wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Ani ziębi, ani grzeje

  Edytuj ten wpis

- W ośrodku zdrowia w Goraju jest zimno - skarży się jedna z pacjentek (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Marznie nie tylko personel, ale i chorzy. Dlaczego tak się dzieje?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Ośrodek zdrowia, dzierżawiony przez Samodzielny Publiczny ZOZ w Biłgoraju, ogrzewany jest przez gminną kotłownię olejową. - SP ZOZ zalega z opłatami za centralne ogrzewanie za 2000 i 2001 rok na sumę 17 tys. zł - wyjaśnia Jan Sowa, wójt gminy Goraj. - W związku z tym, że SP ZOZ nie dotrzymał obowiązku wynikającego z porozumienia w sprawie korzystania z centralnego ogrzewania, jeszcze w maju wystąpiliśmy do nich z pismem, w którym wypowiadaliśmy warunki tego porozumienia. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. We wrześniu wystąpiliśmy ponownie o uregulowanie zaległości za centralne ogrzewanie. Nadmieniliśmy, że w przeciwnym wypadku zamknięty zostanie dopływ ciepła do ośrodka zdrowia. Władze SP ZOZ w Biłgoraju chyba nas lekceważą, a my działamy zgodnie z literą prawa.
- Ta sytuacja odbija się przede wszystkim na naszych pacjentach - twierdzi Elżbieta Wysocka, kierownik Niepublicznego ZOZ w Goraju. - My regularnie przekazujemy SP ZOZ pieniądze z tytułu dzierżawy budynku. Nie mamy żadnych zaległości. Zaproponowałam władzom gminy, aby zadłużenie SP ZOZ za centralne ogrzewanie spłacać w ramach czynszu za dzierżawę naszego ośrodka zdrowia.
W ten sposób pieniądze (ok. 1 tys. zł miesięcznie) zamiast do Biłgoraja, wędrowałyby w ratach bezpośrednio do Urzędu Gminy w Goraju. Według władz gminnych, taka umowa powinna leżeć przede wszystkim w gestii SP ZOZ w Biłgoraju. - Bez zgody SP ZOZ nie możemy jej podpisać - mówi Jan Sowa.
Z tego co się nam udało ustalić, takie trójstronne porozumienie w sprawie uregulowania zaległości za centralne ogrzewanie ma być już wkrótce wypracowane. W rozmowach udział wezmą władze gminy, SP ZOZ w Biłgoraju oraz ośrodka zdrowia. Pacjenci tymczasem jeszcze pomarzną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!