sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Badania bez skierowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2006, 21:11

Szpital w Hrubieszowie wykonuje bezpłatne badania profilaktyczne. Skorzystać z nich mogą mieszkańcy całego powiatu hrubieszowskiego. Nie potrzeba żadnych skierowań. Wystarczy wybrać się do Przychodni Rejonowej przy ul. Mickiewicza.

Panie w wieku 50–69 lat powinny pomyśleć o mammografii. Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8–12.30 w pracowni RTG na pierwszym piętrze.
W Poradni K (IV piętro) można wykonać badania szyjki macicy. Mogą wziąć w nich udział kobiety od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie uczestniczyły w programach profilaktycznych. Badania wykonywane są w poniedziałki i czwartki w godz. 7.30–16, a w pozostałe dni w godz. 7.30–15.
Poradnia Ogólna na drugim piętrze czeka na kobiety i mężczyzn w wieku 35–55 lat, u których do tej pory nie rozpoznano chorób układu krążenia. Przewidziano oznaczenie poziomu glukozy, cholesterolu i jego frakcji oraz trójglicerydów. Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–18, a w soboty od godz. 7.30 do 15.
Program profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc adresowany jest do osób w wieku 40–65 lat, palących papierosy oraz byłych palaczy, którzy nie byli objęci tym programem w ciągu ostatnich trzech lat.
Na wykonanie spirometrii powinny pofatygować się także osoby niepalące, u których występuje kaszel i duszności podczas wysiłku. Poradnia Ogólna stoi przed nimi otworem codziennie w godz. 7.30–15.
Na badania należy zabrać dokument ubezpieczenia i dowód osobisty. (lew)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!