piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Biłgoraj ma Eko Wójta. To Wiesław Różyński

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2011, 14:12

Uroczystość odbyła się w w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie  (Fot. Archiwum UG Biłgoraj)
Uroczystość odbyła się w w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie (Fot. Archiwum UG Biłgoraj)

Choć nie został Wójtem Roku, to ma powody do radości, bo przyznano mu tytuł Eko Wójta Roku 2010. Mowa o Wiesławie Różyńskim, wójcie gminy Biłgoraj, który dodatkowo przywiózł z gali konkursu w Nałęczowie pół tony... kakao.

Fundacja Społecznej Edukacji Ekologicznej przyznała Różyńskiemu tytuł za działania na rzecz edukacji ekologicznej oraz tworzenie gminnego systemu zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Wójt Biłgoraja dostał również nagrodę ufundowaną przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Było nią 500 kg kakao. Nagroda zostanie przekazana dla Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

Wiesław Różyński odebrał również szereg gratulacji, m.in. od ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz wicewojewody lubelskiego Henryki Strojanowskiej.

Celem organizowanego przez TVP 1 konkursu było wyłonienie wójta, który w ub. roku wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Lubelszczyznę reprezentował 42-letni Wiesław Różyński, który jako jedyny z naszego województwa, znalazł się finałowej dziesiątce. Jego kandydaturę wysunęła Rada Gminy Biłgoraj.

Wójtem Roku 2010 został Czesław Marian Zalewski, który rządzi mazowiecką gminą Sterdyń. Otrzymał najwięcej głosów w głosowaniu SMS. Galę w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie prowadzili Paulina Chylewska i Radosław Brzózka, a uświetnił ją występ zespołu Hetmańscy Sarmaci z Zamościa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!