czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Będzie łączenie szkół w Hrubieszowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2011, 22:09

Od nowego roku szkolnego przy ul. Żeromskiego rozpocznie działalność Zespół Szkół Miejskich nr 2 w H
Od nowego roku szkolnego przy ul. Żeromskiego rozpocznie działalność Zespół Szkół Miejskich nr 2 w H

Od nowego roku szkolnego nie będzie oddzielnej podstawówki i gimnazjum. Placówki wejdą w skład Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie.

Tak zadecydowali radni. Nie wiadomo, czy na tym koniec reorganizacji w oświacie.

Za przyjęciem uchwały na mocy, której połączono szkoły głosowało 13 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu. To oznacza, że od 1 września zamiast oddzielnie funkcjonujących: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojsk Ochrony Pogranicza oraz Gimnazjum nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – rozpocznie działalność Zespół Szkół Miejskich nr 2.

Obie placówki mieszczą się w jednym budynku przy ul. Żeromskiego. Decyzja o utworzeniu zespołu szkół wiąże się z wyłonieniem dyrektora nowej placówki. – Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ogłosimy konkurs na to stanowisko – mówi sekretarz miasta Czesław Podgórski. – Wszystko wskazuje na to, że nowy dyrektor będzie miał dwóch zastępców.

Dlaczego miasto tak reorganizuje szkolnictwo? – Chodzi o sprawniejsze zarządzanie placówką, zamiast dwóch będzie jedna jednostka budżetowa, jeden gospodarz całego obiektu i jeden pracodawca – opowiada sekretarz.

Władze zapewniają, że nauczyciele nie muszą – przynajmniej na razie – bać się o pracę. Zwolniona zostanie tylko jedna z sekretarek.

Teraz na terenie miasta funkcjonują trzy szkoły podstawowe i trzy gimnazja. Hrubieszowski samorząd przymierzał się do utworzenia z nich trzech zespołów szkół ("Jedynki” podstawówka i gimnazjum oraz "Trójki” podstawówka i gimnazjum z ul. Listopadowej i Zamojskiej również mieszczą się w tych samych budynkach), ale lubelski kurator oświaty pozytywnie zaopiniował jedynie połączenie szkół przy ul. Żeromskiego.

Wpływ na podjecie takiej decyzji mogły mieć pozytywne opinie rady rodziców przy SP nr 2, rady rodziców i pedagogicznej Gimnazjum nr 2 oraz hrubieszowskiego oddziału ZNP. Przeciwne łączenia "Dwójek” były rada pedagogiczna i NSZZ "Solidarność”.

– Nie można wykluczyć, że za jakiś czas wrócimy do pomysłu utworzenia kolejnych dwóch zespołów szkół – zastrzega Podgórski.

Wcześniej na łączenie placówek oświatowych zdecydował się samorząd podhrubieszowskiej gminy Werbkowice. Zespoły szkół utworzono w Sahryniu i Werbkowicach.

Kto się łączy
Do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojsk Ochrony Pogranicza (wraz z oddziałem zerówkowym) chodzi teraz 395 uczniów. Do Gimnazjum nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – 160. W obu szkołach jest 49 etatów nauczycielskich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!