sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Bez zgrzytu się nie obyło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2007, 18:33

Pomnik Dawida Psalmisty odsłonili Marcin Zamoyski, Gustaw Zemła i Jan Pomian, prezes Fundacji "Karta z Dziejów”

Nie dostał oficjalnego zaproszenia. Mimo to Leszek Bubel, prezes Polskiej Partii Narodowej i Stronnictwa Narodowego i redaktor naczelny narodowościowego tygodnika "Tylko Polska” był w sobotę w Zamościu na uroczystym otwarciu pomnika Dawida Psalmisty.
- Dla kogo jest stawiany ten pomnik? Mieszkańców Zamościa nikt przecież nie zapytał, czy chcą żyć w jego sąsiedztwie. A wielu z nich Dawida nie chce. Za takie praktyki prezydent miasta powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności - powiedział nam Leszek Bubel. I stwierdził, że do Zamościa przyjechał jako dziennikarz.
Towarzyszący mu zamojscy narodowcy rozdawali najświeższy numer gazety "Tylko Polska”, w którym na pierwszej stronie opublikowano otwarty list Bubla do Marcina Zamoyskiego.
- Oszołom to najdelikatniejszy epitet, jakiego mi wypada użyć pod Pana adresem. Pomnik króla Dawida będzie pomnikiem polskiej głupoty w Pana wykonaniu - przekonuje prezydenta Zamościa redaktor naczelny tygodnika. I dorzuca, że "bałwochwalstwem wobec od zawsze wrogiej chrześcijaństwu religii judaistycznej” Zamoyski hańbi nazwisko swoich przodków.
- Prezydent Zamoyski zastanawia się jeszcze, co z tym zrobić - informuje Karol Garbula, rzecznik prasowy zamojskiego magistratu. Nie wyklucza, że sprawa zostanie skierowana do sądu. Sam zainteresowany nie chciał poczynań Bubla komentować. - Bo zniżanie się do tego poziomu byłoby dla mnie, jako Polaka obraźliwe - ucina Marcin Zamoyski.
Mimo tego zgrzytu, przygotowana z wielką pompą sobotnia uroczystość przebiegła bez zakłóceń. - Żydzi są narodem tułaczy - mówił Gustaw Zemła, twórca pomnika Psalmisty. - Mam nadzieję, że Dawid znajdzie tutaj swój dom i będzie mu się w nim podobać. To zaszczyt, że moja rzeźba stanie właśnie w tym miejscu.
Na sobotniej uroczystości zabrakło biskupa Wacława Depo, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej, choć, jak nam się udało ustalić, zaproszenie na uroczystość Marcin Zamoyski dostarczył mu osobiście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!