Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 października 2010 r.
9:46
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Lista nagrodzonych

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 0 A A

Dyplomy i pamiątkowe albumy otrzymali w nagrodę od władz powiatu biłgorajskiego działacze kultury. Lista wyróżnionych, którzy wzięli udział w poniedziałkowej uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Twórcy Kultury jest bardzo długa. Poniżej charakterystyka każdej z nagrodzonych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
BIŁGORAJ
Wanda Buczek – od ponad 10 lat pracuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odpowiada za komputerowa bazę bibliografii regionalnej, współpracuje także ze szkołami w ramach lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich oraz organizacji różnego rodzaju konkursów.
Anna Sobczak – pracownik Filii Bibliotecznej nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, od ponad 25 lat związana z pracą, odpowiada za nadanie odpowiedniego profilu zbiorów bibliotecznych, na bieżąco śledzi rynek wydawniczy, uczestniczy w Międzynarodowych Targach Książki.

GOK BIŁGORAJ
Jan Szymaniak – założyciel kapeli podwórkowej "Wygibusy”, która od 19 lat prowadzi, od 20 instruktor muzyczny GOK w Biłgoraju. Pan Jan od wielu lat prowadzi także zespół śpiewaczo - obrzędowy "Jarzębina”. Pod jego opieka instruktorską pracują także zespoły "Czeremcha” w Gromadzie, "Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz Zespół Śpiewaczy z Dereźni.
Ryszard Mazurek –kierownik zespołu Teatralno – Śpiewaczego w Nadrzeczu, Założyciel Stowarzyszenia "Moje Nadrzecze”, Pan Ryszard założył i prowadzi Klub Młodego Strażaka. Angażuje społeczność Nadrzecza do uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym Gminy Biłgoraj.

TERESZPOL
Małgorzata Skiba – Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Szozdy, założyciel KGW "Malwa” w Szozdach, Pani Małgorzata kultywuje Patriotyzm w pieśni i w piosence poprzez przygotowywanie dzieci i młodzieży do festiwali i konkursów.
Teresa Runo – zamieszkała w Tereszpolu, jako jedyna stosuje metodę skrobania pisanek, wykonuje również piękne hafty krzyżykowe.

POTOK GÓRNY
Czesława Śniosek – prezes Stowarzyszenia Wspierania Tradycji i Kultury "Przedmieście”. Wspiera wiele przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie Gminy Potok Górny.
Teresa Sarzyńska – prezes Stowarzyszenia "Dolina” w Lipinach Dolnych, udziela się przy organizacji imprez kulturalnych.

BISZCZA
Jadwiga Siek – pierwszy pracownik GOK w Biszczy, prowadzi świetlicę
Środowiskową "Iskierka” w Biszczy. W swojej długoletniej pracy podejmuje nowatorskie inicjatywy z zakresu animacji kulturalnej mieszkańców gminy Biszcza.
Mirosława Smyl – przewodnicząca KGW i zespołu śpiewaczego, inicjator różnego rodzaju kursów organizowanych w ramach KGW, zabaw tanecznych, form małego teatru i innych przedsięwzięć kulturalnych. Pani Mirosława jest Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Biszcza).

ŁUKOWA
Janina Bździuch – przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I
Violetta Tarda – pracownik biblioteki publicznej, Pani Violetta jest bardzo zaangażowana w rozbudzanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy (wskaźnik czytelnictwa w Łukowej jest najwyższy w województwie).
Anna Ferenc - pracownik Publicznej Biblioteki w Łukowej , pracuje wśród Polonii w Kazachstanie. Zajmuje się promocją kultury Polskiej, pomaga Kazachom w uzyskaniu Karty Polaka i możliwości studiowania w Polsce.

JÓZEFÓW
Elżbieta Jamroz – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, jest organizatorem licznych konkursów i imprez kulturalnych, wystaw i koncertów muzyki klasycznej.
Jan Pastuszek – rzeźbi z Józefowskiego wapienia, głównie o charakterze sakralnym. Jego rzeźby zdobią place kościelne w wielu zakątkach Polski.

