Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 czerwca 2009 r.
11:55
Edytuj ten wpis

Byli kierownicy oddziałów Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wracają do pracy

0 6 A A

Kryzys gospodarczy nie dotyczy oddziałów LODR w Sitnie i Rejowcu. Zamiast zaciskać pasa, dyrekcja musi przywracać do pracy na wcześniej zajmowane stanowiska byłych kierowników, którzy reprezentowali inne opcje polityczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie ochronił go mandat radnego powiatu zamojskiego. Po odwołaniu ze stanowiska kierownika oddziału LODR w Sitnie, związany z PiS Krzysztof Gałaszkiewicz poszedł po sprawiedliwość do sądu.

Podnosił, że do zwolnienia doszło bez zgody radnych, a więc wbrew przepisom (na wniosek PIP sąd w trybie nakazowym nałożył na dyrektora LODR w Końskowoli 5 tys. złotych grzywny za rażące naruszenie przepisów prawa pracy - red.).

Domagał się przywrócenia do pracy na wcześniej zajmowanym stanowisku oraz wypłaty wynagrodzenie za okres pozostawania bez pracy.

Sąd Rejonowy w Zamościu przyznał mu rację i w zeszłym tygodniu nakazał przywrócić Gałaszkiewicza do pracy na stanowisku kierownika, a także wypłacić ponad 30 tys. złotych.

- Nie chodzi o pieniądze, ale o mój honor i poszanowanie prawa przez dyrektora LODR. Odwołano mnie w ramach nagonki politycznej - powiedział po ogłoszeniu wyroku Krzysztof Gałaszkiewicz, który - w procesie cywilnym - domaga się dodatkowo od dyrektora LODR przeprosin i 6 tys. złotych zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

Wyrok nie jest prawomocny. Za to poprzednik Gałaszkiewicza wrócił już do pracy, bo wyrok właśnie się uprawomocnił.

Chodzi o Józefa Majkutewicza, który szefował oddziałem w Sitnie za rządów SLD-PSL. Pracę stracił prawie trzy lata temu, gdy do władzy doszło PiS z LPR i Samoobroną.

Przed sądem Majkutewicz domagał się tego samego, co jego następca. Po uprawomocnieniu wyroku zaproponowano mu inne stanowisko, ale na to się nie zgodził. Wrócił na stanowisko kierownika.

- Współpracujemy elegancko, nie ma problemu - zapewnia Ryszard Borowski z PSL, do niedawna kierownik, a po zmianie statutu organizacyjnego dyrektor oddziału LODR w Sitnie.

Dodał, że nowy-stary kierownik ma co robić. Ale według kolejnego pretendenta do kierowniczego stołka, stanowiska się dublują.

- Kierownik ma taki zakres obowiązków jak dyrektor - wskazuje Gałaszkiewicz. - Jeżeli ja wrócę do pracy, będziemy we trzech kierować oddziałem. Przecież to drwina z podatników i pracowników.

Podnosi, że do kuriozalnej sytuacji doszło wskutek nierozsądnych działań dyrektora LODR w Końskowoli, czyli wywodzącego się z PSL Tadeusza Solarskiego.

Trzeba dodać, że to nie jedyny taki przypadek na Lubelszczyźnie. Sąd nakazał już przywrócić na zajmowane wcześniej stanowisko Wiesława Orzędowskiego, byłego kierownika oddziału LODR w Rejowcu. Dyrektor LODR zwolnił go z pracy dyscyplinarnie przy sprzeciwie organizacji związkowej, a dodatkowo w momencie, gdy mężczyzna ciężko zachorował. Wyrok właśnie się uprawomocnił.

