czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Tradycją stało się już, że pod koniec roku w Zamościu nagradza się tych, którzy wnieśli największy wkład w rozwój kultury miasta.

Tegoroczna gala z tej okazji odbyła się wczoraj w Zamojskim Domu Kultury. Część wybrańców nagrodzono gotówką, innych honorowo - specjalnymi statuetkami.

Tradycja dorocznych spotkań prezydenta miasta z działaczami kultury sięga 1999 roku. - Wtedy po raz pierwszy nagrodzono firmy, które finansowo wspierały organizowane przez miasto przedsięwzięcia. Z czasem pojawiły się kolejne kategorie nagród, jak animator i ambasador kultury miasta - wyjaśnia Marta Derkacz-Turczyn z Wydziału Promocji, Kultury i Spraw Społecznych UM. Każdemu z laureatów tych tytułów, przyznawanych przez specjalnie powołaną kapitułę, wręczana jest statuetka założyciela miasta. Warto przy okazji dodać, że autorem jej projektu jest pochodzący z Zamościa Marcin Kowalik, student krakowskiej ASP, a wykonawcą mosiężnych odlewów Bartłomiej Sęczawa, nauczyciel zamojskiego liceum plastycznego.

W poniedziałek takie statuetki odebrało z rąk prezydenta Zamoyskiego osiem osób, ale gratulacje i podziękowania za wkład w rozwój kultury miasta powędrowały do wszystkich, którzy mają z nią cokolwiek wspólnego. Przy okazji Marcin Zamoyski obiecał, że w ciągu najbliższych miesięcy mieście nie zabraknie żadnej z dotychczas organizowanych imprez, ale wspomniał też o nowych przedsięwzięciach, jak np. festiwal piosenki im. Marka Grechuty.
Mieszkańcy miasta czekają teraz na spełnienie tych obietnic. - Nie mam co prawda zbyt wiele czasu, by brać udział w imprezach kulturalnych, ale w tym roku udało mi się go wygospodarować. Oglądałam Eurofolk a także Zamojskie Dni Muzyki i byłam naprawdę pod dużym wrażeniem - mówi Zofia Wywrocka z Zamościa. - W dotychczasowej ofercie kulturalnej rzeczywiście można coś wybrać dla siebie, ale moim zdaniem dużych imprez powinno być znacznie więcej. Bo przecież nie tylko promują miasto, a też umilają zwykłym ludziom życie - dodaje Katarzyna Jarmuła, studentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!