Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2011 r.
13:44
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: CBŚ i saperzy w Zagrodzie Sitarskiej

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 5 A A
Funkcjonariusze zapewniają, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców osiedla Nadstawna.
Funkcjonariusze zapewniają, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców osiedla Nadstawna.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i policyjni saperzy pojawili się w Zagrodzie Sitarskiej w Biłgoraju. Policja na razie nie zdradza szczegółów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akcja zaczęła się ok. godz. 7 rano, gdy zamknięto ruch na ulicy Nadstawnej w Biłgoraju. Mundurowi zabezpieczali dojazd do Zagrody Sitarskiej. Wkrótce na miejsce dotarli funkcjonariusze CBS. Czego szukali?

Tego nie wie nawet burmistrz Biłgoraja. – Wiem od dyrektora naszego muzeum, któremu podlega nasza Zagroda Sitarska, że to policyjna akcja. O tym, czego dotyczy, nie zostałem poinformowany – mówi Janusz Rosłan. I czeka, podobnie jak wielu zdezorientowanych mieszkańców miasta na oficjalny komunikat, który podobno dziś jeszcze ma przygotować Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Biłgorajscy policjanci również nie wyjaśniają sprawy. – Myśmy mieli za zadanie jedynie zabezpieczyć teren. Nie prowadziliśmy żadnych działań – mówi Milena Wardach, rzeczniczka KPP Biłgoraj.

Biuro prasowe komendy wojewódzkiej podaje, że działania nie stwarzały żadnego zagrożenia dla mieszkańców okolicznych bloków (Zagroda Sitarska znajduje się w centrum jednego z większych osiedli mieszkaniowych).

– Pewnie dlatego zamknęli ruch dla samochodów, ale ludzie mogli się ulicą Nadstawną swobodnie przemieszczać – mówi Tomasz Ferens z portalu Biłgoraj.com, który był na miejscu akcji. – Chodziło o jakieś materiały niebezpieczne – usłyszeliśmy od anonimowego informatora w Biłgoraju. – Już po wszystkim. Nikomu nic się nie stało.

Nieoficjalnie mówi, że agenci CBŚ w towarzystwie policyjnych saperów mieli się zająć zbiorami amunicji i militariów, znajdujących się w zbiorach muzeów. Tego jednak nie udało nam się potwierdzić.

Zdjęcie pochodzi z serwisu bilgoraj.com.pl

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
atykuł pisze dziennikarz / 20 stycznia 2011 o 18:05
do no proszę, artykuł pisze dziennikarz a nie policja, takich rzeczy w podstawówce też powinni uczyć.....
Avatar
O prosze / 20 stycznia 2011 o 16:58
Galarda dzieki tatusiowi posadke dostala ?? "Mysmy mieli jedynie zabezpieczac..." To sa slowa rzecznika policji?! W podstawowce lepiej budowalem zdania
Avatar
Piotr / 20 stycznia 2011 o 16:05
Policyjni saperzy wynajmują pojazdy od wojska? To musiała być rzeczywiście tajna akcja.
Avatar
Picia / 20 stycznia 2011 o 15:36
Prawdopodobnie Palikot ukrył tam swoje trefne konto.
Avatar
grzesiek / 20 stycznia 2011 o 14:20
Burmistrz on nigdy nic nie wie. Potrafi sie uśmiechać i mówić czego on nie zrobi i tak już 8 lat
Avatar
atykuł pisze dziennikarz / 20 stycznia 2011 o 18:05
do no proszę, artykuł pisze dziennikarz a nie policja, takich rzeczy w podstawówce też powinni uczyć.....
Avatar
O prosze / 20 stycznia 2011 o 16:58
Galarda dzieki tatusiowi posadke dostala ?? "Mysmy mieli jedynie zabezpieczac..." To sa slowa rzecznika policji?! W podstawowce lepiej budowalem zdania
Avatar
Piotr / 20 stycznia 2011 o 16:05
Policyjni saperzy wynajmują pojazdy od wojska? To musiała być rzeczywiście tajna akcja.
Avatar
Picia / 20 stycznia 2011 o 15:36
Prawdopodobnie Palikot ukrył tam swoje trefne konto.
Avatar
grzesiek / 20 stycznia 2011 o 14:20
Burmistrz on nigdy nic nie wie. Potrafi sie uśmiechać i mówić czego on nie zrobi i tak już 8 lat
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!