wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Była lokatorka kontra spółdzielnia mieszkaniowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2008, 19:10

Hrubieszów. Mieszkanka Hrubieszowa sądzi się z Hrubieszowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Twierdzi, że poszkodowanych lokatorów jest znacznie więcej.

Chodzi o około 6 tys. zł. O tyle miała pomylić się na niekorzyść byłej lokatorki spółdzielnia. Sprawa jest w sądzie.

- To był błąd matematyczny, ale jestem przekonana, że spółdzielnia jest mi dłużna więcej - mówi Anna Horajecka.

Mieszkała w bloku przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie. - Wkład wpłaciłam w 1977 r., ale mieszkanie w stanie surowym otrzymałam dopiero w 1993 r. - wspomina. - Wpłaciłam 20 proc. wartości, reszta została rozłożona do spłaty długoterminowej. Z uwagi na duży czynsz, zaprzestałam spłaty w 2000 r. Mam tylko 550 zł renty, choruję ja i moje dziecko.

W tym roku postanowiła pozbyć się trzypokojowego mieszkania. - Bo nie byłam w stanie na bieżąco płacić należności - mówi.

Ale wcześniej musiała uregulować zaległości wobec HSM. I tu zaczynają się schody, bo nasza rozmówczyni podnosi, że do końca nie wiedziała, ile pieniędzy musi oddać spółdzielni. - Za każdym razem przedstawiano inną kwotę zaległości: w 2005 r. było to ponad 22 tys. zł, potem ponad 141 tys. zł, a później prawie 80 tys. zł - żali się kobieta.

Skąd te rozbieżności?

- Odnoszą się do zadłużeń z różnych okresów bądź zadłużeń cząstkowych - mówi Zbigniew Teterycz, prezes HSM. - Bank przeprowadza kontrole i nie wnosi żadnych zastrzeżeń do rozliczeń.

Horajecka przekazała w końcu na rzecz HSM około 68 tys. zł. - Razem z prawnikiem z biura posła Sławomira Zawiślaka wyliczyliśmy, że to za dużo, dlatego sprawa trafiła do sądu - mówi. - Mieszkanie w bloku było dorobkiem mojego życia. Zostało mi na kupno małego domku do kapitalnego remontu. Dlaczego prezes nie chciał pokazać mojej osobistej kartoteki, ani rozliczeń z bankiem? Otrzymałam za to plik dokumentów z zadłużeniem innych lokatorów. Poszkodowanych może być więcej.

W hrubieszowskim biurze posła Zawiślaka większość interesantów to członkowie HSM. - Udzielamy im porad prawnych - przyznaje poseł Sławomir Zawiślak z PiS. - Na spotkanie, które zorganizowaliśmy wspólnie z poseł Gabrielą Masłowską, przyszło około 300 osób.

Poseł Zawiślak złożył do ministra infrastruktury interpelację w sprawie uchylania się przez spółdzielnie mieszkaniowe od realizacji przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Chodzi m.in. o odpowiednie zmiany w statutach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
znajoma
mieszkanka
spółdzielca
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

znajoma
znajoma (9 listopada 2008 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech ta Pani przestanie udawać biedną i nieszczęśliwą. Pzrecież ona całe życie tylko po ludziach lata i o pożyczenie pieniędzy prosi. Ale na fryzjera to ją stać. Gdzie nie pójdzie tam się wykłuca.
Rozwiń
mieszkanka
mieszkanka (5 listopada 2008 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś tu kręci, czy Pani Ania czy inni. Wiadomo spółdzielnia (zarząd ) zawsze działa na nie korzyść spółdzielcy. Tak pozwolili spółdzielcy i oni rządzą ich majątkami. Dziwi mnie fakt również jak na Walnych Zebraniach członkowie spółdzielni na pracownika (prezia zarządu) mówią panie prezesie,
a jaki on prezes spółdzielców, sami tytułują, a później biadolą. Może spółdzielcy myślą , że prezes zarządu to prezes spółdzielni. Oni to wykorzystują i rządzą się jak szare gęsi i liczą niebotyczne kwoty żeby nie mieć płótna w kieszeni, w swojej kieszeni.
Rozwiń
spółdzielca
spółdzielca (5 listopada 2008 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poprawiam się nie telewizja TVN tylko TVP3 z Lublina
Rozwiń
spółdzielca
spółdzielca (5 listopada 2008 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego Pani Ania nie przyzna się do tego że nakręciłą znajomą głuchoniemą koleżankę na kredyty których nie spłaca Była już u niej telewizja TVN w tej sprawie nawet nie otworzyła drzwi reporterom i ona jest taka biedna tylko 550 zł renty a o alimentach to wogóle nie mówi i wczasy co roku też za darmo pewnie jeździ
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!