Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 września 2011 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Bodaczów: Kilka tysięcy rolników czeka na wypłaty. Zbojkotują wybory?

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 9 A A
Zostaliśmy oszukani w majestacie prawa – tak sytuację swoją i tysięcy innych plantatorów rzepaku kom
Zostaliśmy oszukani w majestacie prawa – tak sytuację swoją i tysięcy innych plantatorów rzepaku kom

Na wypłaty czeka kilka tysięcy rolników. Dostarczyli rzepak do Bodaczowa, ale nie dostali pieniędzy. Planują blokadę Starostwa Powiatowego w Zamościu. Grożą też wezwaniem do bojkotu wyborów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ponad 60 tysięcy zł czeka Grzegorz Kalinowski z Grabowca. – Już ręce opadają. Z czego mam żyć? – pyta. – Wydałem już wszystkie swoje oszczędności odłożone "na czarną godzinę”.

Kalinowski nie dostał nawet niewielkiej części swoich pieniędzy. Na początku września firma wstrzymała przelewy po tym, jak komornik zajął konto spółki. Stało się tak na wniosek dwóch dużych dostawców, którzy skierowali sprawę do sądu.

Rolnicy, którzy już w sierpniu organizowali protesty w Bodaczowie liczyli, że firmę zmobilizują organy ścigania. Ale prokuratura Rejonowa w Zamościu odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, bo nie dopatrzyła się w działaniu właścicieli ZT znamion przestępstwa "polegającego na doprowadzeniu kontrahentów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”. W grę wchodziło 47 mln 964 tys. 956 zł i 63 grosze.

Dlatego rolnicy są coraz bardziej zdeterminowani. – Robimy, co tylko w naszej mocy. Szukamy wsparcia, gdzie się da – mówi Szymon Kuczyński, wiceprezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku. Dzisiaj, wspólnie z reprezentacją rolników wybiera się na spotkanie z wojewodą lubelską. Dodaje, że rolnicy rozważają zorganizowanie w środę blokady Starostwa Powiatowego w Zamościu.
– W środowisku mówi się coraz głośniej o wezwaniu do bojkotu wyborów parlamentarnych. Może w ten sposób jakoś zmobilizujemy polityków do działania – dodaje.

Sytuacja z ZT w Bodaczowie jest o tyle kuriozalna, że firma teoretycznie radzi sobie świetnie. Zakład jest nowoczesny, produkcja idzie pełną parą, a niemal codziennie z całego świata płyną do Bodaczowa zapytania o możliwość kupna oleju.

– Po działaniu komornika i zablokowaniu kredytu na rachunku bieżącym, wypłaty moglibyśmy zrealizować jedynie z kredytów skupowych. Tych jednak nie otrzymamy, dopóki nie zakończą się negocjacje z inwestorem i dopóki nie dokapitalizuje on zakładu – mówi Tomasz Lis, rzecznik prasowy ZT Bodaczów.

Kiedy to nastąpi? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. – Na pewno jednak tak się stanie, a wtedy będziemy zapewniać wszystkim naszym dostawcom rekompensaty – obiecuje Lis.

Kandydat chce pomóc

Wczoraj za rolnikami wstawił się Zdzisław Podkański, szef "Piasta” i kandydat PiS na posła. Przy pomocy prawnika pomoże rolnikom napisać pozwy cywilne. Zaprasza do swojego biura przy ul. Rzemieślniczej w Lublinie, gdzie oferuje m. in. bezpłatną pomoc prawną. (rp)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agnieszka / 15 listopada 2011 o 08:21
Już tyle czasu nie mamy kasy za rzepak i nikogo to nie obchodzi!!a rolnik gdy ma zaległość to musi zaraz zapłacić bo inaczej komornik i nikt się nami nie martwi .
Avatar
WINDYKATOR / 11 października 2011 o 11:52
SKUTECZNA WINDYKACJA 883 901 211
Avatar
pawel / 20 września 2011 o 20:08
Brakuje Samoobrony.Chłopy poszły głosować na PIS,PSL,czy inne PO,a teraz nie ma kto się za wami ująć.Wszyscy olali.
Avatar
Antypasożyt / 20 września 2011 o 10:28
Rolnicy powinni zablokować w całym kraju lokale wyborcze, może wtedy politycy usprawnią prawo w Polsce bo coś zbyt wiele bankructw w Polsce prowadzonych firm przez te same osoby!!!
nie dość że podatki w Polsce płacą tylko najbiedniejsi to są jeszcze okradani przez nieuczciwych pseudobiznesmenów!!!!
Avatar
chop / 20 września 2011 o 10:20
Zakład w Bodaczowie został nagrodzony przez swego właściciela Słowo Podlasia - dlaczego rolnicy nie udali sie na skargę do Słowa Podlasia tam może znajdą pociechę - współwłaściciela Bodaczowa .
Avatar
mach / 20 września 2011 o 10:15
[quote name='do wyborcy również wyborca' timestamp='1316496703' post='535907']
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
[/quote]