FRAMPOL
Zofia Dubiel – inicjatorka założenia, a obecnie prezes Klubu Seniora przy MGOK we Frampolu, w okresie jej pracy w klubie seniora powstał chór mieszany i teatr seniorów.
Florianna Kiszczak – zamieszkała w Radzięcinie członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, wieloletni pracownik biblioteki i nauczyciel, obecnie na emeryturze, pisze poezję i prozę. Pani Florianna jest wielokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Wydała tomik poezji "W świętości pszenic”.
Krzysztof Jasiński – instruktor MGOK we Frampolu, nauczyciel muzyki w gimnazjum we Frampolu, założyciel i dyrygent chóru młodzieżowego "MILLENIUM”.

oraz:
Monika Białek –współtwórca i konferansjer Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Soli-Deo”, autorka programów publicystycznych, dziennikarka w mediach ogólnopolskich. W bieżącym roku ukazała się książka Pani Moniki pt. "Żebro Adama”
Ks. Mariusz Pastuszak – opiekun KSM we Frampolu, współorganizator koncertu ewangelizacyjnego – Biłgorajskie Forum Młodych
Ks. Witold Batycki – dziekan dekanatu Biłgoraj Południe, organizator imprez kulturalno-religijnych, dyrektor i budowniczy szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża JP II
Ks. Marcin Zaburko – wikariusz w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę
Marcin Łukaszczyk – Nauczyciel Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, przygotowuje imprezy kulturalno – patriotyczne dla młodzieży.
Teresa Kowal – vice-prezes stowarzyszenia Dąb w Ciosmach, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
Maria Marzec – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadzi chór "STANISLAUS” przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym.
Marian Kucharczuk – nauczyciel Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, prowadzi koło historyczne.
Adam Skakuj – działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, radny Rady Miasta Biłgoraj.
Grażyna Skakuj – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w tym uroczystości upamiętniających śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
Karolina Krzysztoń –organizator uroczystości patriotyczno-religijnych dla żołnierzy WIN i młodzieży powiatu Biłgorajskiego, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich "Wolność i Niezawisłość" Zarządu Okręgu w Lublinie. Pani Karolina była łączniczką z oddziału WiN Andrzeja Stachyry ps. "Saturnin” działającego na terenie Radecznicy.
Marian Szuper – rzeźbiarz od 2000r. (rzeźba w drewnie, płaskorzeźba). Autor wielu ciekawych prac, m.in. Stacje Drogi Krzyżowej (w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu oraz w Domu Księdza Seniora w Biłgoraju). Spod jego dłuta wychodzi "Sitarz Biłgorajski” – pamiątkowa statuetka.
Dr Krzysztof Garbacz– archeolog, autor wielu publikacji naukowych i kilku książek, miedzy innymi "Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”.
Józef Stępień – poeta, współzałożyciel Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego
Anna Kozdra – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych oraz odsłonięć tablic pamiątkowych w Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Pani Anna redaguje artykuły do "Posłańca św. Marii Magdaleny”.
Dr Eugeniusz Wilkowski – historyk, nauczyciel akademicki, autor publikacji
o historii Solidarności w regionie chełmskim, zamojskim i biłgorajskim.
Andrzej Kubina – fotografia artystyczna – autor albumu "BIŁGORAJ-Historia, Przyroda i Kultura”
Jan Różański – nauczyciel w Szkole Podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie, od 27 lat pracuje z zespołem śpiewaczym "Aleksandrowiacy”, prowadzi zespół wokalny "PICOLO” i zespół "ADJAŚKI” współpracuje także z młodzieżową orkiestrą dętą. Na przestrzeni ostatnich 8 lat zdobył 24 pierwsze miejsca w różnych konkursach.
Anna Iskra – wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego "TANEW”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Tanew" - "Pokolenia", obecnie Pani Anna prowadzi zajęcia z polonią na UMCS w Lublinie ucząc tańców biłgorajskich.
Edward Łukaszczyk – autor książki "Wspomnienia z przeszłości Biłgoraj 1939 – 1944”
Beata Kasprowicz – nauczyciel w szkole podstawowej w Lipinach Dolnych – instruktor zespołów wokalnych.
Teresa Sadlak – malarka, pracownik Domu Kombatanta w Biłgoraju.
Ingrida Sokołowska – nauczyciel MDK organizator imprez kulturalnych, opiekun grupy wolontariuszy "Inicjatywa”
Iwona Pawlos – wice-dyrektor MDK, organizator imprez kulturalnych, prowadzi zajęcia dziennikarskie i młodzieżową telewizję "NA FALI”

