Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 maja 2016 r.
8:49

Awantura w Zamościu. Spięcie KOD z "Armią Kukiza". Sprawą zajmie się policja

0 22 A A
Mateusz Kijowski, szef KOD, podczas wizyty na Lubelszczyźnie (fot. Maciej Kaczanowski)
Mateusz Kijowski, szef KOD, podczas wizyty na Lubelszczyźnie (fot. Maciej Kaczanowski)

Słowne utarczki, obrzucenie jajkami i dwa doniesienia na policję – tak zakończyła się wizyta Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji w Zamościu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lider KOD-u przyjechał do Zamościa w ubiegłą niedzielę. Z sympatykami spotykał się na Rynku Wielkim i w klubie Kosz.

– Praktycznie zaraz po wejściu na Rynek zaczęły się jakieś zaczepki – relacjonuje Bartosz Sierpniowski, koordynator KOD w woj. lubelskim. – Panowie w koszulkach „Armia Kukiza”, którzy zbierali tego dnia głosy poparcia, włączyli się również w „dyskusję”.

Jak relacjonują członkowie KOD, „Kukizowcy” pytali o to, dlaczego KOD nie protestował, gdy poprzedni rząd zabierał pieniądze z kont OFE. Potem padły pytania o niepłacenie alimentów przez Kijowskiego.

– Doszło do spięcia. Jeden z chłopaków, który przyszedł na spotkanie z Kijowskim, zwrócił im uwagę na niestosowność takiego zachowania. Usłyszał, że ma się nie odzywać, bo jest za młody. Wdał się wtedy w przepychanki słowne i powiedział, że może z nimi „odejść i się zmierzyć”.

Członkowie Kukiz’15 podają jednak inną wersję wydarzeń. – Wizyta Kijowskiego w Zamościu zakończona skandalem. Jeden z działaczy Kukiz’15 składa zawiadomienie do prokuratury – relacjonował na portalu społecznościowym Adrian Biszkont z Kukiz’15. – „Pan” z Kodu groził pobiciem naszemu koledze i że go „zaj…bie”, czyli śmiercią, za co odpowie przed sądem.

Dlatego członkowie Kukiz’15 zgłosili na policję zawiadomienie o użyciu gróźb karalnych. Zawiadomienie złożyli też KOD-owcy.

– Na Rynku poprosiłem o interwencję Straż Miejska, ale strażnicy nie podjęli jej, tylko kazali mi dzwonić na 997 – mówi Sierpniowski. – Dlatego jako organizator zgromadzenia zaapelowałem do Kukizowców, żeby je opuścili, ale usłyszałem tylko, że to wolny kraj i będą stać, gdzie chcą. Nie zwracali uwagi na to, co mówię, wdawali się w kolejne pyskówki. Dlatego złożyłem zawiadomienie o zakłócaniu legalnego zgromadzenia.

Obiema sprawami zajmie się teraz policja. – Wpłynęły do nas oba zawiadomienia – potwierdza podinsp. Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – W obu sprawach prowadzimy więc postępowania.

Do spięcia doszło także po spotkaniu z sympatykami KOD w Jazz Klub Kosz. Kijowski mówił podczas niego, że najważniejsza jest ochrona demokracji, zaprzysiężenie trzech sędziów i publikacja wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Na salę nie wpuszczono sympatyków Kukiz’15.