musieli mieć wyrok sądowy z nakazem egzekucji komorniczej, czyli wcześniej odbyła się rozprawa sądowa a przed tym musiał trwać jakiś spór... to nie jest sprawa na dwa dni..
[quote name='do wyborcy również wyborca' timestamp='1316496703' post='535907']
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
[/quote]

rozwiń
Avatar
toni / 20 września 2011 o 07:37
Dlaczego nie byłem zdziwiony,że Dziennik W., Zdzicho P., i Prawi i Sprawiedliwi przypadkiem się sprawą zainteresują?
Avatar
do wyborcy również wyborca / 20 września 2011 o 07:31
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
Avatar
wyborca / 20 września 2011 o 06:49
Cóż głosujcie na PSL i PO to macie gwatrantowane straty i brak kasy. Przez 4 lata rzadzenia dbali tylko o swoją kase a nie wyborców. Lenie nie chcieli wprowadzić odpowiedniej ustawy
Avatar
Agnieszka / 15 listopada 2011 o 08:21
Już tyle czasu nie mamy kasy za rzepak i nikogo to nie obchodzi!!a rolnik gdy ma zaległość to musi zaraz zapłacić bo inaczej komornik i nikt się nami nie martwi .
Avatar
WINDYKATOR / 11 października 2011 o 11:52
SKUTECZNA WINDYKACJA 883 901 211
Avatar
pawel / 20 września 2011 o 20:08
Brakuje Samoobrony.Chłopy poszły głosować na PIS,PSL,czy inne PO,a teraz nie ma kto się za wami ująć.Wszyscy olali.
Avatar
Antypasożyt / 20 września 2011 o 10:28
Rolnicy powinni zablokować w całym kraju lokale wyborcze, może wtedy politycy usprawnią prawo w Polsce bo coś zbyt wiele bankructw w Polsce prowadzonych firm przez te same osoby!!!
nie dość że podatki w Polsce płacą tylko najbiedniejsi to są jeszcze okradani przez nieuczciwych pseudobiznesmenów!!!!
Avatar
chop / 20 września 2011 o 10:20
Zakład w Bodaczowie został nagrodzony przez swego właściciela Słowo Podlasia - dlaczego rolnicy nie udali sie na skargę do Słowa Podlasia tam może znajdą pociechę - współwłaściciela Bodaczowa .
Avatar
mach / 20 września 2011 o 10:15
[quote name='do wyborcy również wyborca' timestamp='1316496703' post='535907']
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
[/quote]

musieli mieć wyrok sądowy z nakazem egzekucji komorniczej, czyli wcześniej odbyła się rozprawa sądowa a przed tym musiał trwać jakiś spór... to nie jest sprawa na dwa dni..
[quote name='do wyborcy również wyborca' timestamp='1316496703' post='535907']
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
[/quote]

rozwiń
Avatar
toni / 20 września 2011 o 07:37
Dlaczego nie byłem zdziwiony,że Dziennik W., Zdzicho P., i Prawi i Sprawiedliwi przypadkiem się sprawą zainteresują?
Avatar
do wyborcy również wyborca / 20 września 2011 o 07:31
Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł.Firma nie może wypłacić pieniędzy chociaż jest w dobrej kondycji ponieważ na koncie siedzi komornik!!!!Ludzie ktoś do tego komornika poszedł, zapewne jacyś rolnicy i nie rozumiem co polityka ma wspólnego z tą sytuacją.Naturalne jest,że jak komornik wejdzie na konta to wypłaty są wstrzymane. Współczuję rolnikom,ale również współczuję Zakładom.
Avatar
wyborca / 20 września 2011 o 06:49
Cóż głosujcie na PSL i PO to macie gwatrantowane straty i brak kasy. Przez 4 lata rzadzenia dbali tylko o swoją kase a nie wyborców. Lenie nie chcieli wprowadzić odpowiedniej ustawy
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!