Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 lutego 2017 r.
21:11

Awantura o dworzec autobusowy. Przewoźnicy walczą, pasażerowie tracą

1 29 A A
Dworzec autobusowy w Zwierzyńcu
Dworzec autobusowy w Zwierzyńcu (fot. Google Street View)

Po tym, jak miejscowy dworzec zmienił właściciela, trzej przewoźnicy przestali się na nim zatrzymywać. Żeby mieszkańcy mogli skorzystać z ich usług muszą iść na przystanki położone z dala od centrum. Apelują, aby przedsiębiorcy porozumieli się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sierpniu ubiegłego roku zwierzyniecki dworzec kupiła w przetargu firma Wach z Frampola. W grudniu nowy właściciel chciał spotkać się z przewoźnikami, przedyskutować zmianę warunków korzystania z dworca i podpisanie nowych umów. Trzech z nich z zaproszenia nie skorzystało i w lutym przestało na dworzec przyjeżdżać.

– Żeby skorzystać z busów trzech prywatnych przewoźników musimy iść nie na dworzec, tylko na słupek położony jakiś kilometr dalej przy ulicy Biłgorajskiej – denerwuje się pani Anna, mieszkanka Zwierzyńca. – Po pierwsze to dużo dalej. Po drugie nie ma tam ławki, ani wiaty. Najpierw brnęliśmy w śniegu, a teraz chodzimy po błocie.

– To bardzo utrudnia nam życie – dodaje Wiesław Maliszewski, mieszkaniec miasta. – Mam nadzieję, że przewoźnicy szybko się dogadają. Powinni działać przede wszystkim z myślą o swoich klientach.

Właściciel dworca wini przewoźników

Nowy właściciel dworca ma wątpliwości, czy jest na to szansa. – W związku z tym całym zamieszaniem, wynajęliśmy renomowaną kancelarię prawną i na drodze sądowej będziemy bronić naszego dobrego imienia. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek naruszał dobre imię spółki i szkodził pasażerom – podkreśla Zofia Wach, przedstawicielka firmy. – Trzy prywatne firmy celowo działają na szkodę mieszkańców i turystów oraz na szkodę naszej spółki i pozostałych firm korzystających z dworca. Jesteśmy cały czas otwarci na rozmowy, jednak te firmy nie są tym zainteresowane. Unikają z nami kontaktu, bo wybrali drogę presji i szkalowania nas w mediach. Okłamują podróżnych, skłócają mieszkańców i wywierają medialną presję na władzach miasta. Obecnie firmy te założyły sobie za cel, aby powstał nowy dworzec w Zwierzyńcu. To absurd. Podróżni odjeżdżaliby z kilku miejsc i powstałby totalny chaos.

Zofia Wach uważa, że to przewoźnicy działają na szkodę podróżnych. – Właściciel jednej z firm, który podpisał z nami umowę oddał ją mówiąc, że musi ją wypowiedzieć, bo nie będzie się wyłamywał, gdy trzech przewoźników dogadało się, że nie będą wjeżdżać na dworzec w Zwierzyńcu. Uważamy za skandaliczne, że doszło do takiej zmowy przeciw podróżnym i innym przewoźnikom – podkreśla Wach.

Potrzebny nowy przystanek?

W imieniu przedsiębiorców, którzy nie chcą zgodzić się na warunki zaproponowane przez nowego właściciela dworca oraz mieszkańców głos zabrał poseł Sławomir Zawiślak (PiS).

– Dotychczasowi przewoźnicy przedłożyli mi oświadczenie podkreślające ich dobrą wolę rozwiązania powstałego problemu oraz przykłady złej woli aktualnego właściciela przystanku m.in. odmawiającego udzielenia wjazdu na wymieniony przystanek w godzinach dla niego niekorzystnych, narzucającego wjazd na przystanek w godzinach mu odpowiadających – pisze Sławomir Zawiślak w liście do burmistrza Zwierzyńca.

Poseł proponuje żeby na terenie gminnym stworzyć nowy przystanek, z którego mogliby korzystać pasażerowie. – Z przekazanych mi oczekiwań w tej sprawie wynika, że według mieszkańców Zwierzyńca, zasadnym byłoby wyznaczenie jego położenia na placu przy ul. Słowackiego obok Centrum Kultury i znajdującej się tam Informacji Turystycznej – parking pomiędzy budynkiem Centrum Kultury a pawilonem handlowym „ Ordynat” lub w zatoce przy budynku Centrum Kultury.

We wtorek burmistrz Zwierzyńca organizuje spotkanie w sprawie komunikacji. Wezmą w nim udział m.in. firmy przewozowe oraz nowi właściciele dworca.

