niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Burza w Zamościu. Rada Miasta przeciwko działaniom rządu. PiS: "Przeproście mieszkańców"

Dodano: 4 stycznia 2016, 20:07

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość (fot. Agnieszka Kasperska / archiwum)
Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość (fot. Agnieszka Kasperska / archiwum)

Prowadzenie sporu o ustrój naszego państwa nie powinno się przenosić na poziom działalności władzy samorządowej – uważają zamojscy radni PiS, którzy skrytykowali wczoraj stanowisko opozycyjnych samorządowców opowiadających się przeciwko sposobowi stanowienia prawa przez rząd i parlament. Członkowie PiS chcą, żeby opozycjoniści przeprosili teraz mieszkańców za „skandaliczne nadużycie mandatu”.

Przypomnijmy. 29 grudnia, podczas sesji Rady Miasta w Zamościu głosami opozycyjnych samorządowców z Platformy Obywatelskiej, Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Zamoyskiego oraz KWW Jerzego Nizioła „Zamość Nasz Wspólny Dom” radni wyrazili stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych oraz niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Stanowisko przyjęli w imieniu mieszkańców miasta.

– Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce jakim jest konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej – napisali.

Teraz do stanowiska, które zostało przesłane do wszystkich parlamentarzystów i marszałka Sejmu, odnieśli się zamojscy członkowie PiS.

– W tej chwili nic złego w polityce się nie dzieje – uważa Jan Obszański, radny PiS z Zamościa. – Tymczasem część zamojskich radnych nadużyła zaufania swoich wyborców. Zamiast wypełniać przypisane im zadania, zajmują się polityką, która w ogóle ich nie dotyczy. Swoim postępowaniem dzielą też ludzi, robiąc tym więcej szkody niż pożytku.

W swoim stanowisku radni PiS podkreślają, że wszyscy samorządowcy bez względu na swoje poglądy polityczne powinni dla dobra mieszkańców współpracować z każdą wybraną w demokratycznych wyborach władzą.

– Obecny rząd RP może być ważnym sprzymierzeńcem władz samorządowych w kreowaniu gospodarczego rozwoju Zamościa – piszą. – Działanie (opozycyjnych – red.) radnych, podważające decyzje demokratycznie wybranych władz państwowych jest więc wyjątkowo szkodliwe dla naszego miasta. Dlatego wzywamy autorów stanowiska, do poszanowania obowiązującego prawa. Uszanujcie także wolę wyborców i zaprzestańcie dzielić mieszkańców Zamościa. (…) Wypełniając wolę licznie zgłaszających się do nas mieszkańców apelujemy aby publicznie przeprosili oni za skandaliczne nadużycie mandatu radnego.

Czy radni opozycji wystąpią z przeprosinami? – Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy przepraszać za stanowisko podjęte w pełni demokratycznie przez Radę Miasta – uważa Rafał Zwolak z KWW Marcina Zamoyskiego. – Otrzymałem sporo telefonów z podziękowaniami od mieszkańców Zamościa za obywatelską postawę. Przeprosić powinien prezes Kaczyński, za to że potępia Polaków mających inne zdanie niż on. To tego powinni się wstydzić radni PiS. 

Czytaj więcej o: Zamość
Gość
Gość
Gość
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 stycznia 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie zdekmijcie klapki 500+ i rozum Bozia wam zwróci jak na razie oprócz korupcji kupowania głosów za 500+ PiSlam nic dobrego nie zrobił nawet nie wymyślił i nie słuchajcie co samorząd może a co nie....

 PO rzadzila 8 lat, i podwoila zadluzenie Polski z 550 mld na bilion zl. PiS rzadzi 2 miesiace, wiec przestan pieprzyc glupoty. 

Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie zdekmijcie klapki 500+ i rozum Bozia wam zwróci jak na razie oprócz korupcji kupowania głosów za 500+ PiSlam nic dobrego nie zrobił nawet nie wymyślił i nie słuchajcie co samorząd może a co nie....
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2016 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak jest Panie Zwolak. Prezes Kaczyński powinien również wstydzić i przeprosić za wybuchy na słońcu.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 03:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plenum PO wyslalo gorace podziekowanie Radny za walke na bruku , ale dni wasze sa policzone twierdzi Bak Tusk
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 03:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cygan Petru wrozy ,ze Platforma zatopiona rope Tania bedziemy mieli z Rosji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!