sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Biłgoraj: Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Lista nagrodzonych

  Edytuj ten wpis
Autor: (ak)

Dyplomy i pamiątkowe albumy otrzymali w nagrodę od władz powiatu biłgorajskiego działacze kultury. Lista wyróżnionych, którzy wzięli udział w poniedziałkowej uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Twórcy Kultury jest bardzo długa. Poniżej charakterystyka każdej z nagrodzonych osób.

BIŁGORAJ
Wanda Buczek – od ponad 10 lat pracuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odpowiada za komputerowa bazę bibliografii regionalnej, współpracuje także ze szkołami w ramach lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich oraz organizacji różnego rodzaju konkursów.
Anna Sobczak – pracownik Filii Bibliotecznej nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, od ponad 25 lat związana z pracą, odpowiada za nadanie odpowiedniego profilu zbiorów bibliotecznych, na bieżąco śledzi rynek wydawniczy, uczestniczy w Międzynarodowych Targach Książki.

GOK BIŁGORAJ
Jan Szymaniak – założyciel kapeli podwórkowej "Wygibusy”, która od 19 lat prowadzi, od 20 instruktor muzyczny GOK w Biłgoraju. Pan Jan od wielu lat prowadzi także zespół śpiewaczo - obrzędowy "Jarzębina”. Pod jego opieka instruktorską pracują także zespoły "Czeremcha” w Gromadzie, "Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz Zespół Śpiewaczy z Dereźni.
Ryszard Mazurek –kierownik zespołu Teatralno – Śpiewaczego w Nadrzeczu, Założyciel Stowarzyszenia "Moje Nadrzecze”, Pan Ryszard założył i prowadzi Klub Młodego Strażaka. Angażuje społeczność Nadrzecza do uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym Gminy Biłgoraj.

TERESZPOL
Małgorzata Skiba – Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Szozdy, założyciel KGW "Malwa” w Szozdach, Pani Małgorzata kultywuje Patriotyzm w pieśni i w piosence poprzez przygotowywanie dzieci i młodzieży do festiwali i konkursów.
Teresa Runo – zamieszkała w Tereszpolu, jako jedyna stosuje metodę skrobania pisanek, wykonuje również piękne hafty krzyżykowe.

POTOK GÓRNY
Czesława Śniosek – prezes Stowarzyszenia Wspierania Tradycji i Kultury "Przedmieście”. Wspiera wiele przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie Gminy Potok Górny.
Teresa Sarzyńska – prezes Stowarzyszenia "Dolina” w Lipinach Dolnych, udziela się przy organizacji imprez kulturalnych.

BISZCZA
Jadwiga Siek – pierwszy pracownik GOK w Biszczy, prowadzi świetlicę
Środowiskową "Iskierka” w Biszczy. W swojej długoletniej pracy podejmuje nowatorskie inicjatywy z zakresu animacji kulturalnej mieszkańców gminy Biszcza.
Mirosława Smyl – przewodnicząca KGW i zespołu śpiewaczego, inicjator różnego rodzaju kursów organizowanych w ramach KGW, zabaw tanecznych, form małego teatru i innych przedsięwzięć kulturalnych. Pani Mirosława jest Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Biszcza).

ŁUKOWA
Janina Bździuch – przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I
Violetta Tarda – pracownik biblioteki publicznej, Pani Violetta jest bardzo zaangażowana w rozbudzanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy (wskaźnik czytelnictwa w Łukowej jest najwyższy w województwie).
Anna Ferenc - pracownik Publicznej Biblioteki w Łukowej , pracuje wśród Polonii w Kazachstanie. Zajmuje się promocją kultury Polskiej, pomaga Kazachom w uzyskaniu Karty Polaka i możliwości studiowania w Polsce.

JÓZEFÓW
Elżbieta Jamroz – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, jest organizatorem licznych konkursów i imprez kulturalnych, wystaw i koncertów muzyki klasycznej.
Jan Pastuszek – rzeźbi z Józefowskiego wapienia, głównie o charakterze sakralnym. Jego rzeźby zdobią place kościelne w wielu zakątkach Polski.

