poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Awantura w Zamościu. Spięcie KOD z "Armią Kukiza". Sprawą zajmie się policja

Dodano: 21 maja 2016, 08:49

Mateusz Kijowski, szef KOD, podczas wizyty na Lubelszczyźnie (fot. Maciej Kaczanowski)
Mateusz Kijowski, szef KOD, podczas wizyty na Lubelszczyźnie (fot. Maciej Kaczanowski)

Słowne utarczki, obrzucenie jajkami i dwa doniesienia na policję – tak zakończyła się wizyta Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji w Zamościu.

Lider KOD-u przyjechał do Zamościa w ubiegłą niedzielę. Z sympatykami spotykał się na Rynku Wielkim i w klubie Kosz.

– Praktycznie zaraz po wejściu na Rynek zaczęły się jakieś zaczepki – relacjonuje Bartosz Sierpniowski, koordynator KOD w woj. lubelskim. – Panowie w koszulkach „Armia Kukiza”, którzy zbierali tego dnia głosy poparcia, włączyli się również w „dyskusję”.

Jak relacjonują członkowie KOD, „Kukizowcy” pytali o to, dlaczego KOD nie protestował, gdy poprzedni rząd zabierał pieniądze z kont OFE. Potem padły pytania o niepłacenie alimentów przez Kijowskiego.

– Doszło do spięcia. Jeden z chłopaków, który przyszedł na spotkanie z Kijowskim, zwrócił im uwagę na niestosowność takiego zachowania. Usłyszał, że ma się nie odzywać, bo jest za młody. Wdał się wtedy w przepychanki słowne i powiedział, że może z nimi „odejść i się zmierzyć”.

Członkowie Kukiz’15 podają jednak inną wersję wydarzeń. – Wizyta Kijowskiego w Zamościu zakończona skandalem. Jeden z działaczy Kukiz’15 składa zawiadomienie do prokuratury – relacjonował na portalu społecznościowym Adrian Biszkont z Kukiz’15. – „Pan” z Kodu groził pobiciem naszemu koledze i że go „zaj…bie”, czyli śmiercią, za co odpowie przed sądem.

Dlatego członkowie Kukiz’15 zgłosili na policję zawiadomienie o użyciu gróźb karalnych. Zawiadomienie złożyli też KOD-owcy.

– Na Rynku poprosiłem o interwencję Straż Miejska, ale strażnicy nie podjęli jej, tylko kazali mi dzwonić na 997 – mówi Sierpniowski. – Dlatego jako organizator zgromadzenia zaapelowałem do Kukizowców, żeby je opuścili, ale usłyszałem tylko, że to wolny kraj i będą stać, gdzie chcą. Nie zwracali uwagi na to, co mówię, wdawali się w kolejne pyskówki. Dlatego złożyłem zawiadomienie o zakłócaniu legalnego zgromadzenia.

Obiema sprawami zajmie się teraz policja. – Wpłynęły do nas oba zawiadomienia – potwierdza podinsp. Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – W obu sprawach prowadzimy więc postępowania.

Do spięcia doszło także po spotkaniu z sympatykami KOD w Jazz Klub Kosz. Kijowski mówił podczas niego, że najważniejsza jest ochrona demokracji, zaprzysiężenie trzech sędziów i publikacja wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Na salę nie wpuszczono sympatyków Kukiz’15.

– Wszystko wskazuje, że to oni po zakończeniu spotkania rzucili w stronę Mateusza Kijowskiego jajkami – uważa jeden z uczestników spotkania. – Na szczęście oberwało się tylko parasolom.

Czytaj więcej o: Zamość Mateusz Kijowski
aaa
Tomek
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aaa
aaa (24 maja 2016 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy płaci alimenty czy nie to jego sprawa prywatna , jak czytam Kijowski do zoo , rozpłodnik a czy wam ktoś pod kołdrę zagląda ????
Rozwiń
Tomek
Tomek (24 maja 2016 o 01:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze napisałeś taka jest niestety smutna prawda
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2016 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamość to mała zaściankowa miejscowość, a ludzie tam mieszkający są zawistni i podli. Sami niczego nie zrobią pożytecznego a jak ktoś się wyróżnia czymś to go zdepczą bo chce coś zrobić. Podobno mądrzy ludzie wyjeżdżają z tego miasta i już tam nie wracają.
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2016 o 05:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a nie szkoda jajek na ta ofiare losu?
Rozwiń
INTERCYZA
INTERCYZA (22 maja 2016 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wysokość alimentów nie może zależeć od wysokości uzyskiwanych dochodów. Dzieci muszą mieć niezbędne minimum. KAŻDY POZNA PRAWDĘ PRZY NIEPRAWDZIE, BO TYLKO Z FAŁSZU WYNIKA ZARÓWNO PRAWDA JAK I FAŁSZ. O TYM, CO W TEJ KONIUNKCJI PRZEWAŻA DECYDUJE CZŁOWIEK, KTÓREGO WYSTARCZAJĄCO WYPOSAŻYŁ BÓG. Pamiętne " Róbmy swoje" brzmi jak rozkaz okupanta - więc okupant czyni swoje! Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W uściskach gładkich bez męskich tonów oddali wszystko z wyjątkiem dzwonów. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W prostych pytaniach zawiłość zła, nikt jej nie pojmie ot tak raz dwa. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiadają nam nie frajeren. W trudnych zadaniach zawiłość zła, nikt go nie zniszczy bez poli-zła. Nie szkoda gadać nie szkoda gadać nie widać konta nie widać dziada, nie szkoda gadać nie szkoda grać nie szkoda czynić tego na raz. Dum czy Referen dum czy Referen zapowiedzieli nam walkę z cieniem. W pluralnym świecie przewodzi ściema wszyscy ją czują, nic się nie zmienia. Nie szkoda gadać, nie szkoda gadać, bo nic się nie należy DLA POLSKIEGO DZIADA! NOWOCZESNY NIEWOLNIKU Z POLSKI, NIE JESTEŚ CZAROWNIKIEM, LECZ ZWYKŁYM ŚMIERTELNIKIEM Z KRAJU, KTÓRY JEST UBEZWŁANOWOLNIONY PO WSZYSTKIE CZASY. POLACY SĄ I POZOSTANĄ NA ZAWSZE NOWOCZESNYMI NIEWOLNIKAMI PANÓW ŚWIATA! WASZA NAUKA ISTNIEJE NIE NA RZECZ WASZĄ, LECZ NA RZECZ NASZĄ. STĄD W ŻADNEJ DZIEDZINIE NIE MACIE PRAWA DO BADAŃ NAUKOWYCH NA ETAPIE FINALNYM. NIE MACIE TEŻ PRAWA DO DOKONYWANIA ODKRYĆ, KTÓRE MOGŁYBY ROZSŁAWIĆ KOGOKOLWIEK Z POLSKI. NIGDY NIE OTRZYMACIE PRAWA DO WDRAŻANIA WŁASNYCH NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII, ANI PATENTÓW, KTÓRE MOGŁYBY WZMOCNIĆ DANY NAM W PREZENCIE WASZ KRAJ! WASZA MARIONETKOWA WŁADZA I WASI PODWÓJNIE UBEZWŁASNOWOLNIENI GENERAŁOWIE SĄ NASZYMI PACHOŁKAMI. MY DECYDUJEMY I DECYDOWAĆ BĘDZIEMY, GDZIE I KIEDY POLSKI ŻOŁNIEŻ MA WALCZYĆ NA RZECZ PANÓW ŚWIATA. grupa trzymająca władzę nad światem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!