Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 marca 2009 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Były pracownik policji podejrzany o nawoływanie do nienawiści

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A

Zarzut nawoływania do waśni narodowościowych usłyszał były pracownik cywilny policji. Wcześniej stracił pracę, bo umieścił w Internecie fotomontaż: swoje zdjęcie w nazistowskim mundurze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale nie to zdjęcie pogrążyło Krzysztofa W., tylko fotografia przedstawiająca polską flagę i blaszany nieśmiertelnik (żołnierski identyfikator) z czasów II wojny światowej. Na zdjęciu widniało hasło "- Memento - dobry Niemiec, to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”.

Takie zdjęcie latem zeszłego roku znalazło się w internetowym serwisie nasza-klasa przed meczem piłkarskim Polska-Niemcy .

Mężczyzna do niedawna pracował w policji jako technik, amatorsko zajmował się grafiką komputerową i tworzył kkontrowersyjne fotomontaże. Gdy przełożeni obejrzeli efekty jego pasji, dyscyplinarnie zwolnili go z pracy. Mężczyzna procesuje się z policją i żąda 25 tys. zł odszkodowania za bezpodstawne - jego zdaniem - zwolnienie z pracy.

Za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych grozi do kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 13:54
PAN KOMENDANT NIE CHCIAŁ ISĆ NA UGODE BO JEST PEWNY WYGRANEJ!!!!!!!!!NIECH PAN NIE BĘDZIE TAKI PEWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3MAJ SIE PANIE WIATRZYK SPRAWIEDLIWOSĆ PO PANA STRONIE!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 13:52
JA NIE WIEM CO ONI CHCĄ OD CHŁOPAKA ROBI TO CO LUBI ZAJMUJE SIĘ GRAFIKĄ -I ROBI TO SWIETNIE TYLKO POZAZDROSCIĆ!!!!!! A CIEKAWE CO ROBIŁ KOMENDANT NA NASZEJ KLASIE SZUKAJ ZAPEWNE PRETEKSTU DO ZWOLNIENIA PANA WIETRZYKA!!!!!!!!!!!!!!WSTYDZ SIĘ PANIE KOMENDANCIE!!!!!!!!!!MOIM ZDANIEM CHŁOPAKOWI NALEŻY SIĘ DUŻO WIĘKSZE ODSZKODOWANIE NIECH SIE CIESZĄ ŻE CHCE TAK MAŁO!!!!!STRACONA PRACA ZSZARPANE NERWY- WSZYSTKO PRZEZ JAKIS GŁUPAWY POMYSŁ PANA KOMENDATA JESLI MOŻNA GO TAK NAZYWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA NIE WIEM CO ONI CHCĄ OD CHŁOPAKA ROBI TO CO LUBI ZAJMUJE SIĘ GRAFIKĄ -I ROBI TO SWIETNIE TYLKO POZAZDROSCIĆ!!!!!! A CIEKAWE CO ROBIŁ KOMENDANT NA NASZEJ KLASIE SZUKAJ ZAPEWNE PRETEKSTU DO ZWOLNIENIA PANA WIETRZYKA!!!!!!!!!!!!!!WSTYDZ SIĘ PANIE KOMENDANCIE!!!!!!!!!!MOIM ZDANIEM CHŁOPAKOWI NALEŻY SIĘ DUŻO WIĘKSZE ODSZKODOWANIE NIECH SIE CIESZĄ ŻE CHCE TAK MAŁO!!!!!STRACONA PRACA ZSZARPANE NERWY- WSZYSTK... rozwiń
Avatar
Ja / 28 marca 2009 o 21:48
Oj komendancie
„Nie idźcie tą drogą”
Avatar
mol_przepisowy / 28 marca 2009 o 13:50
Wcześniej tylko czytałem, ale po tym artykule skomentuje.
Rozgraniczmy teraz całą sytuacvję na kwestie estetyczne zdjęć (wątpliwe moim zdaniem) i kwewtie formalne całej sprawy, które nijak nie są spójne i konkretne.