FRAMPOL
Zofia Dubiel – inicjatorka założenia, a obecnie prezes Klubu Seniora przy MGOK we Frampolu, w okresie jej pracy w klubie seniora powstał chór mieszany i teatr seniorów.
Florianna Kiszczak – zamieszkała w Radzięcinie członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, wieloletni pracownik biblioteki i nauczyciel, obecnie na emeryturze, pisze poezję i prozę. Pani Florianna jest wielokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Wydała tomik poezji "W świętości pszenic”.
Krzysztof Jasiński – instruktor MGOK we Frampolu, nauczyciel muzyki w gimnazjum we Frampolu, założyciel i dyrygent chóru młodzieżowego "MILLENIUM”.

oraz:
Monika Białek –współtwórca i konferansjer Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Soli-Deo”, autorka programów publicystycznych, dziennikarka w mediach ogólnopolskich. W bieżącym roku ukazała się książka Pani Moniki pt. "Żebro Adama”
Ks. Mariusz Pastuszak – opiekun KSM we Frampolu, współorganizator koncertu ewangelizacyjnego – Biłgorajskie Forum Młodych
Ks. Witold Batycki – dziekan dekanatu Biłgoraj Południe, organizator imprez kulturalno-religijnych, dyrektor i budowniczy szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża JP II
Ks. Marcin Zaburko – wikariusz w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę
Marcin Łukaszczyk – Nauczyciel Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, przygotowuje imprezy kulturalno – patriotyczne dla młodzieży.
Teresa Kowal – vice-prezes stowarzyszenia Dąb w Ciosmach, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
Maria Marzec – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadzi chór "STANISLAUS” przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym.
Marian Kucharczuk – nauczyciel Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, prowadzi koło historyczne.
Adam Skakuj – działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, radny Rady Miasta Biłgoraj.
Grażyna Skakuj – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w tym uroczystości upamiętniających śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
Karolina Krzysztoń –organizator uroczystości patriotyczno-religijnych dla żołnierzy WIN i młodzieży powiatu Biłgorajskiego, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich "Wolność i Niezawisłość" Zarządu Okręgu w Lublinie. Pani Karolina była łączniczką z oddziału WiN Andrzeja Stachyry ps. "Saturnin” działającego na terenie Radecznicy.
Marian Szuper – rzeźbiarz od 2000r. (rzeźba w drewnie, płaskorzeźba). Autor wielu ciekawych prac, m.in. Stacje Drogi Krzyżowej (w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu oraz w Domu Księdza Seniora w Biłgoraju). Spod jego dłuta wychodzi "Sitarz Biłgorajski” – pamiątkowa statuetka.
Dr Krzysztof Garbacz– archeolog, autor wielu publikacji naukowych i kilku książek, miedzy innymi "Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”.
Józef Stępień – poeta, współzałożyciel Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego
Anna Kozdra – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych oraz odsłonięć tablic pamiątkowych w Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Pani Anna redaguje artykuły do "Posłańca św. Marii Magdaleny”.
Dr Eugeniusz Wilkowski – historyk, nauczyciel akademicki, autor publikacji
o historii Solidarności w regionie chełmskim, zamojskim i biłgorajskim.
Andrzej Kubina – fotografia artystyczna – autor albumu "BIŁGORAJ-Historia, Przyroda i Kultura”
Jan Różański – nauczyciel w Szkole Podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie, od 27 lat pracuje z zespołem śpiewaczym "Aleksandrowiacy”, prowadzi zespół wokalny "PICOLO” i zespół "ADJAŚKI” współpracuje także z młodzieżową orkiestrą dętą. Na przestrzeni ostatnich 8 lat zdobył 24 pierwsze miejsca w różnych konkursach.
Anna Iskra – wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego "TANEW”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Tanew" - "Pokolenia", obecnie Pani Anna prowadzi zajęcia z polonią na UMCS w Lublinie ucząc tańców biłgorajskich.
Edward Łukaszczyk – autor książki "Wspomnienia z przeszłości Biłgoraj 1939 – 1944”
Beata Kasprowicz – nauczyciel w szkole podstawowej w Lipinach Dolnych – instruktor zespołów wokalnych.
Teresa Sadlak – malarka, pracownik Domu Kombatanta w Biłgoraju.
Ingrida Sokołowska – nauczyciel MDK organizator imprez kulturalnych, opiekun grupy wolontariuszy "Inicjatywa”
Iwona Pawlos – wice-dyrektor MDK, organizator imprez kulturalnych, prowadzi zajęcia dziennikarskie i młodzieżową telewizję "NA FALI”
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!