poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Beata, Bajm i mnóstwo atrakcji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2007, 17:57

Policja na co dzień nie jest skora do zabawy. Jako służba mundurowa dbająca o porządek i przestrzeganie prawa, przyjmuje pozę, która ma budzić respekt.

Ale raz w roku policjanci zrzucają sieriożne maski. Dzieje się tak w ich święto, które obchodzą wspólnie z obywatelami.

Na miejsce tegorocznych obchodów Święta Policji Komenda Główna wybrała Zamość. Razem z Komendą Wojewódzką organizuje w sobotę na błoniach przy Parku Miejskim wielki festyn. To będzie osiem godzin dobrej zabawy dla całych rodzin. W programie są atrakcje estradowe, plastyczne, rekreacyjne, edukacyjne i kulinarne.
Niebiescy pokażą wszystkie swoje formacje i najbardziej widowiskowe elementy pracy. Zobaczymy musztrę kompanii reprezentacyjnych. Zagrają orkiestry policyjne. Zaśpiewa policyjny chór. Amatorzy mocnych wrażeń powinni być usatysfakcjonowani pokazem sprawności antyterrorystów i prezentacją sprzętu specjalistycznego.
Ciekawie będzie zapewne podczas pokazu tresury psów służbowych. Wilczury wbiegające po drabinie czy przeskakujące bez szwanku przez płomienie zawsze robią duże wrażenie.
Niebiescy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie strzelania. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na strzelnicy szkoleniowej. Organizatorzy zapowiadają też akcję znakowania rowerów.
Prawdziwych fanów gospodarze zapraszają na prezentację motocykli policji międzywojennej.
W jeszcze starsze czasy zawiodą festynowiczów członkowie Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. W ich pokazie będzie można zobaczyć, jak rozprawiano się z przestępcami, kiedy jeszcze nie było policji w dzisiejszym rozumieniu.
O dzieciakach mundurowi też pomyśleli. Będą zabawiać milusińskich firmowymi animowanymi maskotkami. Zorganizują malowanie twarzy, zawody rowerowe na torze przeszkód oraz gry i zabawy. Zaproszona przez policję Akademia Karate przeprowadzi z dziećmi zajęcia.
Akademicy zaprezentują swoje umiejętności także na estradzie. Wystąpią na niej również artyści z Zespołu Tańca Młodzieżowego "Raptis” i Formacji Tańca Nowoczesnego New Wave Two.
Na koniec zaśpiewa Beata Kozidrak. Razem ze swoją grupą Bajm wykona wielkie przeboje zespołowe, ale także swoje szlagiery solowe. Zabrzmi wiele piosenek, których najlepiej słucha się latem.
I jeszcze jedna dobra wiadomość. Przez cały czas trwania festynu, od godz. 14 do 22, na zgłodniałych będzie czekała darmowa wojskowa grochówka.
Fot. Archiwum

Program

14.00: Uroczyste otwarcie festynu
14.10: Rozstrzygnięcie zagadki dla dzieci publikowanej w "Dzienniku Wschodnim”
14.20: Wypuszczenie balonów
14.27: Prezentacja maskotek policyjnych
14.30: Pokaz tresury psów służbowych
14.32: Pokaz rycerzy
14.43: Występ "Akademii Karate”
15.02: Występ Zespołu Dziecięcego z Klubu Garnizonowego w Lublinie
15.42: Zespół Tańca Młodzieżowego "Raptis”
16.21: Formacja Tańca Nowoczesnego New Wave Two
16.50: Występ "Akademii Karate”
20.00: Występ Beaty i Bajmu
Przez cały czas: gry i zabawy dla dzieci, zajęcia Akademii Karate, zawody rowerowe, malowanie twarzy, znakowanie rowerów, prezentacja starych motocykli, prezentacja formacji i sprzętu policyjnego, strzelnica, grochówka wojskowa
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!