niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

20-latek spalił kolegę w piwnicy. Dostał 25 lat. Będzie wniosek o kasację wyroku?

Dodano: 27 sierpnia 2017, 11:17

Kiedy Tomasz B. był już kompletnie pijany, Przemysław L. podpalił jego ubranie i uciekł. Mężczyzna zmarł.
Kiedy Tomasz B. był już kompletnie pijany, Przemysław L. podpalił jego ubranie i uciekł. Mężczyzna zmarł. (fot. Policja)

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok 25 lat więzienia dla mężczyzny, który spalił swojego kolegę. Śledczy wnioskowali o dożywocie. Prokuratura nie wyklucza teraz wniosku o kasację wyroku.

Sprawa dotyczy Przemysława L., który podpalił w piwnicy jednego z bloków w Zamościu swojego kolegę Tomasza B. Doszło do tego w styczniu 2016 r. Śledczy oskarżyli Przemysława L. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 

Feralnego dnia 20-latek i jego kolega pili alkohol. Kiedy Tomasz B. był już kompletnie pijany, Przemysław L. podpalił jego ubranie i uciekł. Mężczyzna zmarł. 

Podczas późniejszych przesłuchań 20-latek zapewniał, że nie chciał zabić kolegi. Następnie przestał składać jakiekolwiek wyjaśnienia i nie przyznał się do zbrodni. Podczas procesu, śledczy wnioskowali o skazanie Przemysława L. na dożywocie. W marcu Sąd Okręgowy w Zamościu wymierzył mu karę 25 lat pozbawienia wolności.

Zarówno obrońca mężczyzny, jak i śledczy odwołali się od tego rozstrzygnięcia. - W ocenie prokuratury, za apelacją przemawiała rażąca niewspółmierność kary oraz konieczność wymierzenia Przemysławowi L. kary dożywotniego pozbawienia wolności - wyjaśnia Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. 

W sierpniu Sąd Apelacyjny w Lublinie nie przychylił się do żadnej z apelacji i utrzymał zaskarżony wyrok w mocy. Wyrok skazujący Przemysława L. na 25 lat więzienia jest więc prawomocny.

Śledczy zażądali jednak pisemnego uzasadnienia wyroku. - Prokuraturze nie przysługują już żadne dalsze środki odwoławcze. Może ona jednak skierować wniosek do Prokuratora Generalnego – Ministra Sprawiedliwości o złożenie kasacji od wyroku - dodaje prokurator Wójcik. 

Decyzja w tej sprawie zapadnie po tym, jak śledczy zapoznają się z uzasadnieniem wyroku. 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 sierpnia 2017 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
'Któren' to swędzia wysokiego swądu taki litościwy dla bestialskiego śmiecia? Publikujcie jego dane osobowe i wizerunek ryja. Poznajmy wszyscy właściciela togi z godłem i dużymi kieszeniami! A Wy, Prokuratorzy: składajcie kasację i żądajcie od tego swędziego niego uzasadnienia wyroku złagodzonego. A Wy, Rezydenci cel więziennych, przyjmijcie naspaleńca odpowiednio i pokażcie mu, by żałował, że się nie samoukarał stryczkiem.
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Utylizacja
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!