sobota, 27 maja 2017 r.

Zamość

Biłgoraj: Ulica Kucharskich zamiast Sportowej

Dodano: 12 grudnia 2012, 18:19
Autor: AA

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Zamiast ul. Sportowej – ul. Haliny i Mariana Kucharskich, zamiast ul. Wandy Rutkiewicz – ul. Sybiraków. Taką propozycję zmian nazw dwóch ulic w Biłgoraju proponuje Alina Garbacz, mieszkanka miasta. Konsultacje społeczne w tej sprawie już się rozpoczęły.

– W tym roku będzie już 20 lat jak walczę o to, aby jedna z ulic w Biłgoraju nosiła imię moich rodziców – tłumaczy Alina Garbacz, mieszkanka Biłgoraja, córka Haliny i Mariana Kucharskich.

– Moja mama została odznaczona przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Przed wojną była radną miejską, z narażeniem życia pomagała partyzantom. Angażowała się też w działania na rzecz pomocy osobom chorym, biednym i potrzebującym. Z kolei mój tato służył w wojsku, był oficerem kawalerii. Zaś ojciec mojej mamy był 8 lat na Syberii, stąd moja druga propozycja (ul. Sybiraków-red.).

Jak tłumaczą urzędnicy z magistratu ul. Sportowa funkcjonuje od 1977 r. Zaś ul. Wandy Rutkiewicz od 1995 roku. – Nie są to duże ulice. Jest tam zameldowanych ok. 30 dorosłych osób. – tłumaczy Aleksandra Miksza z UM Biłgoraj.

- Konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazw tych ulic trwają od 3 grudnia. Na poniedziałek zaplanowano publiczną dyskusję na ten temat. Wezmą w niej udział urzędnicy, członkowie Rady Osiedla Sitarska-Kępy jak też mieszkańcy. Spotkanie w urzędzie rozpocznie się o godz. 17.

Osoby zainteresowane mogą również wypełniać ankiety konsultacyjne i przekazywać je do biłgorajskiego Urzędu Miasta.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!