Pozostałe informacje

Szukasz akcesoriów na rower?

Szukasz akcesoriów na rower?

Istnieje wiele akcesoriów rowerowych, które mogą poprawić zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo podczas jazdy. Poniżej prezentujemy wybrane z nich.

Nowoczesne oraz piękne panele podłogowe - warto postawić na solidne podłogi

Nowoczesne oraz piękne panele podłogowe - warto postawić na solidne podłogi

Wyposażając własne mieszkanie albo remontując stary dom, warto inwestować w nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Kluczową rolę w pokoju dziennym, kuchni czy też łazience i in., odgrywać będzie podłoga, którą z powodzeniem można pokryć panelami. Tego typu panele podłogowe np. panele laminowane z łatwością nabędziemy za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko nieco ich poszukać. Dobrze dobrane panele podłogowe laminowane sprawią, że będzie można po nich stąpać przez wiele lat. Z powodzeniem można pod nimi zamontować ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu ciepło będzie równomiernie rozchodzić się po wszystkich pomieszczeniach. W przypadku paneli podłogowych winylowych z powodzeniem możemy postawić na rodzime produkty - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Kwiaty na przeprosiny z automatu. Nie kupił, tylko ukradł

Kwiaty na przeprosiny z automatu. Nie kupił, tylko ukradł

Po kłótni z partnerką, 33-latek chciał jej wręczyć bukiet. Ale nie poszedł do kwiaciarni, tylko ukradł kwiaty z automatu.

Myjka ciśnieniowa, Karcher – postaw na sprawdzoną jakość

Myjka ciśnieniowa, Karcher – postaw na sprawdzoną jakość

Marka Kärcher jest kojarzona z najwyższą wydajnością, innowacyjnością oraz jakością. Jest znana dzięki urządzeniom czyszczącym do domu i ogrodu. Świetne jakościowo produkty Kärcher są połączeniem funkcjonalności i ciekawego designu. Produkty firmy zostały już nagrodzone ponad 100 odznaczeniami za wzorowy design. W jaki sposób może nam pomóc myjka wysokociśnieniowa? Co możesz umyć myjką ciśnieniową? Co cechuje myjkę ciśnieniową? Wyjaśniamy!

Karol Kręt rozpoczął starty w Porsche Sixt Carrera Cup od rywalizacji na torze Imola

Karol Kręt rozpoczął starty w Porsche Sixt Carrera Cup od rywalizacji na torze Imola

Pochodzący z Biłgoraja 19-latek to wchodząca gwiazda sportów motorowych. Juz w poprzednim sezonie zwyciężył w Sports Cup. Teraz zaliczył sportowy awans i przeszedł do prestiżowej serii Porsche Sixt Carrera Cup.

HI DESIGN

HI DESIGN

Cześć i czołem, drodzy czytelnicy! Dziś mam dla was gorący temat, który może wprawić w ruch serca każdego przedsiębiorcy: rebranding. A dokładniej, dlaczego warto zmienić logo i kiedy jest ten moment.

11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy wiedzą jakiej są produkcji

11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy wiedzą jakiej są produkcji

Niewybuchy odnalezione w Białej Podlaskiej są radzieckie. Potwierdza to dowódca patrolu saperskiego.

Artykuły do rehabilitacji - poznaj sklep e-Orteza!

