niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Biłgorajskie: Rolnicy świętowali na dożynkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2009, 13:54
Autor: (ak)

Dożynki powiatu biłgorajskiego odbyły się w niedzielę. Razem z władzami powiatu organizowała je gmina Obsza. Starostami tegorocznych dożynek byli Stanisława Kowalik z Łukowej i Andrzej Syty z Woli Obszańskiej.

Każda z gmin powiatu przyjechała z przepięknym wieńcem dożynkowym, który został zaprezentowany tuż przed mszą.

– Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. To czas na radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dzisiejsze święto przypomina, że właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb z ziarna, które wyrosło na polskiej ziemi – mówi starosta Marek Onyszkiewicz. – Razem z wami, drodzy rolnicy, dziękujemy za tegoroczne zbiory i prosimy o przyszłoroczny pomyślny plon. Niech to co robicie przynosi wam satysfakcję, aby optymizm i pogoda ducha nigdy was nie opuszczały. Wiem, że tego optymizmu potrzeba rolnikom, bo obecne warunki społeczno-ekonomiczne nie są najlepsze.

Podczas dożynek ogłoszono wyniki konkursu "Nasze Biłgorajskie”, ale nagród było więcej. Na liście rolników wyróżnionych przez Zamojską Korporację Energetyczną Oddział w Biłgoraju znaleźli się: Adam Kutryn z Różańca I, Jan Pender z Babic, Józef Osuch z Łukowej IV. Odznaczenia przyznano za najwyższe zużycie energii spośród wszystkich gospodarstw rolnych w okresie ostatniego roku oraz za terminowo regulowane wszystkie należności.

PZU odznaczyło rolników z największym przypisem składek ubezpieczeń rolnych. Wyróżnieni zostali: Józef Spustek z Księżpola, Mirosław Pękala z Łukowej, Ryszard Szponar z Zamchu.

Stefan Krauz kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju wręczał wyróżnienie Halinie i Józefowi Grzyb z Łukowej za zajęcie I miejsca w konkursie Agroliga 2009.

Po nagrodach przyszedł czas na prezentację zespołów ludowych z powiatu. Na zakończenie wystąpił zespół Romen, a po nim odbyła się zabawa taneczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!