czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Na drogach powiatu zamojskiego dawno już nie odnotowano tak tragicznych wakacji. W lipcu i sierpniu doszło tu do 47 wypadków, w których śmierć poniosło 11 osób, a 46 trafiło do szpitala. Nie mniej tragiczny okazał się wrzesień - w 22 wypadkach zginęło 7 osób.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku na drogach powiatu zamojskiego wydarzyło się łącznie 154 wypadków. W tym samym czasie doszło do 873 kolizji drogowych. Mimo, iż w porównaniu z analogicznym okresem 2000 roku spadła liczba wypadków, to jednocześnie drastycznie wzrosła liczba osób, które poniosły w ich wyniku śmierć. Na zamojskich drogach zginęło aż 29 osób, a rannych zostało 176. Szczególnie tragiczny okazał się trzeci kwartał tego roku. Dość powiedzieć, że zginęło wówczas o 7 osób więcej niż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.
Lekkomyślność nie popłaca
Od dawna wiadomo, że lekkomyślność młodych stażem kierujących, brawura oraz alkohol stanowią największe zagrożenie w ruchu drogowym. Główną przyczyną wypadków jest w dalszym ciągu nadmierna prędkość. Wśród innych przyczyn prym wiodą: nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, błędy pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, wymijanie, nietrzeźwość kierujących i pieszych, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych oraz brak opieki nad dziećmi. Najczęściej do wypadków dochodziło w poniedziałki, soboty i niedziele.
Strzeż się tych miejsc
Największe zagrożenie w ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku wystąpiło na terenie miasta Zamościa oraz gmin Zamość, Stary Zamość, Szczebrzeszyn i Krasnobród. Mieszkańcy tej ostatnie miejscowości dobrze pamiętają tragedię, jaka wydarzyła się pod koniec sierpnia, kiedy to jadący z dużą prędkością opel astra na ostrym zakręcie wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu wówczas poniósł 21-letni kierowca oraz trzy lata młodsza pasażerka. Dwoje innych pasażerów odwieziono do szpitala. W samym Zamościu najniebezpieczniejszymi są ulice: Peowiaków, Partyzantów, Piłsudskiego, Prymasa Wyszyńskiego, Łukasińskiego i Dzieci Zamojszczyzny.
Na dwóch gazach
W ciągu 9 miesięcy funkcjonariusze zamojskiej "drogówki” ujawnili 429 nietrzeźwych kierujących, z czego aż 249 stanowili pijani rowerzyści. We wszystkich tych sprawach wszczęto postępowanie karne, kierując wobec amatorów jazdy na dwóch gazach akty oskarżenia do Sądu Rejonowego w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!