– Wszystko wskazuje, że to oni po zakończeniu spotkania rzucili w stronę Mateusza Kijowskiego jajkami – uważa jeden z uczestników spotkania. – Na szczęście oberwało się tylko parasolom.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
suverenny / 21 maja 2016 o 12:10
+1
Do przygłupów zmartwionych tym, że Kijowskiego komornik nie ściga; nie ściga ponieważ nie ma podstaw aby ścigać. Facet miał kiedyś dobrze płatną pracę, na podstawie jego ówczesnych zarobków sąd zasądził alimenty w wysokości ok 3 tys. miesięcznie, Kijowski ani mrugnął okiem na taki wyrok tylko płacił. Później pracę stracił, nie porzucił jak chrzanią pisowskie i inne skundlone pleciugi, siłą rzeczy nie był w stanie płacić tyle ile miał w nakazie sądowym, przez ten trudny dla niego czas płacił tyle ile mógł, raz 1000 zł, raz 700 zł raz 200 ... stąd narosło owo ukochane przez pisowskie pleciugi zadłużenie. Kijowski nigdy nie wniósł o obniżenie alimentów, nigdy od ich płacenia się nie uchylał, nigdy nie przyjął żadnej jałmużny w stylu "jesteś teraz taki znany, taki przeciw PiS to my się zrzucimy i za Ciebie zapłacimy", nigdy do tego stopnia się nie spisił. Nie jestem adwokatem Kijowskiego, czytałem jego ojcowskiego bloga, czytałem wypowiedzi osób znanych mu osobiście, stąd moja wiedza, nie z TVP Kurskiego. Kochane pisowskie pleciugi, zacznijcie oszczędzać swój jad, walka z wami będzie długa, dostaliście paliwo w postaci 500+ i macie wy*ebane na prawdę, ale my - normalni Polacy jesteśmy cierpliwi.
Do przygłupów zmartwionych tym, że Kijowskiego komornik nie ściga; nie ściga ponieważ nie ma podstaw aby ścigać. Facet miał kiedyś dobrze płatną pracę, na podstawie jego ówczesnych zarobków sąd zasądził alimenty w wysokości ok 3 tys. miesięcznie, Kijowski ani mrugnął okiem na taki wyrok tylko płacił. Później pracę stracił, nie porzucił jak chrzanią pisowskie i inne skundlone pleciugi, siłą rzeczy nie był w stanie płacić tyle ile miał w nakazie sądowym, przez ten trudny dla niego czas płacił tyle ile mógł, raz 1000 zł, raz 700 zł raz 200 ... ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 11:42
+1
A gdzie Kukizowcy byli jak poprzedni rząd przelewał pieniądze z OFE do ZUS? A gdzie są Kukizowcy jak obecny rząd robi dokumentny demontaż państwa i zamienia je w bananową republikę kolesi z PIS? Gdzie jesteście?
Avatar
aaa / 24 maja 2016 o 13:57
Czy płaci alimenty czy nie to jego sprawa prywatna , jak czytam Kijowski do zoo , rozpłodnik a czy wam ktoś pod kołdrę zagląda ????
Avatar
Tomek / 24 maja 2016 o 01:33
Dobrze napisałeś taka jest niestety smutna prawda
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 14:00
Zamość to mała zaściankowa miejscowość, a ludzie tam mieszkający są zawistni i podli. Sami niczego nie zrobią pożytecznego a jak ktoś się wyróżnia czymś to go zdepczą bo chce coś zrobić. Podobno mądrzy ludzie wyjeżdżają z tego miasta i już tam nie wracają.
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 05:26
a nie szkoda jajek na ta ofiare losu?
Avatar
INTERCYZA / 22 maja 2016 o 00:49