Oświadczenie Zofii Wach

Dworzec w Zwierzyńcu został zakupiony przez Wach we Frampolu sp. z o.o. w sierpniu 2016 roku w drodze publicznego przetargu. W porozumieniu z władzami miasta ustaliliśmy, że do końca roku nie będą zmieniane warunki korzystania z dworca dla  przewoźników. W grudniu burmistrz poinformował przewoźników o zmianie właściciela. Spółka zaproponowała wszystkim przewoźnikom spotkanie celem ustalenia warunków i podpisania nowych umów.

Niestety kilku z nich od samego początku zmówiło się i nie chcą podpisać umów na wjazdy. Od początku działają oni na szkodę pasażerów i rozpowszechniają nieprawdziwe informacje. Spółka Wach jako większościowy udziałowiec inwestuje w rozwój i zarządza PKS w Biłgoraju. Po tym jak uruchomiliśmy na trasie Biłgoraj - Zamość 12 nowych połączeń, niektórzy z przewoźników w ramach walki z PKS nakłonili prezesa spółdzielni mieszkaniowej im. Zamoyskiego w Zamościu, aby wypowiedział nam umowy na wjazd na przystanek w Zamościu, zarządzany przez spółdzielnię.

Następnie rozwiesili w Zwierzyńcu ulotki informujące, że obecny dworzec będzie zlikwidowany. Nie przyjeżdżali do nas na wcześniej umówione spotkania. Możemy za przykład podać jedną z firm, która podpisała z nami umowę na wjazd na dworzec, a następnie po kilku dniach właściciel przyjechał i oddał umowę, mówiąc że musi ją wypowiedzieć bo nie będzie się wyłamywał, ponieważ trzech przewoźników dogadało się, że nie będą wjeżdżać na dworzec w Zwierzyńcu.

Uważamy za skandaliczne, że doszło do takiej zmowy przeciw podróżnym i innym przewoźnikom. Trzy firmy celowo działają na szkodę mieszkańców i turystów oraz na szkodę naszej spółki i pozostałych firm korzystających z dworca. Jesteśmy cały czas otwarci na rozmowy,  jednak te firmy nie są tym zainteresowane. Unikają z nami kontaktu, bo wybrali drogę presji i szkalowania nas w mediach. Okłamują podróżnych, skłócają mieszkańców i wywierają medialną presję na władzach miasta.

Obecnie firmy te założyły sobie za cel, aby powstał nowy dworzec w Zwierzyńcu. To absurd. Podróżni odjeżdżaliby z kilku miejsc i powstałby totalny chaos. Nawet jeden z posłów zaczął lobbować za tymi firmami i żądać utworzenia nowego dworca. Takie rozwiązanie zaszkodziłoby bardzo mieszkańcom Zwierzyńca i turystom. Skandaliczne jest to, że poseł Sławomir Zawiślak nie kontaktował się z naszą spółką, a rozsyła pisma szkalujące naszą firmę. Wypowiada się publicznie w obronie winnych całego zamieszania - nie znając dokładnie kontekstu całej sprawy.