Pracownicy LODR boją się cięć finansowych. Poprosiliśmy dyrektora LODR w Końskowoli o skomentowanie sytuacji. - Poczekajmy kilka dni na decyzję kolegialną - zaproponował Tadeusz Solarski.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szarlatan / 17 czerwca 2009 o 17:31
ooo komentarze zniknęły....a takie trafne były
Avatar
doradca / 17 czerwca 2009 o 08:55
Obecna dyrekcja LODR niewątpliwie osiągnęła jeden sukces tzn. tak skutecznie wystraszyła zarówno pracowników jak i obecne związki zawodowe, że nikt nie śmie nawet zabrać głosu w tej sprawie i wszysczy udają, że tak naprawdę nic się nie stało......... Wyrazy współczucia......
Avatar
robert / 17 czerwca 2009 o 08:00
A ja uważam, że jeszcze raz sprawdza sie maksyma : " Jaki Pan taki kram". Albo nikomu z organu prowadzącego nie zależy już na doradztwie rolniczym, albo co nie daj Boże Pani Wojewoda po raz kolejny nie podejmie stosownych decyzji w imię partykularnych interesów partyjnych
Avatar
pracownik / 16 czerwca 2009 o 22:37
Lepiej................................................................. to już było. Lodrem rządzi banda nieudaczników, ktora nawet własnym majatkiem nie potrafi zarzadzać. Wstyd. To juz na całej Lubelszczyznie nie było kompetentnych ludzi do skompletowania kadry zarządzajacej Pani Wojewodo? Ambitny Nieudacznik, Królowa Musztardy i Niepoczytalny Kadrowy. Ekipa a miare czasow.
Avatar
obserwator / 16 czerwca 2009 o 18:39
Chciałbym przypomnieć wszystkim zainteresowanym, jak obecny Pan Dyrektor Solarski ponad rok temu na prawo i lewo ferował wyroki o strasznej niegospodarności i łamaniu prawa przez swoich poprzedników. Czy Pan Panie Dyrektorze może jeszcze popatrzeć prosto w oczy swoim współpracownikom i powiedzieć im, że za Pana kadencji jest lepiej.....
Avatar
nik / 16 czerwca 2009 o 17:55
Ciekawe co na to Pani Wojewoda, czy nadal będzie udawać, że nic się nie stało i wszystko w LODR Końskowola działa jak należy. A tak poza tym to jest chyba ewenement w skali kraju, jeżeli chodzi o powielanie kompetencji i liczbę kadry kierowniczej zarządzającej jednym oddziałem. To jest oczywiście kolejny przejaw "gospodarności "i "kompetencji menadżerskich" Pana Dyrektora Solarskiego.
Avatar
szarlatan / 17 czerwca 2009 o 17:31
ooo komentarze zniknęły....a takie trafne były
Avatar
doradca / 17 czerwca 2009 o 08:55
Obecna dyrekcja LODR niewątpliwie osiągnęła jeden sukces tzn. tak skutecznie wystraszyła zarówno pracowników jak i obecne związki zawodowe, że nikt nie śmie nawet zabrać głosu w tej sprawie i wszysczy udają, że tak naprawdę nic się nie stało......... Wyrazy współczucia......
Avatar
robert / 17 czerwca 2009 o 08:00
A ja uważam, że jeszcze raz sprawdza sie maksyma : " Jaki Pan taki kram". Albo nikomu z organu prowadzącego nie zależy już na doradztwie rolniczym, albo co nie daj Boże Pani Wojewoda po raz kolejny nie podejmie stosownych decyzji w imię partykularnych interesów partyjnych
Avatar
pracownik / 16 czerwca 2009 o 22:37
Lepiej................................................................. to już było. Lodrem rządzi banda nieudaczników, ktora nawet własnym majatkiem nie potrafi zarzadzać. Wstyd. To juz na całej Lubelszczyznie nie było kompetentnych ludzi do skompletowania kadry zarządzajacej Pani Wojewodo? Ambitny Nieudacznik, Królowa Musztardy i Niepoczytalny Kadrowy. Ekipa a miare czasow.
Avatar
obserwator / 16 czerwca 2009 o 18:39
Chciałbym przypomnieć wszystkim zainteresowanym, jak obecny Pan Dyrektor Solarski ponad rok temu na prawo i lewo ferował wyroki o strasznej niegospodarności i łamaniu prawa przez swoich poprzedników. Czy Pan Panie Dyrektorze może jeszcze popatrzeć prosto w oczy swoim współpracownikom i powiedzieć im, że za Pana kadencji jest lepiej.....
Avatar
nik / 16 czerwca 2009 o 17:55
Ciekawe co na to Pani Wojewoda, czy nadal będzie udawać, że nic się nie stało i wszystko w LODR Końskowola działa jak należy. A tak poza tym to jest chyba ewenement w skali kraju, jeżeli chodzi o powielanie kompetencji i liczbę kadry kierowniczej zarządzającej jednym oddziałem. To jest oczywiście kolejny przejaw "gospodarności "i "kompetencji menadżerskich" Pana Dyrektora Solarskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!