Wysokość alimentów nie może zależeć od wysokości uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą mieć niezbędne minimum. KAŻDY POZNA PRAWDĘ PRZY NIEPRAWDZIE, BO TYLKO Z FAŁSZU WYNIKA ZARÓWNO PRAWDA JAK I FAŁSZ. O TYM, CO W TEJ KONIUNKCJI PRZEWAŻA DECYDUJE CZŁOWIEK, KTÓREGO WYSTARCZAJĄCO WYPOSAŻYŁ BÓG. Pamiętne " Róbmy swoje" brzmi jak rozkaz okupanta - więc okupant czyni swoje! Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W uściskach gładkich bez męskich tonów oddali wszystko z wyjątkiem dzwonów. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W prostych pytaniach zawiłość zła, nikt jej nie pojmie ot tak raz dwa. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W trudnych zadaniach zawiłość zła, nikt go nie zniszczy bez poli-zła. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiedzieli nam walkę z cieniem. W pluralnym świecie przewodzi ściema wszyscy ją czują, nic się nie zmienia. Nie szkoda gadać, nie szkoda gadać, bo nic się nie należy DLA POLSKIEGO DZIADA! NOWOCZESNY NIEWOLNIKU Z POLSKI, NIE JESTEŚ CZAROWNIKIEM, LECZ ZWYKŁYM ŚMIERTELNIKIEM Z KRAJU, KTÓRY JEST UBEZWŁANOWOLNIONY PO WSZYSTKIE CZASY. POLACY SĄ I POZOSTANĄ NA ZAWSZE NOWOCZESNYMI NIEWOLNIKAMI PANÓW ŚWIATA! WASZA NAUKA ISTNIEJE NIE NA RZECZ WASZĄ, LECZ NA RZECZ NASZĄ. STĄD W ŻADNEJ DZIEDZINIE NIE MACIE PRAWA DO BADAŃ NAUKOWYCH NA ETAPIE FINALNYM. NIE MACIE TEŻ PRAWA DO DOKONYWANIA ODKRYĆ, KTÓRE MOGŁYBY ROZSŁAWIĆ KOGOKOLWIEK Z POLSKI. NIGDY NIE OTRZYMACIE PRAWA DO WDRAŻANIA WŁASNYCH NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, ANI PATENTÓW, KTÓRE MOGŁYBY WZMOCNIĆ DANY NAM W PREZENCIE WASZ KRAJ! WASZA MARIONETKOWA WŁADZA I WASI PODWÓJNIE UBEZWŁASNOWOLNIENI GENERAŁOWIE SĄ NASZYMI PACHOŁKAMI. MY DECYDUJEMY I DECYDOWAĆ BĘDZIEMY, GDZIE I KIEDY POLSKI ŻOŁNIEŻ MA WALCZYĆ NA RZECZ PANÓW ŚWIATA. grupa trzymająca władzę nad światem
Wysokość alimentów nie może zależeć od wysokości uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą mieć niezbędne minimum. KAŻDY POZNA PRAWDĘ PRZY NIEPRAWDZIE, BO TYLKO Z FAŁSZU WYNIKA ZARÓWNO PRAWDA JAK I FAŁSZ. O TYM, CO W TEJ KONIUNKCJI PRZEWAŻA DECYDUJE CZŁOWIEK, KTÓREGO WYSTARCZAJĄCO WYPOSAŻYŁ BÓG. Pamiętne " Róbmy swoje" brzmi jak rozkaz okupanta - więc okupant czyni swoje! Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W uściskach gładkich bez męskich tonów oddali wszystko z wyjątkiem dzwonów. Nie szkoda gadać n... rozwiń
Avatar
Lew / 21 maja 2016 o 17:03
Kijewskiedo powinny wziąść do ZOO.Tu njego miejsce.Działa jak rozpłodnik nie płacąć alimentów.
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 15:42
Kijowski i kod pomału się kończą, bo działają na szkodę Polski...
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 15:05
trzeba uważać na twarz
Avatar
aaa / 24 maja 2016 o 13:57
Czy płaci alimenty czy nie to jego sprawa prywatna , jak czytam Kijowski do zoo , rozpłodnik a czy wam ktoś pod kołdrę zagląda ????
Avatar
Tomek / 24 maja 2016 o 01:33
Dobrze napisałeś taka jest niestety smutna prawda
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 14:00