Artykuły do rehabilitacji - poznaj sklep e-Orteza!

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w procesie powrotu do zdrowia po kontuzji lub operacji. Wsparcie w postaci odpowiednich artykułów do rehabilitacji może znacznie przyspieszyć ten proces, umożliwiając pacjentom skuteczną i bezpieczną rekonwalescencję. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się sklepowi e-Orteza, specjalizującemu się w dostarczaniu wysokiej jakości artykułów rehabilitacyjnych.

Szyna CPM: klucz do skutecznej rehabilitacji pooperacyjnej

Szyna CPM: klucz do skutecznej rehabilitacji pooperacyjnej

Szyna CPM to kluczowy element wspierający proces rekonwalescencji po operacjach ortopedycznych (np. po endoprotezie stawu biodrowego lub kolanowego) oraz urazach stawów. Dzięki innowacyjnej technologii ciągłego ruchu biernego (CPM), pacjenci mają możliwość szybkiego powrotu do pełnej sprawności, minimalizując ryzyko powikłań i ograniczeń ruchowych.

Kultowe cacka z PRL zjadą do Zamościa. Będzie na co patrzeć
1 maja 2024, 10:00
galeria

Kultowe cacka z PRL zjadą do Zamościa. Będzie na co patrzeć

W środę 1 maja, w Święto Pracy zamojskie Roztoczańskie Muzeum PRL zainauguruje swój piąty sezon turystyczny wyjątkowym wydarzeniem. W zlocie starych, klasycznych pojazdów udział może wziąć ok. 200 załóg.

"Nyje, drzuźni, tornieje". Szef oddziału rehabilitacji o tym, co robi z nami ból
Dzień Wschodzi
film

"Nyje, drzuźni, tornieje". Szef oddziału rehabilitacji o tym, co robi z nami ból

O bólu i zdrowym starzeniu się w dzisiejszej porannej rozmowie Dzień Wschodzi, Krzysztof Kot rozmawia z prof. Tomaszem Blicharskim — szefem Kliniki Rehabilitacji i Ortopedii Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

W Parczewie odbędzie się kolejna edycja maratonu kolarskiego Piękny Wschód

W Parczewie odbędzie się kolejna edycja maratonu kolarskiego Piękny Wschód

Piękny Wschód to prawdziwy symbol parczewskiego kolarstwa i jedna z najważniejszych imprez dla miłośników rowerów. Od poprzedniego roku ma jednak  dodatkowe znaczenie. Ten ultramaraton jest połączony z Dniem Sportu i Zdrowego Trybu Życia w Wojsku Polskim, stąd jednym z partnerów jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Polskiego.

Ten system ma rozładować kolejki do przejść granicznych
Wideo

Ten system ma rozładować kolejki do przejść granicznych

Elektroniczny system na granicy ma rozładować kolejki TIR-ów. Taki plan ma lubelski urząd wojewódzki.

Politechnika Lubelska na krajowym podium. A jak wypadła w skali świata?

Politechnika Lubelska na krajowym podium. A jak wypadła w skali świata?

553 uczelni technicznych z 50 krajów. W III edycji rankingu Research.com, Politechnika Lubelska zajęła 3. miejsce w Polsce i 262. na świecie w dziedzinie inżynierii mechanicznej i lotniczej.

Motor gra dzisiaj z Chrobrym Głogów. „Musimy pokazać, że w Legnicy to był wypadek przy pracy”

Motor gra dzisiaj z Chrobrym Głogów. „Musimy pokazać, że w Legnicy to był wypadek przy pracy”

Na finiszu sezonu każdy punkt może się okazać bezcenny. Dlatego w czwartek wszyscy liczą na zwycięstwo z niżej notowanym rywalem. Motor zmierzy się na Arenie Lublin z Chrobrym Głogów. Goście też mają jednak o co grać, bo ich przewaga nad strefą spadkową jest niewielka. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18. Transmisja na kanale Polsat Sport Premium 1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium