmy koce !! Więc proponuje nie pieprzyć tu głupot, o cudownych nauczycielkach. 

No czysta kpina !! Wypadek był w mojej wsi, w której mieszkam.  osobiście znam tą panią , nie bronie jej, czy coś, ale aż krew się gotuje gdy czyta się o cudownych nauczycielkach, które opanowały sytuację! Pierwszymi osobami, które pomogły byli mieszkańcy, którzy rozbili szybę, i wyciągali wszystkich, i uspokajali dzieci. Jeden z panów , którego znam osobiście wyciągnął kierowcę, a jego mama dzieci, ponieważ mieszkali tuż obok. Wszystko sam widziałem i... rozwiń

Avatar
Grażyna / 11 czerwca 2015 o 18:52
Szkoda dzieci
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 18:46
Niektórym pseudointelektualistom to z tego przekonania, że są najmądrzejsi rozum często odbiera, jak tej debilnej osobie, która wypowiedziała się o 17:19. Weź się durna istota najlepiej nie wypowiadaj. A jak chcesz już coś napisać to odnieś się do samego wypadku i do nieszczęścia jakie dotknęło uczestników tego wypadku. Po prostu ręce opadają czasami jak się patrzy na głupotę ludzką.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 18:43
Ta pani jeździła bez hamulców 2 lata bo szkoda pieniędzy na naprawę a nowe ciągniki ma w domu pozdrawiam
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:57
..nie chodzi o widzenie "czegoś złego", ale stosowności wypowiedzi dyrektorki instytucji świeckiej! Opowiadanie bzdur o cudach i wstawiennictwie zasługuje na zastanowienie się nad stopniem deficytu intelektualnego tej babiny! Nikt szanujący rozum oraz racjonalizm nie ucieka się do kretyńskiego bajdurzenia o wstawiennictwie w sytuacji, kiedy zdrowie i życie maluchów było zagrożone nie odpowiedzialnością innej równie "mądrej" kobieciny pomykającej ciągnikiem ...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:48
o jacy Wy jesteście ludziska głupi to szok. Nie było was tu nie macie pojęcia o czym Wy wogóle piszecie. Co do kobity jak to ujęliście to bardzo pracowita osoba, to ona męża wszystkiego uczyła. co więcej jej mąż teraz jest chory i to ta kobita musi wszystko w domu ogarnąć i radziła sobie z tym naprawdę bardzo dobrze. A co do samego wypadku to był po prostu pech, bardziej ustera sprzętu bo skończyły się hamulce tego nie przewidziała. Co do Pani Dyrektor to bardzo troskliwa osoba zdążyłam ją wczoraj poznać bardzo się bała o dzieciaczki, nie mogła słowa wydusić w płaczu jak zobaczyła jak to wszystko wygląda. Jestem mieszkanką tej miejscowości i kiedy zobaczyłam ten wypadek to wiedziałam że większość z tych dzieci będzie zmasakrowana a tu cud od samego Boga, i św. Jana Pawła II, inaczej się tego nie da ująć. Fajnie się siedzi i pisze przy komputerku a nos wystawić za drzwi i zobaczyć jak prawdziwe zycie wygląda to już nie bardzo. Gratuluje rozumu!!!!!!
o jacy Wy jesteście ludziska głupi to szok. Nie było was tu nie macie pojęcia o czym Wy wogóle piszecie. Co do kobity jak to ujęliście to bardzo pracowita osoba, to ona męża wszystkiego uczyła. co więcej jej mąż teraz jest chory i to ta kobita musi wszystko w domu ogarnąć i radziła sobie z tym naprawdę bardzo dobrze. A co do samego wypadku to był po prostu pech, bardziej ustera sprzętu bo skończyły się hamulce tego nie przewidziała. Co do Pani Dyrektor to bardzo troskliwa osoba zdążyłam ją wczoraj poznać bardzo się bała o dzieciaczki, nie mo... rozwiń
Avatar
żyd z wolski / 20 sierpnia 2015 o 12:57

Jakby autokar z twoim dzieckiem miał wypadek, to jeden z drugim szybko byście do Boga się modlili aby nic im nie było. A jak nie wasze to najlepiej naubliżać. Typowy polak.

A jakby dzieci zginęły to kogo byś katożydzie obwiniał. Swego bozie czy kierowce, żydów, PO, masonów i parchów? Gdzie twój buk jest wtedy jak ktoś zginie? Czy to "wolna wola" zginąć w wypadku? Powiększyły by grono aniołów ale winni są zawsze "oni".

