sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Zdzisław Kosakowski jest od sierpnia kandydatem hrubieszowskiej lewicy na burmistrza Hrubieszowa. Ale szefa SdPl i byłego starosty hrubieszowskiego nie poprą wszyscy działacze SLD.

Wśród założycieli Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Hrubieszowska, z którego listy powalczy o reelekcję burmistrz Franciszek Suchecki (bezpartyjny), znaleźliśmy jego zastępcę Andrzeja Wołowskiego i Zygmunta Palucha, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Obaj są członkami SLD i obaj zamierzają wystartować z listy KWW Ziemia Hrubieszowska do rad powiatu i miasta.
Dlaczego poszli za Sucheckim, a nie poprą swojego, a więc lewicowego, kandydata na burmistrza? - Nie miałem innej drogi, bo SLD nie złożył mi żadnej propozycji - rozkłada ręce Andrzej Wołowski. - Z burmistrzem Sucheckim przepracowałem 4 lata i nie mogę się teraz od niego odwrócić. A w SLD jestem statystą.
To samo usłyszeliśmy od partyjnego kolegi wiceburmistrza. - Nikt oficjalnie nie zaproponował mi kandydowania do Rady Miasta z listy SLD, bo pytanie na zebraniu po kolei, kto chce, a kto nie chce startować, to nieporozumienie - powiedział nam Zygmunt Paluch, który trzecią kadencję sprawuje mandat radnego. - Ja chcę jeszcze służyć mieszkańcom. Otrzymałem propozycję z komitetu Franciszka Sucheckiego i z niej skorzystałem.
Zadzwoniliśmy do władz powiatowych SLD.
• Kogo wystawiacie do walki o fotel burmistrza Hrubieszowa?
- Wspólnym kandydatem lewicy jest Zdzisław Kosakowski - mówi Jerzy Janusz Pasieka, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Hrubieszowie.
• Dlaczego zatem dwaj członkowie waszej partii znaleźli się w komitecie założycielskim komitetu burmistrza Sucheckiego?
- To jest ich indywidualna decyzja. Jeżeli chcą z listy innego komitetu ubiegać się o mandaty radnych, powinni mieć zgodę władz wojewódzkich.
Ale na razie jej nie mają. - Wystąpiłem o takie pozwolenie, czekam na odpowiedź - zapewnia Wołowski. - Jeżeli będzie trzeba, zawieszę członkostwo.
Co na to władze wojewódzkie partii? - To jest politycznie nieuzasadnione - uważa Jacek Czerniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie, który od nas dowiedział się o galimatiasie w hrubieszowskim SLD. - Trzeba będzie wszystko na spokojnie wyjaśnić.
Kiedy? - W piątek będziemy o tym debatować - informuje Pasieka.
A co o tym wszystkim myśli lider hrubieszowskiej SdPl, kandydat na burmistrza?
- Jest mi po prostu trochę przykro, bo uważam, że ludzie lewicy powinni być razem - powiedział nam Zdzisław Kosakowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!