środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Alkohol ma granice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2006, 18:00

Ponad połowa ubiegłorocznych przestępstw została popełniona przez ludzi pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi spowodowali blisko 6 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 460 osób. W naszym kraju alkoholu nadużywa około 2,5 mln osób.

Z wagi problemu doskonale zdają sobie sprawę Grupa Anonimowych Alkoholików "Granica”, która działa w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Przedwczoraj jej członkowie świętowali 14 rocznicę powstania. - Mamy 35 aktywnych członków, ale w zajęciach uczestniczy około 60 skazanych - mówi kpt. Janusz Krotkiewicz, kierownika działu Penitencjarnego ZK w Hrubieszowie. - Spotykają się w poniedziałki i soboty. To osoby uzależnione od alkoholu lub używający go w sposób patologiczny. Większość trafiła za kratki za przestępstwa popełnione pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Mszę świętą w plenerze celebrował ks. prałat Andrzej Puzon, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Pomagał mu ks. Piotr Kawecki, kapelan środowisk trzeźwościowych w powiecie hrubieszowski oraz księża kapelani z zakładów karnych i aresztów śledczych Lubelszczyzny. W uroczystościach wziął udział ppłk Jerzy Nikołajew, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie, dyrektorzy podległych mu placówek, kierownicy działów penitencjarnych i terapeutycznych, nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich, powiatowych oraz przedstawicieli hrubieszowskich zakładów i instytucji. Członkowie Grupy AA "Granica” najbardziej ucieszyli się z przyjazdu najbliższych, którzy - często pierwszy raz od wielu lat - mogli zobaczyć swoich mężów, ojców i synów trzeźwych. (LEW)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!