środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Brodzica: Sołtys esemesuje, nagroda czeka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2010, 14:10

Sołectwo Brodzica jako jedyna organizacja z województwa lubelskiego zostało nominowane do ogólnopolskiego konkursu "Wyważanie otwartych drzwi”. Wszystko za sprawą SMS-ów, dzięki którym mieszkańcy informowani są o zebraniach wiejskich, spotkaniach Koła Gospodyń Wiejskich i innych ważnych wydarzeniach.

Na pomysł wpadł dwa lata temu, po jednym z zebrań wiejskich, Piotr Sendecki, strażak i rzecznik prasowy hrubieszowskiej PSP, a także sołtys podhrubieszowskiej Brodzicy.

– Mieszkańcy skarżyli się, że ogłoszenia na tablicach ogłoszeń często są zdzierane albo zaklejane plakatami – wspomina Sendecki. – Kartka z informacją o zebraniu czasami przez dwa tygodnie wędrowała od domu do domu, dlatego podsunąłem pomysł z SMS-ami, bo telefon komórkowy jest teraz prawie w każdym domu.

Mieszkańcy z entuzjazmem podeszli do takiego rozwiązania.

– Nasza wioska nie ma zwartej zabudowy, trudno do wszystkich dotrzeć, dlatego ten pomysł był strzałem w dziesiątkę – uważa pani Agnieszka.

Na otrzymywanie od sołtysa wiadomości tekstowych zgodziło się około 40 osób, które od prawie dwóch lat systematycznie otrzymują SMS-y o zebraniach, spotkaniach KGW czy innych ważnych wydarzeniach.

– Nie płacą za tę usługę ani grosza – zapewnia Sendecki, który z własnej kieszeni wykłada rocznie za rozsyłane informacje około 50 złotych. – To są bardzo krótkie informacje, zawiadomienie o zebraniach wiejskich z jego porządkiem pojawiają się na tablicach informacyjnych.

To znaczy, że SMS-y nie zastąpiły, lecz uzupełniły tradycyjne ogłoszenia na tablicach i stronie internetowej, którą może pochwalić się wioska. – Trzeba korzystać z nowinek, bo żyjemy przecież w XXI wieku –wskazuje sołtys Brodzicy.

Listę urzędów oraz instytucji publicznych nominowanych do nagrody i antynagrody ogłosiło Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej.

Teraz już tylko od internautów zależy, która z praktyk udostępniania informacji publicznej zostanie uznana za najcenniejszą, a która za naganna.

W każdej z kategorii można zagłosować najwyżej na trzy praktyki. Pełna lista nominowanych, a także formularz do głosowania znajdują się na stronie http://informacjapubliczna.org.pl/konkurs.php.

Głosować można do 31 sierpnia. Więcej o konkursie można przeczytać pod adresem: www.informacjapubliczna.org.pl/konkurs_wywazanie_otwartych_drzwi,16,dz.html
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!