środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Antoni Macierewicz w Zamościu. 200 żołnierzy Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę [zdjęcia]


W niedzielę w Zamościu ponad 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" złożyło przysięgę wojskową. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny żołnierzy, mieszkańcy Zamościa. 

Macierewicz podkreślił, że Wojska Obrony Terytorialnej są integralną częścią polskiej armii. Jak zaznaczył, to formacja szczególna, której dzisiaj przyglądają się wszyscy sojusznicy Polski.

- Naszym celem jest stworzenie takiej armii, która sama będzie zdolna obronić się przed każdym wrogiem - mówił w swoim wystąpieniu szef MON.

- Nie sądziłem, że będziemy zdolni tak szybko (to zrobić), tak skutecznie i z takim efektem, jeśli chodzi o wyszkolenie żołnierzy, bo to jest niesłychanie ważne. Wyszkolenie żołnierzy jest na najwyższym poziomie. Chcę raz jeszcze podziękować dowódcom, ale i podziękować żołnierzom, bo od nich to zależało i oni to sprawili – powiedział szef MON.

- Polska odbudowująca swoją armię, swoją gospodarkę, swoją siłę społeczną dzięki programom sprawiedliwości społecznej, który jest dzisiaj realizowany, ta Polska staje się kamieniem węgielnym Europy Środkowej, a wy macie zagwarantować jej bezpieczeństwo - mówił podczas uroczystości szef MON.

W niedzielę także w Augustowie, Supraślu i Krośnie odbyły się przysięgi wojskowe żołnierzy WOT, w których uczestniczyli wiceministrowie: Bartłomiej Grabski, Tomasz Szatkowski oraz Wojciech Fałkowski.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Henio
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 listopada 2017 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Auchanomek.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cho, cho! Musztra na przysiędze z bagnetami. Świadczy to o dobrym wyszkoleniu żołnierzy. W LWP nie wszyscy żołnierze składali przysięgę maszerując z bagnetami na broni.
Rozwiń
Henio
Henio (30 października 2017 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamościanie mieliście okazję powiększyć swoje ZOO !  Zabrakło Wam klatki na małpę z brzytwą ? ---------------------------------------------------------------Na razie pewnie głowią się, jak odzyskać dla ZOO teren, którego kilkanaście lat temu pozbyli się włodarze miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co czwarty Terytorials ma mniej 25 l. Co piąty jest w wieku odpowiednio do 30, 35 i 40 l. Średnia wieku statystycznego Terytorialsa to 32 l. - jest dobrze.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co czwarty Terytorials ma
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!