niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Biłgoraj: Ma na koncie sądowe wyroki, ale biuro prowadzi dalej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2012, 09:24

Anna D. wyłudziła kilka kredytów bankowych (Archiwum)
Anna D. wyłudziła kilka kredytów bankowych (Archiwum)

Za oszustwa i fałszowanie dokumentów ma na koncie pięć prawomocnych wyroków. Nie przeszkadza to jej jednak w prowadzeniu działalności finansowej. Śledczy prowadzą właśnie kolejne postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy przez właścicielkę biłgorajskiej firmy zajmującej się doradztwem kredytowym.

– Annie D. postawiono zarzut przywłaszczenia 1300 zł od jednego z klientów prowadzonej przez nią placówki finansowej – potwierdza Tomasz Kasprzyk z biłgorajskiej policji.

Chodzi o przekazanie jej w ub. roku 11 wpłat od jednego z kredytobiorców, które zamiast na konto banku trafiły do kieszeni Anny D.

32-letnia mieszkanka Biłgoraja jest dobrze znana miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości. – Do tej pory pięć razy była skazywana za niezgodną z prawem działalność na tle pośrednictwa finansowego – przyznaje Tadeusz Jodłowski, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Pierwszy akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2010 r., a kolejne w ub. roku. – Chodzi o przestępstwa popełnione w okresie od grudnia 2007 r. do lutego 2010 r. – mówi Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju.

Anna D. prowadziła wówczas biuro kredytowe jednego z banków. W lipcu ub. roku za wyłudzenie szeregu kredytów na ponad 80 tys. zł i fałszowanie podpisów sąd skazał ją na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 3 tys. zł grzywny oraz zobowiązał ją do naprawienia szkody w kilku bankach (na ławie oskarżonych zasiadło z Anną D. jeszcze pięć osób – red.).

Przestępstwo polegało na tym, że posługując się danymi innych osób i podrabiając ich podpisy oskarżona wyłudzała na ich konto kredyty w bankach.

Ostatni wyrok uprawomocnił się przed miesiącem. Anna D. była oskarżona o to, że w grudniu 2007 r. w swoim biurze działając w celu uzyskania pożyczki gotówkowej w kwocie 12600 zł przedstawiła nierzetelne dokumenty klientki i podrobiła jej podpis. Oskarżona dobrowolnie poddała się karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Ale póki co Anna D. dalej prowadzi działalność finansową; od półtora roku ma własną firmę. Smaczku całej sprawie dodaje materiał promujący jej firmę, który niedawno ukazał się w jednej z lokalnych gazet.

O tym, że 32-latka dalej może wyłudzać w bankach kredyty "na niewinnych ludzi” dowiedzieliśmy się w liście od "poszkodowanych”. O tym, że coś może być na rzeczy świadczyć może ostatni zarzut.

Wszystkie dotychczasowe wyroki są w zawieszeniu. – Jeżeli w okresie próby popełni podobne przestępstwo umyślne, może to skutkować sankcją w postaci rzeczywistego pozbawienia wolności – mówi prezes biłgorajskiego sądu.

Sąd może też zakazać prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli chodzi o tę ostatnią, to z Anną D. konkuruje w Biłgoraju Agnieszka Z., która również ma wyrok za podobne przestępstwa.

– Wiem, kto mi próbuje zaszkodzić – powiedziała nam Anna D., odnosząc się do pisma, które trafiło do naszej redakcji.
Zaprzeczyła, że ma 5 wyroków skazujących i poprosiła o spotkanie, podczas którego "wszystko wyjaśni”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obserwator
JAN
wzięty asesor
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (7 marca 2012 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znam tą kobietę i uwierzcie mi wcale to nie to osoba, która zna się na przekrętach, wiem co nie co, że popadła w kłopoty przez własnął głupotę ..... ale któż z nas nie popełnia błędów....???
Rozwiń
JAN
JAN (7 marca 2012 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co
Rozwiń
wzięty asesor
wzięty asesor (7 marca 2012 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Same MATOŁY w togach,wszystko czerwone,i śmierdzące komuną,matoły dlatego że niektóre ze spraw co zdolniejśi nawet potrafią prowadzić prrzez 20-lat,szczyt matolstwa.WSZYSTKO DO WYMIANY.Polskie sądownictwo należy zbudować ponownie od podstaw.
Rozwiń
VAREA
VAREA (7 marca 2012 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pawlo' timestamp='1331111526' post='606393']
Kilka wyroków za to samo i wszystkie w zawieszeniu ?!?

Takie cuda to tylko w POlskich sądach.
[/quote]


ma sie uklady raz on nie odmowi, raz jemu pomoga... albo wiele razy
Rozwiń
pawlo
pawlo (7 marca 2012 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kilka wyroków za to samo i wszystkie w zawieszeniu ?!?

Takie cuda to tylko w POlskich sądach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!