Avatar
Gość / 14 czerwca 2015 o 01:23
Czasami myślę ze lepiej wypowiedziałabym się od mojej dyry a jak niektórzy myślą ze jest fajna to się mylą i jak coś ona jest dyrektorką zespołu szkół w Kluczkowicach uczy mnie fizyki właściwie to już ostatni rok i dlatego się cieszę
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 19:52
Tak wina ciągnika był niesprawny i i ta pani zjezdzala z góry stromej gdzie z pewnością wyskoczył bieg a brak było hamulców
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 12:58
wina traktora ?
Avatar
Lolek / 11 czerwca 2015 o 19:24

No czysta kpina !! Wypadek był w mojej wsi, w której mieszkam.  osobiście znam tą panią , nie bronie jej, czy coś, ale aż krew się gotuje gdy czyta się o cudownych nauczycielkach, które opanowały sytuację! Pierwszymi osobami, które pomogły byli mieszkańcy, którzy rozbili szybę, i wyciągali wszystkich, i uspokajali dzieci. Jeden z panów , którego znam osobiście wyciągnął kierowcę, a jego mama dzieci, ponieważ mieszkali tuż obok. Wszystko sam widziałem i starałem się pomóc. Każdy kto mieszkał blisko chciał pomóc. Nauczycielki były tak samo wystraszone jak dzieci !! Nic nie były w stanie zrobić !  Każdy starał się jak mógł, nawet tej pani , która spowodowała wypadek przynieśliśmy koce !! Więc proponuje nie pieprzyć tu głupot, o cudownych nauczycielkach. 

No czysta kpina !! Wypadek był w mojej wsi, w której mieszkam.  osobiście znam tą panią , nie bronie jej, czy coś, ale aż krew się gotuje gdy czyta się o cudownych nauczycielkach, które opanowały sytuację! Pierwszymi osobami, które pomogły byli mieszkańcy, którzy rozbili szybę, i wyciągali wszystkich, i uspokajali dzieci. Jeden z panów , którego znam osobiście wyciągnął kierowcę, a jego mama dzieci, ponieważ mieszkali tuż obok. Wszystko sam widziałem i... rozwiń

Avatar
Grażyna / 11 czerwca 2015 o 18:52
Szkoda dzieci
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 18:46
Niektórym pseudointelektualistom to z tego przekonania, że są najmądrzejsi rozum często odbiera, jak tej debilnej osobie, która wypowiedziała się o 17:19. Weź się durna istota najlepiej nie wypowiadaj. A jak chcesz już coś napisać to odnieś się do samego wypadku i do nieszczęścia jakie dotknęło uczestników tego wypadku. Po prostu ręce opadają czasami jak się patrzy na głupotę ludzką.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 18:43
Ta pani jeździła bez hamulców 2 lata bo szkoda pieniędzy na naprawę a nowe ciągniki ma w domu pozdrawiam
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:57
..nie chodzi o widzenie "czegoś złego", ale stosowności wypowiedzi dyrektorki instytucji świeckiej! Opowiadanie bzdur o cudach i wstawiennictwie zasługuje na zastanowienie się nad stopniem deficytu intelektualnego tej babiny! Nikt szanujący rozum oraz racjonalizm nie ucieka się do kretyńskiego bajdurzenia o wstawiennictwie w sytuacji, kiedy zdrowie i życie maluchów było zagrożone nie odpowiedzialnością innej równie "mądrej" kobieciny pomykającej ciągnikiem ...
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:48
o jacy Wy jesteście ludziska głupi to szok. Nie było was tu nie macie pojęcia o czym Wy wogóle piszecie. Co do kobity jak to ujęliście to bardzo pracowita osoba, to ona męża wszystkiego uczyła. co więcej jej mąż teraz jest chory i to ta kobita musi wszystko w domu ogarnąć i radziła sobie z tym naprawdę bardzo dobrze. A co do samego wypadku to był po prostu pech, bardziej ustera sprzętu bo skończyły się hamulce tego nie przewidziała. Co do Pani Dyrektor to bardzo troskliwa osoba zdążyłam ją wczoraj poznać bardzo się bała o dzieciaczki, nie mogła słowa wydusić w płaczu jak zobaczyła jak to wszystko wygląda. Jestem mieszkanką tej miejscowości i kiedy zobaczyłam ten wypadek to wiedziałam że większość z tych dzieci będzie zmasakrowana a tu cud od samego Boga, i św. Jana Pawła II, inaczej się tego nie da ująć. Fajnie się siedzi i pisze przy komputerku a nos wystawić za drzwi i zobaczyć jak prawdziwe zycie wygląda to już nie bardzo. Gratuluje rozumu!!!!!!
o jacy Wy jesteście ludziska głupi to szok. Nie było was tu nie macie pojęcia o czym Wy wogóle piszecie. Co do kobity jak to ujęliście to bardzo pracowita osoba, to ona męża wszystkiego uczyła. co więcej jej mąż teraz jest chory i to ta kobita musi wszystko w domu ogarnąć i radziła sobie z tym naprawdę bardzo dobrze. A co do samego wypadku to był po prostu pech, bardziej ustera sprzętu bo skończyły się hamulce tego nie przewidziała. Co do Pani Dyrektor to bardzo troskliwa osoba zdążyłam ją wczoraj poznać bardzo się bała o dzieciaczki, nie mo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!