Zamość to mała zaściankowa miejscowość, a ludzie tam mieszkający są zawistni i podli. Sami niczego nie zrobią pożytecznego a jak ktoś się wyróżnia czymś to go zdepczą bo chce coś zrobić. Podobno mądrzy ludzie wyjeżdżają z tego miasta i już tam nie wracają.
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 05:26
a nie szkoda jajek na ta ofiare losu?
Avatar
INTERCYZA / 22 maja 2016 o 00:49
Wysokość alimentów nie może zależeć od wysokości uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą mieć niezbędne minimum. KAŻDY POZNA PRAWDĘ PRZY NIEPRAWDZIE, BO TYLKO Z FAŁSZU WYNIKA ZARÓWNO PRAWDA JAK I FAŁSZ. O TYM, CO W TEJ KONIUNKCJI PRZEWAŻA DECYDUJE CZŁOWIEK, KTÓREGO WYSTARCZAJĄCO WYPOSAŻYŁ BÓG. Pamiętne " Róbmy swoje" brzmi jak rozkaz okupanta - więc okupant czyni swoje! Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W uściskach gładkich bez męskich tonów oddali wszystko z wyjątkiem dzwonów. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W prostych pytaniach zawiłość zła, nikt jej nie pojmie ot tak raz dwa. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W trudnych zadaniach zawiłość zła, nikt go nie zniszczy bez poli-zła. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiedzieli nam walkę z cieniem. W pluralnym świecie przewodzi ściema wszyscy ją czują, nic się nie zmienia. Nie szkoda gadać, nie szkoda gadać, bo nic się nie należy DLA POLSKIEGO DZIADA! NOWOCZESNY NIEWOLNIKU Z POLSKI, NIE JESTEŚ CZAROWNIKIEM, LECZ ZWYKŁYM ŚMIERTELNIKIEM Z KRAJU, KTÓRY JEST UBEZWŁANOWOLNIONY PO WSZYSTKIE CZASY. POLACY SĄ I POZOSTANĄ NA ZAWSZE NOWOCZESNYMI NIEWOLNIKAMI PANÓW ŚWIATA! WASZA NAUKA ISTNIEJE NIE NA RZECZ WASZĄ, LECZ NA RZECZ NASZĄ. STĄD W ŻADNEJ DZIEDZINIE NIE MACIE PRAWA DO BADAŃ NAUKOWYCH NA ETAPIE FINALNYM. NIE MACIE TEŻ PRAWA DO DOKONYWANIA ODKRYĆ, KTÓRE MOGŁYBY ROZSŁAWIĆ KOGOKOLWIEK Z POLSKI. NIGDY NIE OTRZYMACIE PRAWA DO WDRAŻANIA WŁASNYCH NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, ANI PATENTÓW, KTÓRE MOGŁYBY WZMOCNIĆ DANY NAM W PREZENCIE WASZ KRAJ! WASZA MARIONETKOWA WŁADZA I WASI PODWÓJNIE UBEZWŁASNOWOLNIENI GENERAŁOWIE SĄ NASZYMI PACHOŁKAMI. MY DECYDUJEMY I DECYDOWAĆ BĘDZIEMY, GDZIE I KIEDY POLSKI ŻOŁNIEŻ MA WALCZYĆ NA RZECZ PANÓW ŚWIATA. grupa trzymająca władzę nad światem
Wysokość alimentów nie może zależeć od wysokości uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą mieć niezbędne minimum. KAŻDY POZNA PRAWDĘ PRZY NIEPRAWDZIE, BO TYLKO Z FAŁSZU WYNIKA ZARÓWNO PRAWDA JAK I FAŁSZ. O TYM, CO W TEJ KONIUNKCJI PRZEWAŻA DECYDUJE CZŁOWIEK, KTÓREGO WYSTARCZAJĄCO WYPOSAŻYŁ BÓG. Pamiętne " Róbmy swoje" brzmi jak rozkaz okupanta - więc okupant czyni swoje! Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W uściskach gładkich bez męskich tonów oddali wszystko z wyjątkiem dzwonów. Nie szkoda gadać n... rozwiń
Avatar
Lew / 21 maja 2016 o 17:03
Kijewskiedo powinny wziąść do ZOO.Tu njego miejsce.Działa jak rozpłodnik nie płacąć alimentów.
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 15:42
Kijowski i kod pomału się kończą, bo działają na szkodę Polski...
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 15:05
