czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Były dyrektor uważa, że utrudniono mu start w konkursie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lipca 2009, 13:50

Krystyna Krawczyk, Maria Kaliszczuk i Krzysztof Trzak pokierują od nowego roku szkolnego przedszkolem i zespołami szkół w Werbkowicach i Sahryniu. – Przez wójta straciłem szansę na stanowisko dyrektora – grzmi były szef Gimnazjum w Werbkowicach.

– Nie mogłem wziąć udział w konkursie, bo nie otrzymałem w terminie oceny swojej pracy – mówi Wojciech Siuda, były już dyrektor Gimnazjum w Werbkowicach.

– Wójt, jako organ prowadzący szkoły, przekazał mi ocenę po rozstrzygnięciu konkursu. To krzywdzące. Zrobiono wszystko, aby utrącić moją kandydaturę.

Siuda popadł w niełaskę wójta pod koniec marca. Został wtedy zawieszony w czynnościach dyrektora i nauczyciela. Wójt zarzucał mu wynajęcie bez pisemnej zgody pomieszczeń szkolnych firmie edukacyjnej i zawarcia umowy wynajmu na czas nieokreślony. Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień. Dyrektor został odwieszony w maju i wrócił do pracy.

Również komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim nie znalazła podstaw, żeby wszczynać postępowanie wyjaśniające wobec dyrektora.

Siuda nie ukrywał, że będzie próbował powalczyć o stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Werbkowicach, który od 1 września tworzyć będą szkoła podstawowa i gimnazjum. W czerwcu złożył ofertę na konkurs, ale z powodu formalnych (brak aktualnej oceny pracy) jego kandydatura nie została wzięta pod uwagę.

– Porozumienie wójta i lubelskiego kuratora oświaty w sprawie oceny pracy dyrektora Gimnazjum w Werbkowicach wpłynęło do nas z kuratorium na dzień przed rozstrzygnięciem konkursu, a dwa tygodnie po terminie składania ofert – mówi Monika Podolak, dyrektor Samorządowej Jednostki Oświaty w Werbkowicach.

– Nie mamy sobie nic do zarzucenia – dodaje Lech Bojko, wójt gminy Werbkowice.
Od nowego roku szkolnego Wojciech Siuda ma na pół etatu uczyć historii w Zespole Szkół w Werbkowicach.

– Mam podstawy, żeby domagać się zadośćuczynienia za mobbing, ale nie wiem jeszcze, czy wystąpię na drogę sądową – mówi niedoszły kandydat na dyrektora.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!