sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Bez nowych działek ani rusz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2007, 16:44

Powierzchnia Zamościa powiększy się o ok. 4 hektary. Na ostatniej sesji zamojscy radni przegłosowali opinię dotyczącą zmian granic miasta.

Teraz trzeba jeszcze poczekać na rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.
Do miasta ma zostać włączona część sołectwa Sitaniec. To kilkanaście działek o łącznej powierzchni sięgającej mniej więcej 4 hektarów. Rada Gminy Zamość wyraziła już zgodę na tę aneksję. Na tych terenach budowana jest obwodnica wokół Zamościa. - Chcemy, aby ten teren znalazł się w obrębie miasta, bo wówczas łatwiej będzie m.in. nim administrować - wyjaśnia Krzysztof Stopyra, dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Zamość. - Miasto stale się rozrasta i potrzebuje nowych terenów.

Ostatni raz granice Zamościa zostały powiększone w 1973 r.! Przyłączono wówczas 169 ha, należących do sołectw Płoskie, Wólka Infułacka i Sitaniec Błonie. Powstały tam głównie osiedla mieszkaniowe. - W 1975 r. miasto liczyło 39,1 tys. mieszkańców, a teraz jest nas ok. 67 tys. - mówi Stopyra. - Tereny niewykorzystane powoli się nam kurczą. Nie jest jeszcze źle, ale lepiej mieć sporo takich gruntów w zapasie. To jest np. dobry argument dla potencjalnych inwestorów, których każde miasto potrzebuje.
Czy na nowo przyłączonych terenach powstaną nowe inwestycje, np. stacje paliw, kioski itp.? - Nie ma tam takiej możliwości - mówi urzędnik. (BN)
W ciągu ostatnich 30 lat miastu przybyło mieszkańców. Teraz zwiększy się także jego powierzchnia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!