W związku z tym całym zamieszaniem, wynajęliśmy renomowaną kancelarię prawną i na drodze sądowej będziemy bronić naszego dobrego imienia. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek naruszał dobre imię spółki i szkodził pasażerom. Mieszkańcy Zwierzyńca trzymają naszą stronę i dają temu wyraz w telefonach do naszej firmy, wiadomościach na profilu facebookowym. Oni rozumieją, że skoro większość firm wjeżdża normalnie na dworzec, to te trzy firmy zachowują się nie fair w stosunku do podróżnych.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:40
czy zmiany były to nie wiem, możesz sprawdzić na ***s://***busy-krk.pl/zamosc-lublin/
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 19:51
A czy w takim razie nastąpiły jakieś zmiany dla busów jadących do Lublina?
Avatar
Luxor / 5 marca 2017 o 22:08
Hahah komentarze podobne jak przed wyborami samorządowimi w Biłgoraju w 2014, KMWTW ;)
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 07:09
Dobre imię spółki śmieszne. Prokuratura i Urząd skarbowy powinien się zająć wyłudzeniem vat za paliwo na milionową skale .
Avatar
gość / 3 marca 2017 o 22:12
Od nowego roku prawo ma się zmienić i jak taki PKS Wach zostanie sam i zniszczy konkurecje to będzie mógł sobie robić co chce , będzie miał wyłaczność na dana linie i monopol . Nowi przewoznicy nie będą juz mogli jezdzić na danej lini  i wtedy pasarzerowie zobacza jaki to pks cudowny jest.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 21:57
PKS WACH chce zlikwidować konkurencję , ludzie którzy piszą że PkS jest taki wspaniały i cudowny zmienią zdanie jak im bilety podniesie kilku krotnie jak zlikwiduje busy.
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 15:45
PKS Biłgoraj niech nie patrzy na innych. Macie fajne busy i ceny. Kupiłam u was bilet miesięczny na marzec. Zróbcie powrót z Zamościa do Zwierzyńca po 15.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 14:18
Dobrze że PKS Biłgoraj jeździ do Zamościa. Busiarze boją się konkurencji i przeszkadzają im. PKS ma lepsze ceny i nowe busy.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:43
Dworzec mamy w centrum i dalej będziemy z niego jeździć. Mnie nie interesują kłótnie tylko miejsce. Te busy co jeżdżą z dworca są dla nas pasażerów najlepsze. Kto nie chce niech jedzie pusty.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 07:16
A Ja się zastanawiałem dlaczego Bus-Max nie robi wiraża na Zwierzynieckim przystanku gdzie kiedyś jadąc z Sarą(psem) ona nie lubi szybkości i nażygała na pokład,to takie buty.Tam nikt nie wsiada w drogę do Krakowa ani do Zamościa
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:40
czy zmiany były to nie wiem, możesz sprawdzić na ***s://***busy-krk.pl/zamosc-lublin/
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 19:51
A czy w takim razie nastąpiły jakieś zmiany dla busów jadących do Lublina?
Avatar
Luxor / 5 marca 2017 o 22:08
Hahah komentarze podobne jak przed wyborami samorządowimi w Biłgoraju w 2014, KMWTW ;)
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 07:09
Dobre imię spółki śmieszne. Prokuratura i Urząd skarbowy powinien się zająć wyłudzeniem vat za paliwo na milionową skale .
Avatar
gość / 3 marca 2017 o 22:12
Od nowego roku prawo ma się zmienić i jak taki PKS Wach zostanie sam i zniszczy konkurecje to będzie mógł sobie robić co chce , będzie miał wyłaczność na dana linie i monopol . Nowi przewoznicy nie będą juz mogli jezdzić na danej lini  i wtedy pasarzerowie zobacza jaki to pks cudowny jest.
Avatar
Gość / 3 marca 2017 o 21:57
PKS WACH chce zlikwidować konkurencję , ludzie którzy piszą że PkS jest taki wspaniały i cudowny zmienią zdanie jak im bilety podniesie kilku krotnie jak zlikwiduje busy.
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 15:45
PKS Biłgoraj niech nie patrzy na innych. Macie fajne busy i ceny. Kupiłam u was bilet miesięczny na marzec. Zróbcie powrót z Zamościa do Zwierzyńca po 15.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 14:18
Dobrze że PKS Biłgoraj jeździ do Zamościa. Busiarze boją się konkurencji i przeszkadzają im. PKS ma lepsze ceny i nowe busy.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:43
Dworzec mamy w centrum i dalej będziemy z niego jeździć. Mnie nie interesują kłótnie tylko miejsce. Te busy co jeżdżą z dworca są dla nas pasażerów najlepsze. Kto nie chce niech jedzie pusty.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 07:16
A Ja się zastanawiałem dlaczego Bus-Max nie robi wiraża na Zwierzynieckim przystanku gdzie kiedyś jadąc z Sarą(psem) ona nie lubi szybkości i nażygała na pokład,to takie buty.Tam nikt nie wsiada w drogę do Krakowa ani do Zamościa
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 0

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 4 7

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 1

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 14 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku 10 6

Nowe połączenie z lotniska w Świdniku? Już wkrótce możemy polecieć na Ukrainę. Byłoby to drugie połączenie do tego kraju.

Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin): Zostawiam klub w dobrej kondycji

Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin): Zostawiam klub w dobrej kondycji 0 0

Rozmowa z Karoliną Semeniuk, rozgrywającą Metraco Zagłębia Lubin

Miał być przy porodzie swojej córeczki. Zaginął w drodze z Niemiec do domu
galeria
film

Miał być przy porodzie swojej córeczki. Zaginął w drodze z Niemiec do domu 39 5

Pochodzący z Hutkowa pod Zamościem Mateusz Kawecki zaginął w drodze z Niemiec do domu. Od blisko dwóch miesięcy nie skontaktował się z najbliższymi. Rodzina nie wierzy jednak w czarne scenariusze snute przez jasnowidza. Liczą, że 30-latek zostanie odnaleziony zdrowy i będzie mógł cieszyć się z urodzonej już po jego zniknięciu córki.

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 3 4

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców
film

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 23 9

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 4

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 8 9

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.