wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Dowcipniś sparaliżował wczoraj pracę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu

Jeżeli dzisiaj ktoś nie zda, wybuchnie bomba - napisał na jednej z kartek, którą wczoraj rano znaleziono przed Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu. Nikt z kandydatów na kierowców nie oblał, bo egzaminy na prawo jazdy przełożono.

- Jeden z naszych kursantów miał dziś zdawać egzaminy, ale właśnie się dowiedziałem, że zostały przełożone na niedzielę - mówi Jerzy Brankiewicz, instruktor nauki jazdy w biłgorajskim Auto-Henpol. - Razem z nim przyjechało do Zamościa jeszcze dwóch kandydatów na kierowców. Wszyscy będą ćwiczyć jazdę po mieście.
Wczoraj raniutko jeden z pracowników ośrodka przy ul. Męczenników Rotundy zauważył przy furtce kilka kartek. Anonimowy autor nabazgrolił flamastrem, że na terenie WORD podłożona jest bomba. Wybuchnie o północy, jeżeli choćby jedna osoba nie zda egzaminu na prawo jazdy. Egzaminatorom groził zabójstwem. Dyrekcja zadecydowała, by nikogo nie wpuszczać na teren ośrodka. Powiadomiono policję.
- Na miejsce udała się grupa minersko-pirotechniczna, użyto psa tropiącego - informuje kom. Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. - Poszukiwania ładunku wybuchowego trwały kilka godzin, ale na szczęście niczego podejrzanego nie znaleziono.
O prawo jazdy miało wczoraj walczyć 120 osób. - Przenieśliśmy wszystkie egzaminy na niedzielę, ale jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjechać, ustalimy nowy termin - rozkłada ręce Zbigniew Kubina, dyrektor WORD w Zamościu. - To pierwszy taki alarm, choć wcześniej niektórym kandydatom na kierowców po oblanym egzaminie puszczały nerwy. Odgrażali się egzaminatorom. Zdawalność w naszym ośrodku wynosi 34 proc. i należy do najwyższych w województwie lubelskim.
Kandydaci na kierowców, którzy ściągnęli do Hetmańskiego Grodu z całego regionu, byli wyrozumiali. - Wolałbym mieć egzaminy z głowy, ale trudno, przyjadę w niedzielę - mówi 18-letni Jarosław Słupski z Biłgoraja, który wczoraj odszedł spod zamojskiego ośrodka z kwitkiem.
Policja poszukuje sprawcy alarmu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!