poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

8 tysięcy złotych za głowę wójta Tereszpola

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2004, 21:40

Na bezskutecznej próbie odwołania burmistrza Zwierzyńca nie kończy się temat referendów na Zamojszczyźnie. We wtorek do zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego ma wpłynąć kolejny wniosek o przeprowadzenie referendum.

Tym razem dość rządów swojego wójta mają mieszkańcy gminy Tereszpol.
– Zebraliśmy ponad 400 podpisów – zapowiada Edward Furlepa, pełnomocnik tereszpolskiej grupy inicjatywnej.
Oponenci wójta Adama Kuśmierza twierdzą, że kieruje gminą nieudolnie, jest niegospodarny, zaniedbuje swoje obowiązki służbowe, źle traktuje interesantów i unika spotkań z nimi.
– Te zarzuty są nieprawdziwe – przekonuje Adam Kuśmierz. Uprzedza, że referendum będzie kosztowało gminę ponad 8 tys. zł. Z tego powodu trzeba będzie zrezygnować z kilku zaplanowanych na ten rok inwestycji.
– Uważam, że jeśli tak jak w Zwierzyńcu, referendum okaże się nieważne, koszty powinny ponieść osoby, które do referendum doprowadziły – mówi Kuśmierz.
Na zorganizowanie referendum w Zwierzyńcu gmina wydała ok. 10 tys. zł. To przede wszystkim koszty opłacenia komisji.
– Wiadomo że za 10 tys. zł nie wybudowałbym ani szkoły, ani drogi, ale na przykład za połowę tej kwoty można byłoby odrestaurować pomnik psa królowej Marysieńki – mówi Jan Skiba, który zachował stanowisko. Zdaniem Skiby, Zwierzyniec stracił przez referendum nie tylko gotówkę, ale i dobry wizerunek.
Kiedy należy spodziewać się referendum w Tereszpolu? Jeśli, zgodnie z zapowiedziami jego inicjatorów, wniosek rzeczywiście trafi jutro do KBW, to do głosowania nad odwołaniem wójta dojdzie przed Wielkanocą.

Ile kosztuje referendum?

Za dzień pracy w komisji głównej jej członek otrzymuje nieco ponad
200 zł, a w komisjach obwodowych 130 zł. Jeśli w związku z referendum urząd gminy zorganizuje szkolenia dla członków komisji, to musi im zwrócić koszty przejazdu. Jeśli szkolenie trwa ponad 8 godzin, to jego uczestnik otrzymuje dietę w wysokości 12 zł. Koszty drukowania kart do głosowania ponosi komisarz wyborczy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!