niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

14 milionów z UE przepadło przez urzędników. Skończyło się na upomnieniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2010, 10:03
Autor: (bn)

Skończyło się na upomnieniu. Dostał je od prezydenta Zamościa Jerzy Różyło, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM. Chodzi o unijną dotację w wysokości 14 mln zł. Miasto wystarało się o nią, ale pieniądze przepadły. Czy z winy dyrektora Różyły? To sprawa dyskusyjna.

Chodzi o remont Zamojskiego Domu Kultury. Miało pójść na to ok. 20 mln zł. Magistrat wystarał się o 14 unijnych milionów zł z UE na ten cel.

Jednak zamojscy urzędnicy nie dopełnili formalności. Dokumenty złożono dzień po terminie, a winą za to obarczono dyrektora Różyłę. - Dostał za to upomnienie – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa.

Szkopuł w tym, że magistrat i tak tej dotacji prawdopodobnie nie mógłby dostać. Dlaczego? Magistraccy urzędnicy przegapili coś wcześniej.

Jeszcze w 2002 r do komisji regulacyjnej wpłynął wniosek ze Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. Domagał się ona zwrotu działki na której znajduje się ZDK oraz m.in. pobliski ogródek jordanowski. Związek nigdy nie zrezygnował z roszczeń.

Jak to motywuje? Przed wojną działał tam cmentarz żydowski. Części pochówków nigdy nie ekshumowano.

Zamojski magistrat próbował uregulować sprawy własnościowe (złożono wniosek o umorzenie postępowania) już po tym jak zaczął starać się o dotacje. Bez skutku. Trudno za to obarczyć dyrektora Różyłę.

Chcieliśmy z nim o całej sprawie porozmawiać. W UM powiedziano nam, że jest na urlopie. Jego telefon komórkowy nie odpowiadał.

Upomnienie nie jest karą zbyt dotkliwą. Nie wiąże się z konsekwencjami finansowymi dla pracownika.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 września 2010 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oj, na wschodzie to normalne. Urząd Miasta Lublina prowadzi studia podyplomowe 'Jak przepieprzyć dotacje unijne w zgodzie z literą prawa - czytaj: ... i nie dać się złapąć/wyrzucić ze stołka!!!!! Prorektor studiów: magister, profesor, habilitowany, docent, inżynier A.Wawsileski. Zajęcia teoretyczne i praktyvzne na najwyższym poziomie! skuteczność gwarantowana! Po ukończniu studiów, praca w administracji miasta lublina GWARANTOWANA!!!!!!! .....0d bidy marszałek województwa przygarnie - on też potrzebuje wybitnych specjalisów - przynajmniej równych swojej osobie!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2010 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oj, na wschodzie to normalne. OM Lublina prowadzi studia podyplomowe 'Jak przepieprzyć dotacje unijne w zgodzie z literą prawa - czytaj: ... i nie dać się złapąć/wyrzucić ze stołka!!!!! Prorektor studiów: magister, profesor, habilitowany, docent, inżynier A.Wawsileski. Zajęcia teoretyczne i praktyvzne na najwyższym poziomie! skuteczność gwarantowana! Po ukończniu studiów, praca w administracji miasta lublina GWARANTOWANA!!!!!!! .....0d bidy marszałek województwa przygarnie - on też potrzebuje wybitnych specjalisów - przynajmniej równych swojej osobie!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2010 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='serfer' date='13 wrzesień 2010 - 12:39 ' timestamp='1284374368' post='346178']
Ta sprawa już się ciągnie od dłuższego czasu.... masakra po prostu, ale tak to jest jak urzędasy nie ponoszą konsekwencji finansowych,
[/quote]
A sprawa Włocha? Coś cicho. Nawet upomnienia nikt nie dostał.
Rozwiń
serfer
serfer (13 września 2010 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta sprawa już się ciągnie od dłuższego czasu.... masakra po prostu, ale tak to jest jak urzędasy nie ponoszą konsekwencji finansowych,
Rozwiń
ktosik 24
ktosik 24 (13 września 2010 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakie upomnienie wypier.... na bruk wtedy przyszli urzednicy beda bardziej sie starali
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!