czwartek, 25 maja 2017 r.

Zamość

Ani ziębi, ani grzeje


- W ośrodku zdrowia w Goraju jest zimno - skarży się jedna z pacjentek (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Marznie nie tylko personel, ale i chorzy. Dlaczego tak się dzieje?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Ośrodek zdrowia, dzierżawiony przez Samodzielny Publiczny ZOZ w Biłgoraju, ogrzewany jest przez gminną kotłownię olejową. - SP ZOZ zalega z opłatami za centralne ogrzewanie za 2000 i 2001 rok na sumę 17 tys. zł - wyjaśnia Jan Sowa, wójt gminy Goraj. - W związku z tym, że SP ZOZ nie dotrzymał obowiązku wynikającego z porozumienia w sprawie korzystania z centralnego ogrzewania, jeszcze w maju wystąpiliśmy do nich z pismem, w którym wypowiadaliśmy warunki tego porozumienia. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. We wrześniu wystąpiliśmy ponownie o uregulowanie zaległości za centralne ogrzewanie. Nadmieniliśmy, że w przeciwnym wypadku zamknięty zostanie dopływ ciepła do ośrodka zdrowia. Władze SP ZOZ w Biłgoraju chyba nas lekceważą, a my działamy zgodnie z literą prawa.
- Ta sytuacja odbija się przede wszystkim na naszych pacjentach - twierdzi Elżbieta Wysocka, kierownik Niepublicznego ZOZ w Goraju. - My regularnie przekazujemy SP ZOZ pieniądze z tytułu dzierżawy budynku. Nie mamy żadnych zaległości. Zaproponowałam władzom gminy, aby zadłużenie SP ZOZ za centralne ogrzewanie spłacać w ramach czynszu za dzierżawę naszego ośrodka zdrowia.
W ten sposób pieniądze (ok. 1 tys. zł miesięcznie) zamiast do Biłgoraja, wędrowałyby w ratach bezpośrednio do Urzędu Gminy w Goraju. Według władz gminnych, taka umowa powinna leżeć przede wszystkim w gestii SP ZOZ w Biłgoraju. - Bez zgody SP ZOZ nie możemy jej podpisać - mówi Jan Sowa.
Z tego co się nam udało ustalić, takie trójstronne porozumienie w sprawie uregulowania zaległości za centralne ogrzewanie ma być już wkrótce wypracowane. W rozmowach udział wezmą władze gminy, SP ZOZ w Biłgoraju oraz ośrodka zdrowia. Pacjenci tymczasem jeszcze pomarzną.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24