czwartek, 25 maja 2017 r.

Zamość

Będą duże pieniądze dla siódemki prymusów


Fundacja FLZB rozstrzygnęła II konkurs stypendialny dla uczniów i studentów powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Komisja Grantowa brała pod uwagę wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia, a dopiero na ostatnim miejscu sytuację materialną ubiegających się o dofinansowanie.

Do konkursu przystąpiło 49 kandydatów, dwa wnioski odrzucono z powodu braków formalnych. Ostatecznie przyznano 5 stypendiów ufundowanych przez FLZB i dwa specjalne od sponsorów. Nagrodę dla informatyka, ufundowaną przez Ambrę S.A. otrzymał Mariusz Pyda, student II roku w biłgorajskim kolegium UMCS. Niemiecki udziałowiec Ambry, firma Sektkellerei Schloss-Wochenheim AG, przyznała stypendium dla germanisty, które otrzymała Marta Sołtys, studiująca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pozostali stypendyści FFLZB to: Tomasz Miarowski I rok Politechniki Warszawskiej, Michał Mroczek IV rok KUL - historia, Łukasz Partyka III rok SGH i III rok UW Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, Marcin Artur Trusz IV rok SGH i II rok prawa UW, Paweł Zań II rok UMCS kulturoznawstwo ( na liście stypendystów znalazł się już po raz drugi). Wszyscy laureaci będą przez rok odbierać stypendia w wysokości 300 zł.
Nie można nie wspomnieć, że w Ogólnopolskim Programie Stypendialnym "Agrafka”, organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, również nagrodzono młodzież z powiatu biłgorajskiego. Spośród 47 nominacji z całej Polski, stypendia Akademii otrzymało 12 najwybitniejszych młodych ludzi. Wsparcie w wysokości 200 zł miesięcznie otrzymają Aleksandra Kuna, dziewięciolatka z Frampola obdarzona wybitnym talentem szachowym i Marta Nalepa (lat 13) z Biłgoraja, która jest laureatką wielu nagród w dziedzinie matematyki i nauk przyrodniczych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24