niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Budżet Zamościa: Na co miasto wyda pieniądze w 2014

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2013, 17:14

 (Jacek Świerczyński/ archiwum)
(Jacek Świerczyński/ archiwum)

Dalsza przebudowa twierdzy, remont Akademii Zamojskiej, zakup autobusów hybrydowych, rozbudowa ZOO. To wszystko znalazło się przyszłorocznym budżecie miasta.

Największe inwestycje w 2014 roku to te dofinansowywane ze środków UE i Funduszy Norweskich. Utworzenie Muzeum Fortyfikacji i Broni pochłonie z miejskiej kasy 8,3 mln zł.

Na dalszą rekonstrukcję twierdzy, przebudowę parku miejskiego i prace przy bastionie miasto wyda 10,8 mln zł. Będzie również kontynuowana przebudowa ZOO, która rozpoczęła się jesienią. Ratusz przeznaczy 1,7 mln zł na ten cel.

– Jak co roku staramy się żeby w budżecie znalazły się inwestycje, które przyciągną turystów do naszego miasta – tłumaczy Karol Garbula, sekretarz miasta.

Na promocję Zamość wyda 575 tys. zł. Ciekawie zapowiada się projekt powstania tzw. karty turysty. Wzorem Trójmiasta czy Zakopanego będzie można kupić jeden "bilet” wstępu do najważniejszych miejsc po niższej cenie, np. do ZOO, na trasę turystyczną czy do muzeum. Z kartą otrzymamy również zniżki w lokalach, hotelach i sklepach. – Karta turysty obowiązywałaby od 15 kwietnia do 15 października – mówi Garbula.

W projekcie budżetu znalazły się remonty ul. Jutrzenki, Przyjaźni, Dobrej, Ordona, Miodowej i Brzozowej. Jest też szansa, że w pasażerowie będą jeździć hybrydowymi autobusami za 10 mln zł.

– Pod warunkiem, że uda nam się otrzymać dofinansowanie z programu "Gazela” – mówi Garbula.
W projekcie budżetu znalazły się też remonty szkół. W Zespole Szkół nr 1 powstanie winda dla niepełnosprawnych. ZS nr 2 i SP nr 2 będzie miało wyremontowane boisko. W ZS nr 5 i 8 wymienią piece. Przy ZS nr 4 powstanie bieżnia i urządzenia lekkoatletyczne. Miejski żłobek zyska nową elewację i podłogi w salach dziecięcych.

Rozbudowa i modernizacja Centrum Kształcenia Ustawicznego ma kosztować 500 tys. zł. Powiatowy urząd pracy doczeka się remontu dachu za 165 tys. zł. Siedziba Orkiestry Symfonicznej zyska nowy dach i elewację. A sportowcy ucieszą się z nowej bieżni przy OSiR. – Dzięki niej będzie można rozgrywać zawody rangi ogólnopolskiej – mówi Karol Garbula.

Projekt budżetu trafi teraz do komisji stałych Rady Miasta. O tym czy zostanie przyjęty radni zadecydują na sesji 30 grudnia.

Co na osiedlach

W planach jest budowa oświetlenia ulicznego na osiedlach: Karolówka, Nowe miasto, Majdan, Janowice, Promyk,. Orzeszkowej. Kanalizację sanitarną zyskają osiedla: Karolówka, Nowe Miasto, Św. Piątka, Orzeszkowej. W końcu remontu ma doczekać się wiadukt nad torami kolejowymi LHS na ul. Powiatowej. Na ten cel miasto przeznaczy 5,4 mln zł. W planach jest również zakup budynku dworca PKP za 150 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Leokadia
ja
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2013 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tanio za dworzec?

Rozwiń
Leokadia
Leokadia (28 listopada 2013 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O przejściu ze światłami na ulicy Świętego Piątka przy Orlej (szkoła podstawowa) należałoby już dawno pomyśleć, teraz jak zwiększył się tam ruch to dzieci wchodzą na jezdnię jak na ruletkę, dodatkowo nie przycięte są odpowiednio drzewa i nie widać znaków informujących o przejściu.... Nie wiem czy ktoś już starał się coś zrobić w tej sprawie, więc mówię to głośno bo jestem codziennie świadkiem ryzykownych prób przejścia przez ulicę na pasach! przez dzieci.

Później wszyscy mówią ale nie wiedzieliśmy to teraz już Wiesz.

Rozwiń
ja
ja (28 listopada 2013 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

170tys

Rozwiń
Stefan
Stefan (28 listopada 2013 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A Plac Wolności i Plac Stefanidesa ?

Płatne parkingi i takie wertepy

Rozwiń
zmc
zmc (27 listopada 2013 o 17:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mogli by popracować nad drogami w zamościu bo już na wioskach są lepsze i nad bezpieczeństwem na drogach tzn.ronda bo mały procent kierowców w zamościu wie jak sie po nich jeździ...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!