trzeba uważać na twarz
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 14:04
Kijoski gdzje tyżeś pojechoł Tożto cjebie na wschodni scjani zatłuko nieboże
Avatar
gość / 21 maja 2016 o 13:44
suverenny napisał:
Do przygłupów zmartwionych tym, że Kijowskiego komornik nie ściga; nie ściga ponieważ nie ma podstaw aby ścigać. Facet miał kiedyś dobrze płatną pracę, na podstawie jego ówczesnych zarobków sąd zasądził alimenty w wysokości ok 3 tys. miesięcznie, Kijowski ani mrugnął okiem na taki wyrok tylko płacił. Później pracę stracił, nie porzucił jak chrzanią pisowskie i inne skundlone pleciugi, siłą rzeczy nie był w stanie płacić tyle ile miał w nakazie sądowym, przez ten trudny dla niego czas płacił tyle ile mógł, raz 1000 zł, raz 700 zł raz 200 ... stąd narosło owo ukochane przez pisowskie pleciugi zadłużenie. Kijowski nigdy nie wniósł o obniżenie alimentów, nigdy od ich płacenia się nie uchylał, nigdy nie przyjął żadnej jałmużny w stylu "jesteś teraz taki znany, taki przeciw PiS to my się zrzucimy i za Ciebie zapłacimy", nigdy do tego stopnia się nie spisił. Nie jestem adwokatem Kijowskiego, czytałem jego ojcowskiego bloga, czytałem wypowiedzi osób znanych mu osobiście, stąd moja wiedza, nie z TVP Kurskiego. Kochane pisowskie pleciugi, zacznijcie oszczędzać swój jad, walka z wami będzie długa, dostaliście paliwo w postaci 500+ i macie wy*ebane na prawdę, ale my - normalni Polacy jesteśmy cierpliwi.
Coo nie możesz znieść myśli, że dzięki polityce socjalnej wiele rodzin wreszcie zacznie godnie żyć, nie będziesz już mógł patrzyć na nich z góry, pogardzać nimi bo przecież jesteś kimś lepszym, europejczykiem. Przez 8 lat rządzili nami "normalni Polacy europejczycy" Dostali kopa w d.... bo Polacy mileli dość tego polityczno-biznesowo-celebryckiego kumoterstwa, nepotyzmu, sprzedawania kraju za intratne synekury. Dojenia kraju w imię poprawności politycznej. Przyda Ci się wreszcie kubeł zimnej wody na ten tęczowy mózg. Ganiacie na demonstracjach KOD i drzecie gęby, większość z Was na oczy konstytucji nie widziała i o niej nie słyszała gdyby nie obecne przepychanki, a jak się Was spytać o konkrety gdzie ta demokracja jest zagrożona to rozdziawiacie gęby i zaczyna do Was docierać że ktoś pierze Wam mózgownice aż furczy. 
Coo nie możesz znieść myśli, że dzięki polityce socjalnej wiele rodzin wreszcie zacznie godnie żyć, nie będziesz już mógł patrzyć na nich z góry, pogardzać nimi bo przecież jesteś kimś lepszym, europejczykiem. Przez 8 lat rządzili nami "normalni Polacy europejczycy" Dostali kopa w d.... bo Polacy mileli dość tego polityczno-biznesowo-celebryckiego kumoterstwa, nepotyzmu, sprzedawania kraju za intratne synekury. Dojenia kraju w imię poprawności politycznej. Przyda Ci się wreszcie kubeł zimnej wody na ten tęczowy mózg.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 0 0

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 0 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 1

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 7

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.