Sprawa jest śmierdząca, nawet przez monitor, z tego co wynika do tej pory komendant nie mał żadnych podstaw do zwolnienia pracownika - przynajmniej w myśl art 52. czyli dyscyplinarnego zwolnienia z pracy z winy pracowika. Nie ma również dowodów na zarzucone mu czyny. Martwić może nas wszystkich postępowanie prokuratury rejonowej w Zamościu, moim zdaniem cały sztab urzędników poszukuje czegokolwiek, co było by sprzeczne z jakimkolwiek artykułem kodeksu karnego -tym samym chcąc usprawiedliwić bezpodstawne przeszukanie. Jeszcze bardziej martwić może fakt, że w taki sposób jak potraktowano Wiatrzyka, potraktować można każdego pracownika komendy, czy prokuratury -jak również każdego z nas, a do tego w majestacie prawa. Mam nadzieje, że Wiatrzyk podjął już odpowiednie środki i zawiadomił Prokuraturę Krajową
Jako ludzie świetli powinniśmy dbać również o własne interesy, a w szczególności - o to, by działania organów wykonawczych nie były nadużywane w stosynku do jednostek takich jak prawdopodobnie Wiatrzyk. Odbiór zdjęć jest kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Mnie osobiście zniesmaczyły, może dlatego, że nie znam pobudek, pod wpływem których powstały.
Wcześniej tylko czytałem, ale po tym artykule skomentuje.
Rozgraniczmy teraz całą sytuacvję na kwestie estetyczne zdjęć (wątpliwe moim zdaniem) i kwewtie formalne całej sprawy, które nijak nie są spójne i konkretne.
Sprawa jest śmierdząca, nawet przez monitor, z tego co wynika do tej pory komendant nie mał żadnych podstaw do zwolnienia pracownika - przynajmniej w myśl art 52. czyli dyscyplinarnego zwolnienia z pracy z winy pracowika. Nie ma również dowodów na zarzucone mu czyny. Martwić może nas wszystkich postępowanie prokuratu... rozwiń
Avatar
zaba / 28 marca 2009 o 12:31
Nie rozumiem trochę całej sytuacji. Czemu z głupich fotomontazy zrobila sie wielka afera, tym bardziej, że osoba na zdjęciu jest pracownikiem cywilnym.
Avatar
KK / 28 marca 2009 o 12:17
ZARAZ PO WOJNIE BYŁBY BOHATEREM A TERAZ ZA TO ŻE PISZE O ZBRODNIARZACH NIEMIECKICH PRAWDĘ BĘDZIE KARANY, JA W POLSCE ŻYJĘ CZY GDZIE BO JUŻ NIE WIEM.
Avatar
Gość / 28 marca 2009 o 11:47
Gdyby pracował w hurtowni ogórków, pewno by to nikomu nie przeszkadzało. Swoja twórczością wzbudza duże kontrowersje, a że pracuje w policji to mu podziękowali. Ja to rozumiem. Trzeba se zdawać sprawę, że specyfiki firmy. W końcu to pracownik państwowy. Myslę ze w cywilu da se chłopak rade. Niech załozy sobie zakład fotograficzny i cyka zdjęcia do woli. Bużka.
Avatar
ppp / 28 marca 2009 o 09:07
Faceta zwolnili z pracy kilka m-cy temu za zdjęcia propagujące faszyzm i wykorzystywanie materiałów służbowych...
najpierw nie mogli mu postawić zarzutów
potem okazało się, że zdjęcia nie propagują faszyzmu, a materiały służbowe były ogólnie dostępne w mediach
to dowalili mu nawoływanie do nienawiści
to jakaś farsa
przecież to wygląda jakby przez ostatnie kilka m-cy szukali "dobrego" artykułu do postawienia zarzutów
współczuję mu serdecznie, bo pewnie jak i ten zarzut odrzucą, to znajdą coś innego.
Avatar
~wuwomis~ / 28 marca 2009 o 08:03
W poprzednich artykułach miał... odsłonięte oczy. ???
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090320/ZAMOSC/167430380"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...AMOSC/167430380[/url]
Avatar
kapselka / 27 marca 2009 o 18:42
Gość napisał:
Facet wygra sprawę z Policją i będą jaja,że bezpodstawnie go zwolnili!!!!!!

