poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Budżet obywatelski w Zamościu: Zagłosujesz przez internet

Dodano: 26 czerwca 2017, 07:39
Autor: ask

Rada Miasta Zamość podjęła uchwałę o wprowadzeniu głosowania elektronicznego do BO. Wejdzie ona w życie już pod koniec czerwca. Taką zmianę w ubiegłym roku proponowało Stowarzyszenie Zamość Nasz Wspólny Dom. Wtedy nie uzyskało poparcia. Teraz się udało.

– Oznacza to, że głosowanie w ramach realizacji projektów na 2018 r. odbędzie się w dwóch formach: elektronicznej i tradycyjnej – potwierdza Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta i dodaje, że urzędnicy prowadzą w tej chwili rozmowy z firmą, która zajmie się obsługą techniczną wdrożenia platformy do głosowania elektronicznego. – Na przyszły wtorek planowane jest spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące nowej procedury głosowania.

Pomysł chwalą mieszkańcy miasta, chociaż niektórzy nie kryją też rozgoryczenia.

– Jeden z naszych postulatów w końcu wchodzi w życie. Lepiej późno niż wcale – napisał Łukasz Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Zamość Nasz Wspólny Dom. – Co prawda jeszcze rok temu to był zły pomysł ponieważ zgłaszało go nasze Stowarzyszenie, ale teraz już jest inaczej... „pomysłodawcą był zamojski magistrat”.

Nabór wniosków do zamojskiego budżetu obywatelskiego, który głosowany będzie już na nowych zasadach, trwa do 15 lipca. Zgłoszenia pomysłu lub projektu inwestycji może złożyć grupa co najmniej 10 mieszkańców miasta na formularzu do zarządów właściwych osiedli, Biura Obsługi Interesanta UM lub drogą elektroniczną w formie skanu wypełnionego druku na adres: budzetobywatelski@zamosc.pl.

Wszystkie wnioski przejdą później ocenę formalną. Odrzucone zostaną m.in. te niepoprawnie wypełnione, niekompletne lub dotyczące dokonania inwestycji na terenie, który nie należy do miasta. Te, które zostaną zaakceptowane, będą przegłosowywane na zebraniach osiedlowych.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
salon pięknych podłóg. podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe !! ***podlogi-lublin.pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!