sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Albo drogo, albo wcale

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2007, 20:07
Autor: Paweł Mazur

Opłaty za usuwanie samochodów z dróg i przechowywanie ich na strzeżonym parkingu wzrosną.

Podwyżka jest jednak za mała, by firmie, która się tym zajmuje, ten biznes się opłacił. Jej właściciel zapowiada, że umowy z miastem na nowych warunkach nie podpisze.

- Niech sami sobie wożą te auta, niech kupują własny sprzęt, jeśli się im opłaci - mówi stanowczo Wiesław Romańczuk, właściciel firmy Auto Pomoc z Płoskiego, która od lat, na zlecenie Straży Miejskiej, policji i Inspekcji Transportu Drogowego odholowuje z miejskich jezdni i poboczy zaparkowane tam niewłaściwie samochody. Podczas ostatniej sesji radni miejscy mieli ustalić nowe, wyższe, stawki opłat za tego rodzaju usługi. I ustalili, ale przyjęta przez Radę Miasta podwyżka jest niższa o tej, jaką proponowano w projekcie uchwały.
W przypadku holowania ciężarówek wzrost opłat miał sięgnąć np. nawet 40 procent i wynieść w niektórych przypadkach nawet 2440 zł. Radni się na to nie zgodzili. Dlaczego? - Te stawki biją w mieszkańców - twierdzi Gerard Waszkiewicz, przewodniczący Komisji Samorządu i Porządku Publicznego, po czym zaproponował, by podwyżki sięgnęły najwyżej 20 procent. Przeprowadzono głosowanie, w którym RM wyraziła zgodę na tę propozycję.
Dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej UM nie jest z postawy radnych zadowolony. - Propozycje podwyżek przedstawiłem po analizie tych stawek w innych miastach, np. Giżycku i Augustowie. Dziwi mnie brak zrozumienia radnych dla tej sprawy - przyznaje Roman Kozak. Twierdzi, że jeżeli szef Auto Pomocy nie przystanie na nowe propozycje, miasto może mieć problem. - Będziemy musieli oczywiście znaleźć kogoś innego. Ale jeśli to będzie firma spoza okolic miasta, to jej usługi w efekcie i tak będą dużo droższe.
Zaniepokojony jest również szef Straży Miejskiej. - Tego rodzaju usługi są bardzo potrzebne - mówi komendant Wiesław Gramatyka. - W ciągu roku mamy kilkanaście przypadków, kiedy odholowanie samochodów jest niezbędne. Brak przewoźnika sparaliżuje naszą pracę.
Kogo wezmą na hol?
Z szukaniem swojego auta na strzeżonym parkingu muszą się liczyć kierowcy, którzy parkują samochody w miejscach, gdzie jest to zabronione i powoduje utrudnienia w ruchu. Także właściciele pojazdów nieposiadający zaświadczenia o ich ubezpieczeniu OC oraz poruszający się autami, które przekraczają dopuszczalną masę całkowitą. Wysokość opłat za holowanie zależy m.in. od rodzaju samochodu, jego masy i ewentualnych utrudnień przy jego usuwaniu z drogi czy pobocza. Usługa jest o połowę droższa, gdy wykonuje się ją w dni świąteczne, wolne od pracy albo nocami (w godz. 22-6). Płaci się również za każdą dobę przechowania odholowanego samochodu na płatnym parkingu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!