poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Zamość

Bardzo długa ława oskarżonych

Dodano: 2 lipca 2002, 21:00

Do Sądu Rejonowego w Zamościu wpłynął wczoraj akt oskarżenia przeciw 65 osobom. Prokurator postawił im 357 zarzutów oszustwa. Dotyczą wyłudzeń i pomocy w wyłudzaniu kredytów przez autokomis w Zamościu. W sumie na ponad milion zł.
- Główni oskarżeni, to Leszek G. z Zamościa, Marek D. z Podhajców
i Marzanna S. z Jarosławca - współwłaściciele zamojskiego autokomisu. Współpracowali z pośrednikami bankowymi. Zamiast sprzedaży gotówkowej i ratalnej, prowadzili działalność kredytową, pośrednicząc w ich załatwianiu.
- Kredytobiorcy otrzymywali mniej pieniędzy, niż podpisywali w dokumentach, bo potrącano im "marżę” - mówi Romuald Sitarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
Banki udzielały kredytów sądząc, że zostaną przeznaczone na zakup towarów, tymczasem klienci autokomisu dostawali gotówkę.
Jeżeli klient nie miał zaświadczenia o dochodach, właściciele komisu (za odpowiednią opłatą) wydawali mu fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie.
Wśród oskarżonych jest też były dyrektor jednego z banków w Tomaszowie Lub., który według prokuratury współpracował z pośrednikiem oszustów.
Prokurator stwierdził ok. stu nieprawidłowych kredytów. Najwyższa kwota w akcie oskarżenia to 149 tys. zł. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od roku do pięciu lat. (zsaw)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!