Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 grudnia 2009 r.
19:22
Edytuj ten wpis

25 tysięcy zł za nazwiska bandytów, którzy uprowadzili właściciela kantoru

0 3 A A

Przestępcy, którzy uprowadzili i okradli właściciela hrubieszowskiego kantoru z walutami, są nadal na wolności. Poszkodowany i jego koledzy zrzucili się na nagrodę dla informatora, który pomoże dopaść zbirów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chętnie i ja pomogę, bo sam dwa razy przeżyłem coś podobnego – powiedział nam wczoraj Jan Mikłaszewski, właściciel jednego z lubelskich kantorów wymiany walut.

Jego koledzy z Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa nie chcą podawać nazwisk. – Żyjemy w ciągłym stresie – mówi zamościanin. – Każdy z nas gotów jest dać po 1 tys. zł, żeby tylko dopaść przestępców. Kiedyś i do mnie bandyta celował z pistoletu.

Przygotowali 15 tys. zł nagrody, 10 tys. zł dołożył okradziony właściciel kantoru. – Dziękuję kolegom za wsparcie. Liczę, że dzięki tak wysokiej nagrodzie policja wpadnie na trop sprawców – mówi 52-latek (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Do napadu doszło w ubiegły piątek wieczorem przy ul. Polnej w Hrubieszowie. Gdy 52-latek wysiadł z auta, zaatakowało go dwóch zamaskowanych mężczyzn. Siłą wciągnęli go do białej furgonetki, związali oczy, skrępowali ręce i wywieźli za miasto.

– Byłem przygotowany na śmierć – wspomina biznesmen. Bandyci zażądali pieniędzy. W obawie o życie oddał im wszystko, co miał przy sobie. Jednak ani on, ani hrubieszowska policja nie chcą ujawnić wysokości zrabowanej sumy.

Kiedy bandyci dostali co chcieli, wyrzucili przerażoną ofiarę z samochodu i odjechali.

– Zagrozili jednak, że jeśli powiadomi policję, to wrócą i go zabiją – mówi Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jak dotąd, policja nie wpadła na trop zbirów. Nie udało się nawet sporządzić portretów pamięciowych. Czy nagroda pieniężna coś przyspieszy?

– Ludzie mają różne motywacje – uważa dr Mariusz Gwozda, socjolog z UMCS w Lublinie. – Jedni wykazują się bezinteresowną obywatelską postawą, innych nęci wysoka nagroda. I nie ma w tym nic nagannego.

W ten sposób Piotr Kukier z Lublina szuka oprawców swojej matki. W październiku bandyci napadli na sklep, w którym pracowała. – Do tej pory nikogo nie aresztowano, ale dzwoniło do mnie sporo ludzi – mówi Kukier. – Wskazywali konkretne nazwiska i adresy. Może śledczy mają już kogoś na oku.

Policja podaje konkretny przykład, gdzie nagroda dała natychmiastowy skutek.

– Po opublikowaniu w jednym z serwisów zdjęcia matki zabitych dzieci z Czerniejowa, tego samego dnia udało się ją zatrzymać – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej komendy wojewódzkiej. Informator zgarnął za tę przysługę 5 tys. zł nagrody od policji.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stachu / 14 grudnia 2009 o 16:54
Dolar napisał:
Do czego to doszło że pseudo kantorzyści dają nagrodę,kiedyś byli cingciarzami robili różne wałki a teraz uczciwi obywatele, którzy dają nagrodę,dajcie na szczytny cel na chore lub biedne dzieci a policja jest jak d...a od sr...a żeby złapać przestępców.Niech noszą jeszcze więcej gotówki to nikt na nich nie będzie napadał,było kupić sobie sejf a nie nosisz kasę przy d.pie pacanie.!!!



To sie nazywa solidarnosc, nikt nie stoi obojętny w sprawie __gratuluje ludziom takiego zdjednoczenia bo wiedza ze nie sa sami i moga liczyc na pomoc swoich kolegów a w dziesiejszych czasach prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie



To sie nazywa solidarnosc, nikt nie stoi obojętny w sprawie __gratuluje ludziom takiego zdjednoczenia bo wiedza ze nie sa sami i moga liczyc na pomoc swoich kolegów a w dziesiejszych czasach prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie rozwiń
Avatar
łowca głów / 14 grudnia 2009 o 16:51
za taką gotówke sam ich znajde , znam troche bandziorów, popytam i moze zgarne kase __ciekaw czy moge sie zarejestrować jako łowca zbirów jako specjalista w urzedzie
Avatar
Dolar / 12 grudnia 2009 o 17:57
Do czego to doszło że pseudo kantorzyści dają nagrodę,kiedyś byli cingciarzami robili różne wałki a teraz uczciwi obywatele, którzy dają nagrodę,dajcie na szczytny cel na chore lub biedne dzieci a policja jest jak d...a od sr...a żeby złapać przestępców.Niech noszą jeszcze więcej gotówki to nikt na nich nie będzie napadał,było kupić sobie sejf a nie nosisz kasę przy d.pie pacanie.!!!
Avatar
stachu / 14 grudnia 2009 o 16:54
Dolar napisał:
Do czego to doszło że pseudo kantorzyści dają nagrodę,kiedyś byli cingciarzami robili różne wałki a teraz uczciwi obywatele, którzy dają nagrodę,dajcie na szczytny cel na chore lub biedne dzieci a policja jest jak d...a od sr...a żeby złapać przestępców.Niech noszą jeszcze więcej gotówki to nikt na nich nie będzie napadał,było kupić sobie sejf a nie nosisz kasę przy d.pie pacanie.!!!



To sie nazywa solidarnosc, nikt nie stoi obojętny w sprawie __gratuluje ludziom takiego zdjednoczenia bo wiedza ze nie sa sami i moga liczyc na pomoc swoich kolegów a w dziesiejszych czasach prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie



To sie nazywa solidarnosc, nikt nie stoi obojętny w sprawie __gratuluje ludziom takiego zdjednoczenia bo wiedza ze nie sa sami i moga liczyc na pomoc swoich kolegów a w dziesiejszych czasach prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie rozwiń
Avatar
łowca głów / 14 grudnia 2009 o 16:51
za taką gotówke sam ich znajde , znam troche bandziorów, popytam i moze zgarne kase __ciekaw czy moge sie zarejestrować jako łowca zbirów jako specjalista w urzedzie
Avatar
Dolar / 12 grudnia 2009 o 17:57
Do czego to doszło że pseudo kantorzyści dają nagrodę,kiedyś byli cingciarzami robili różne wałki a teraz uczciwi obywatele, którzy dają nagrodę,dajcie na szczytny cel na chore lub biedne dzieci a policja jest jak d...a od sr...a żeby złapać przestępców.Niech noszą jeszcze więcej gotówki to nikt na nich nie będzie napadał,było kupić sobie sejf a nie nosisz kasę przy d.pie pacanie.!!!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

63 miliony dla lubelskich muzeów

63 miliony dla lubelskich muzeów 0

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskie otrzymają w sumie prawie 63 mln zł. Znaczna część środków pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 10,2 mln dokładamy z budżetu województwa

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 4 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 1

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!