trzeba zacząć od tego, że on sam ich nie ma. gdyby miał 15 latek no to może bym rozumiała, że śmiga w naszej klasie z amatorską twórczością artystyczną. Ale w tym wieku smalić takie gówna. Ludzie gdzie my jesteśmy. Gdyby je mioł to sama mu bym wycięła, bo co to za chłop?
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 13:54
PAN KOMENDANT NIE CHCIAŁ ISĆ NA UGODE BO JEST PEWNY WYGRANEJ!!!!!!!!!NIECH PAN NIE BĘDZIE TAKI PEWNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3MAJ SIE PANIE WIATRZYK SPRAWIEDLIWOSĆ PO PANA STRONIE!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 marca 2009 o 13:52
JA NIE WIEM CO ONI CHCĄ OD CHŁOPAKA ROBI TO CO LUBI ZAJMUJE SIĘ GRAFIKĄ -I ROBI TO SWIETNIE TYLKO POZAZDROSCIĆ!!!!!! A CIEKAWE CO ROBIŁ KOMENDANT NA NASZEJ KLASIE SZUKAJ ZAPEWNE PRETEKSTU DO ZWOLNIENIA PANA WIETRZYKA!!!!!!!!!!!!!!WSTYDZ SIĘ PANIE KOMENDANCIE!!!!!!!!!!MOIM ZDANIEM CHŁOPAKOWI NALEŻY SIĘ DUŻO WIĘKSZE ODSZKODOWANIE NIECH SIE CIESZĄ ŻE CHCE TAK MAŁO!!!!!STRACONA PRACA ZSZARPANE NERWY- WSZYSTKO PRZEZ JAKIS GŁUPAWY POMYSŁ PANA KOMENDATA JESLI MOŻNA GO TAK NAZYWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA NIE WIEM CO ONI CHCĄ OD CHŁOPAKA ROBI TO CO LUBI ZAJMUJE SIĘ GRAFIKĄ -I ROBI TO SWIETNIE TYLKO POZAZDROSCIĆ!!!!!! A CIEKAWE CO ROBIŁ KOMENDANT NA NASZEJ KLASIE SZUKAJ ZAPEWNE PRETEKSTU DO ZWOLNIENIA PANA WIETRZYKA!!!!!!!!!!!!!!WSTYDZ SIĘ PANIE KOMENDANCIE!!!!!!!!!!MOIM ZDANIEM CHŁOPAKOWI NALEŻY SIĘ DUŻO WIĘKSZE ODSZKODOWANIE NIECH SIE CIESZĄ ŻE CHCE TAK MAŁO!!!!!STRACONA PRACA ZSZARPANE NERWY- WSZYSTK... rozwiń
Avatar
Ja / 28 marca 2009 o 21:48
Oj komendancie
„Nie idźcie tą drogą”
Avatar
mol_przepisowy / 28 marca 2009 o 13:50
Wcześniej tylko czytałem, ale po tym artykule skomentuje.
Rozgraniczmy teraz całą sytuacvję na kwestie estetyczne zdjęć (wątpliwe moim zdaniem) i kwewtie formalne całej sprawy, które nijak nie są spójne i konkretne.
Sprawa jest śmierdząca, nawet przez monitor, z tego co wynika do tej pory komendant nie mał żadnych podstaw do zwolnienia pracownika - przynajmniej w myśl art 52. czyli dyscyplinarnego zwolnienia z pracy z winy pracowika. Nie ma również dowodów na zarzucone mu czyny. Martwić może nas wszystkich postępowanie prokuratury rejonowej w Zamościu, moim zdaniem cały sztab urzędników poszukuje czegokolwiek, co było by sprzeczne z jakimkolwiek artykułem kodeksu karnego -tym samym chcąc usprawiedliwić bezpodstawne przeszukanie. Jeszcze bardziej martwić może fakt, że w taki sposób jak potraktowano Wiatrzyka, potraktować można każdego pracownika komendy, czy prokuratury -jak również każdego z nas, a do tego w majestacie prawa. Mam nadzieje, że Wiatrzyk podjął już odpowiednie środki i zawiadomił Prokuraturę Krajową
