poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Burmistrz Hrubieszowa pisze do NFZ w sprawie szpitala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 11:01
Autor: (lew)

Szpital w Hrubieszowie (Fot. Leszek Wójtowicz/Archiwum)
Szpital w Hrubieszowie (Fot. Leszek Wójtowicz/Archiwum)

Burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj jest zaniepokojony zbyt niskim kontraktem dla miejscowego szpitala. Dlatego zwrócą się do Narodowego Funduszu Zdrowia o ponowne przeanalizowanie umowy.

W piśmie do dyrektora lubelskiego oddziału NFZ Garaj wyjaśnia, że choć formalnie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie nie podlega miastu, to jednak on interweniuje w tej sprawie w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców.

"Szczególnie niepokojąca jest niska wartość kontraktu na lecznictwo szpitalne na oddziale chirurgicznym oraz zmniejszenie, w stosunku do wykonania za 2010 rok, świadczeń rehabilitacyjnych, a także brak kontraktu na poradnię ortopedyczną” – napisał burmistrz.

Kontrakt dla oddziału chirurgicznego został zmniejszony o prawie 2 mln złotych. – A przecież przez Hrubieszów przebiega droga do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie, co oznacza duże natężenie ruchu i większe prawdopodobieństwo wypadków – mówi Tadeusz Garaj.

A wie, co mówi, bo przez kilka lat był dyrektorem hrubieszowskiego szpitala. Dodaje, że szpitala nie ma oddziału ratunkowego, dlatego wszelkie zabiegi są wykonywane na oddziale chirurgicznym. Ponadto poza poradnią szpitalną w mieście nie ma innej poradni ortopedycznej.

W związku z obniżeniem środków na świadczenia rehabilitacyjne burmistrz przypomina, że większość mieszkańców to osoby w starszym wieku, którzy wymagają tego rodzaju opieki, a szpital dysponuje nowoczesnym sprzęt i przygotowaną do jego obsługi kadrą.

Organem prowadzącym szpital jest Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Przypomnijmy, że w grudniu Rada Powiatu wyraziła stanowczy protest przeciwko decyzjom podejmowanym przez NFZ, które prowadzą do "pogorszenia dostępności do świadczeń zdrowotnych w powiecie hrubieszowskim”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!