Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 sierpnia 2012 r.
17:52
Edytuj ten wpis

80-latek od lat mieszka w ruderze, a menele uprzykrzają mu życie

0 9 A A
 (Damian Samulak)
(Damian Samulak)

Nie chce być ciężarem dla rodziny, dlatego znosi trudy samotnego życia w centrum Zamościa. Nie dość, że 80-letni mężczyzna mieszka w grożącym zawaleniem budynku, to ruderę upodobali sobie również chuligani, którzy uprzykrzają staruszkowi życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Anatol od ponad trzydziestu lat mieszka w parterowym domu przy ulicy Zacisze. Jest do tego miejsca tak przywiązany, że nie chce przeprowadzić się do córki.

Niestety, zniszczony dom przyciąga również chuliganów, którzy spożywają tam alkohol. – W nocy słyszałem podjeżdżający pod dom samochód i grupę osób kręcącą się wokół budynku. Ktoś tłukł pięściami w drzwi, ale ze strachu siedziałem cicho i nie otwierałem. Zaczęli krzyczeć i w końcu powybijali szyby – opisuje niedawny incydent pan Anatol.

Efekt nocnej wizyty to wyłamane drzwi od ganku i przedsionek zawalony śmieciami oraz butelkami po alkoholu. – Dobrze, że miałem zaryglowane drzwi, bo nie wiem, co by się ze mną stało – mówi przejęty osiemdziesięciolatek.

O wszystkim został poinformowany Piotr Kurzępa, przewodniczący zarządu osiedla Partyzantów. Nocnym zajściem zainteresowała się również policja.

– Ten budynek był już kiedyś podpalony. Wtedy niewiele brakowało, a człowiek spłonąłby żywcem – mówi Kurzępa i dodaje: Próbowaliśmy znaleźć lokal zastępczy, ale miasto nie dysponuje parterowym budynkiem, a ten pan nie poradziłby sobie ze schodami. Zwrócę się do Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, aby szybko znaleźć jakieś rozwiązanie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 1 września 2012 o 13:00
[quote name='Gość' timestamp='1346497051' post='669481']
Zamość ? Takie spokojne i bogobojne miasto ? Dobrze , że nie mieszka w Szczecinie
[/quote]Takiego elementu w każdym mieście,mieścinie i wiosce niezależnie od lokalizacji na pęczki znajdziesz.Co za czasy nastały,że ludzie nie są bezpieczni w swoich czterech ścianach.
Avatar
strach się bać / 1 września 2012 o 12:57
[quote name='kaśka' timestamp='1346494075' post='669466']
Popieram Balans, jak można być takim skur**** ! Element społeczny do utylizacji!!!!!!!
[/quote]To jest efekt dzisiejszej demokracji.Dawniej pałowanie by zrobili i jeden z drugim na du*** by nie siedział kilka dni .
Avatar
Gość / 1 września 2012 o 12:57
Zamość ? Takie spokojne i bogobojne miasto ? Dobrze , że nie mieszka w Szczecinie
Avatar
starsza pani / 1 września 2012 o 12:55
[quote name='lolipop' timestamp='1346494504' post='669469']
Człowiek zapier..... całe życie płaci podatki służy społeczeństwu a jak ma 80lat to nikomu nie potrzebny ma zgnić w slamsach gdzie jest gmina. Pławią się w luksusach i marmurach meszkają. Żal . Moze urzędasów to samo spotkać jak będą starzy .
[/quote]Czy tylko "urzędasy" mają odpowiadać za 80 latka a gdzie dzieci przecież do nich też należy zainteresowanie się rodzicem.Zwalanie wszystkiego na organa państawa jest nie fair.
Avatar
lolipop / 1 września 2012 o 12:15
Człowiek zapier..... całe życie płaci podatki służy społeczeństwu a jak ma 80lat to nikomu nie potrzebny ma zgnić w slamsach gdzie jest gmina. Pławią się w luksusach i marmurach meszkają. Żal . Moze urzędasów to samo spotkać jak będą starzy .
Avatar
kaśka / 1 września 2012 o 12:07
Popieram Balans, jak można być takim skur**** ! Element społeczny do utylizacji!!!!!!!
Avatar
. / 1 września 2012 o 09:35
Gdzie jest policja?
Avatar
Balans / 1 września 2012 o 08:22
Człowiek żyje i mieszka sobie nie robiąc nikomu krzywdy przez 80 lat a tu jakaś banda sqrv...... dla "sportu" rujnuje mu dom. Przecież takie odpady społeczne jak ci idioci trzeba palić żywcem !!!!
Avatar
gość / 31 sierpnia 2012 o 23:25
Co za świat
Avatar
obserwator / 1 września 2012 o 13:00
[quote name='Gość' timestamp='1346497051' post='669481']
Zamość ? Takie spokojne i bogobojne miasto ? Dobrze , że nie mieszka w Szczecinie
[/quote]Takiego elementu w każdym mieście,mieścinie i wiosce niezależnie od lokalizacji na pęczki znajdziesz.Co za czasy nastały,że ludzie nie są bezpieczni w swoich czterech ścianach.
Avatar
strach się bać / 1 września 2012 o 12:57
[quote name='kaśka' timestamp='1346494075' post='669466']
Popieram Balans, jak można być takim skur**** ! Element społeczny do utylizacji!!!!!!!
[/quote]To jest efekt dzisiejszej demokracji.Dawniej pałowanie by zrobili i jeden z drugim na du*** by nie siedział kilka dni .
Avatar
Gość / 1 września 2012 o 12:57
Zamość ? Takie spokojne i bogobojne miasto ? Dobrze , że nie mieszka w Szczecinie
Avatar
starsza pani / 1 września 2012 o 12:55
[quote name='lolipop' timestamp='1346494504' post='669469']
Człowiek zapier..... całe życie płaci podatki służy społeczeństwu a jak ma 80lat to nikomu nie potrzebny ma zgnić w slamsach gdzie jest gmina. Pławią się w luksusach i marmurach meszkają. Żal . Moze urzędasów to samo spotkać jak będą starzy .
[/quote]Czy tylko "urzędasy" mają odpowiadać za 80 latka a gdzie dzieci przecież do nich też należy zainteresowanie się rodzicem.Zwalanie wszystkiego na organa państawa jest nie fair.
Avatar
lolipop / 1 września 2012 o 12:15
Człowiek zapier..... całe życie płaci podatki służy społeczeństwu a jak ma 80lat to nikomu nie potrzebny ma zgnić w slamsach gdzie jest gmina. Pławią się w luksusach i marmurach meszkają. Żal . Moze urzędasów to samo spotkać jak będą starzy .
Avatar
kaśka / 1 września 2012 o 12:07
Popieram Balans, jak można być takim skur**** ! Element społeczny do utylizacji!!!!!!!
Avatar
. / 1 września 2012 o 09:35
Gdzie jest policja?
Avatar
Balans / 1 września 2012 o 08:22
Człowiek żyje i mieszka sobie nie robiąc nikomu krzywdy przez 80 lat a tu jakaś banda sqrv...... dla "sportu" rujnuje mu dom. Przecież takie odpady społeczne jak ci idioci trzeba palić żywcem !!!!
Avatar
gość / 31 sierpnia 2012 o 23:25
Co za świat
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 26 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 9

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 29 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 48 97

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 21 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!