Jako ludzie świetli powinniśmy dbać również o własne interesy, a w szczególności - o to, by działania organów wykonawczych nie były nadużywane w stosynku do jednostek takich jak prawdopodobnie Wiatrzyk. Odbiór zdjęć jest kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Mnie osobiście zniesmaczyły, może dlatego, że nie znam pobudek, pod wpływem których powstały.
Wcześniej tylko czytałem, ale po tym artykule skomentuje.
Rozgraniczmy teraz całą sytuacvję na kwestie estetyczne zdjęć (wątpliwe moim zdaniem) i kwewtie formalne całej sprawy, które nijak nie są spójne i konkretne.
Sprawa jest śmierdząca, nawet przez monitor, z tego co wynika do tej pory komendant nie mał żadnych podstaw do zwolnienia pracownika - przynajmniej w myśl art 52. czyli dyscyplinarnego zwolnienia z pracy z winy pracowika. Nie ma również dowodów na zarzucone mu czyny. Martwić może nas wszystkich postępowanie prokuratu... rozwiń
Avatar
zaba / 28 marca 2009 o 12:31
Nie rozumiem trochę całej sytuacji. Czemu z głupich fotomontazy zrobila sie wielka afera, tym bardziej, że osoba na zdjęciu jest pracownikiem cywilnym.
Avatar
KK / 28 marca 2009 o 12:17
ZARAZ PO WOJNIE BYŁBY BOHATEREM A TERAZ ZA TO ŻE PISZE O ZBRODNIARZACH NIEMIECKICH PRAWDĘ BĘDZIE KARANY, JA W POLSCE ŻYJĘ CZY GDZIE BO JUŻ NIE WIEM.
Avatar
Gość / 28 marca 2009 o 11:47
Gdyby pracował w hurtowni ogórków, pewno by to nikomu nie przeszkadzało. Swoja twórczością wzbudza duże kontrowersje, a że pracuje w policji to mu podziękowali. Ja to rozumiem. Trzeba se zdawać sprawę, że specyfiki firmy. W końcu to pracownik państwowy. Myslę ze w cywilu da se chłopak rade. Niech załozy sobie zakład fotograficzny i cyka zdjęcia do woli. Bużka.
Avatar
ppp / 28 marca 2009 o 09:07
Faceta zwolnili z pracy kilka m-cy temu za zdjęcia propagujące faszyzm i wykorzystywanie materiałów służbowych...
najpierw nie mogli mu postawić zarzutów
potem okazało się, że zdjęcia nie propagują faszyzmu, a materiały służbowe były ogólnie dostępne w mediach
to dowalili mu nawoływanie do nienawiści
to jakaś farsa
przecież to wygląda jakby przez ostatnie kilka m-cy szukali "dobrego" artykułu do postawienia zarzutów
współczuję mu serdecznie, bo pewnie jak i ten zarzut odrzucą, to znajdą coś innego.
Avatar
~wuwomis~ / 28 marca 2009 o 08:03
W poprzednich artykułach miał... odsłonięte oczy. ???
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090320/ZAMOSC/167430380"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...AMOSC/167430380[/url]
Avatar
kapselka / 27 marca 2009 o 18:42
Gość napisał:
Facet wygra sprawę z Policją i będą jaja,że bezpodstawnie go zwolnili!!!!!!

trzeba zacząć od tego, że on sam ich nie ma. gdyby miał 15 latek no to może bym rozumiała, że śmiga w naszej klasie z amatorską twórczością artystyczną. Ale w tym wieku smalić takie gówna. Ludzie gdzie my jesteśmy. Gdyby je mioł to sama mu bym wycięła, bo co to za chłop?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!