Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 lipca 2017 r.
8:18

Były proboszcz w więzieniu za molestowanie dziewczynek. 10-letni chłopiec kolejną ofiarą?

0 22 A A
(fot. Archiwum)

Były proboszcz parafii w Kalinówce (pow. zamojski), który odsiaduje wyrok za molestowanie dziewczynek przygotowywanych do pierwszej komunii, odpowie też za skrzywdzenie innego dziecka. Chodzi o chłopca, którego uczył religii. Miał to robić w czasie gdy śledztwo w jego sprawie już ruszyło.

Stanisław G. pełnił posługę duszpasterską m.in. w Lubaczowie, Tomaszowie Lubelskim i w Kalinówce. Jako proboszcz tej ostatniej parafii uczył religii w szkole w Sulmicach. Jedna z jego uczennic opowiedziała rodzicom, że była przez księdza molestowana. Gdy sprawą zajęła się prokuratura, zaczęli zgłaszać się rodzice innych skrzywdzonych dzieci.

Ostatecznie śledczy postawili duchownemu pięć zarzutów dopuszczenia się tzw. innych czynności seksualnych z osobami poniżej 15. roku życia. Z ich ustaleń wynikało, że kapłan obmacywał uczennice. Jednej z nich włożył rękę w majtki i dotykał pośladków. Innej, gdy stała przy jego biurku, włożył rękę pod bluzkę. Do molestowania dochodziło podczas przygotowań do pierwszej komunii świętej. Zarówno w szkole, jak i w kościele. 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karol / 13 lipca 2017 o 20:48
undefined napisał:
Rozumiem, że wyeksponowany obrazek ze Świętą Rodziną ma związek ze sprawą? Manipulacje Dz W na poziomie, który tylko leżący dostrzeże!
 no ma . taki lub podobne rozdawał  po kolędzie ...
Avatar
?? / 13 lipca 2017 o 16:01
undefined napisał:
Rozumiem, że wyeksponowany obrazek ze Świętą Rodziną ma związek ze sprawą? Manipulacje Dz W na poziomie, który tylko leżący dostrzeże!
 czyżby św ,józef  z obrazka też  w tym swój pastorał moczyŁ?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 14:48
Osoby pracujące z dziećmi powinny przejść test na wariografie. Może to upokarzające, ale da dzieciom bezpieczeństwo.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:52
po to walka katopisu z sądami, by można było swoich uniewinniać i tu też tak się skończy.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:44
No to jak do więźniów dotrze afera z chłopakiem to w więzieniu będzie miał jeszcze bardziej nieciekawie. Gwałt pod prysznicem niemal pewny...
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:43
szukaj na fb NAJNOWSZEJ STRONY : K z N szz S olidarnosc O rganistów 11 (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 i 11) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:41
A po co księdzu qtas?
Avatar
:) / 13 lipca 2017 o 13:26
młoda pediatra i matka ... napisał:
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ...   A Wy i tak nie potraficie nauczyć się niczego!!! Stare powiedzenie "wiara czyni czuba" jest jak najbardziej aktualne!!! Zdrowy psychicznie mężczyzna/kobieta dobrowolnie nie zrezygnuje z życia opartego na instynkcie przetrwania, a więc zdrowych zachowań seksualnych i potrzeby miłości.... Wy zaś bezrefleksyjnie poddajecie się kłamstwu polegającemu na sprzedaży nieistniejącego towaru . teatralnej celebrze i perfidnemu kłamstwu! Siódmy rok mija od chwili wyjazdu z kraju i z każdym upływającym dniem moja radość z podjętej decyzji jest większa. Nie znaczy to, iż nie nosze w sercu mojego Lublina, ale tę pustkę mogę zaspokoić poprzez kontakt z rodzicami, którzy nie zdecydowali się na opuszczenia kraju w myśl zasady, że "starych drzew się nie przesadza"  Zresztą i tak nadal prowadza praktykę lekarska, a bez dobrej znajomości angielskiego byliby skazani na egzystencję odbiegająca od standardów !
 no ,ale uważaj kobieto ,żeby ciebie zbyt  nie ubogacił czarny lud z afryka corps ,przy tych czarnych bykach nasze katabsy wyglądają jak niewinne nie znające jeszcze młodzieńca  lelyje
 no ,ale uważaj kobieto ,żeby ciebie zbyt  nie ubogacił czarny lud z afryka corps ,przy tych czarnych bykach nasze katabsy wyglądają jak niewinne nie znające jeszcze młodzieńca  lelyje rozwiń
Avatar
hehe / 13 lipca 2017 o 13:18
undefined napisał:
Polskojęzyczne media w interesie liberalno lewackiego zachodu szczują Naród Polski na Kościół Katolicki. W czyim interesie jest nagłaśnianie takich incydentów? Na pewno nie w interesie Polski i Narodu Polskiego.
 milcz pedofilu obrzydliwy ,tobie też sie do kiecki dobierzemy dewiancie
Avatar
młoda pediatra i matka ... / 13 lipca 2017 o 12:20
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ... A Wy i tak nie potraficie nauczyć się niczego!!! Stare powiedzenie "wiara czyni czuba" jest jak najbardziej aktualne!!! Zdrowy psychicznie mężczyzna/kobieta dobrowolnie nie zrezygnuje z życia opartego na instynkcie przetrwania, a więc zdrowych zachowań seksualnych i potrzeby miłości.... Wy zaś bezrefleksyjnie poddajecie się kłamstwu polegającemu na sprzedaży nieistniejącego towaru . teatralnej celebrze i perfidnemu kłamstwu! Siódmy rok mija od chwili wyjazdu z kraju i z każdym upływającym dniem moja radość z podjętej decyzji jest większa. Nie znaczy to, iż nie nosze w sercu mojego Lublina, ale tę pustkę mogę zaspokoić poprzez kontakt z rodzicami, którzy nie zdecydowali się na opuszczenia kraju w myśl zasady, że "starych drzew się nie przesadza" Zresztą i tak nadal prowadza praktykę lekarska, a bez dobrej znajomości angielskiego byliby skazani na egzystencję odbiegająca od standardów !
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ... A Wy... rozwiń
Avatar
Karol / 13 lipca 2017 o 20:48
undefined napisał:
Rozumiem, że wyeksponowany obrazek ze Świętą Rodziną ma związek ze sprawą? Manipulacje Dz W na poziomie, który tylko leżący dostrzeże!
 no ma . taki lub podobne rozdawał  po kolędzie ...
Avatar
?? / 13 lipca 2017 o 16:01
undefined napisał:
Rozumiem, że wyeksponowany obrazek ze Świętą Rodziną ma związek ze sprawą? Manipulacje Dz W na poziomie, który tylko leżący dostrzeże!
 czyżby św ,józef  z obrazka też  w tym swój pastorał moczyŁ?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 14:48
Osoby pracujące z dziećmi powinny przejść test na wariografie. Może to upokarzające, ale da dzieciom bezpieczeństwo.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:52
po to walka katopisu z sądami, by można było swoich uniewinniać i tu też tak się skończy.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:44
No to jak do więźniów dotrze afera z chłopakiem to w więzieniu będzie miał jeszcze bardziej nieciekawie. Gwałt pod prysznicem niemal pewny...
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:43
szukaj na fb NAJNOWSZEJ STRONY : K z N szz S olidarnosc O rganistów 11 (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 i 11) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 13:41
A po co księdzu qtas?
Avatar
:) / 13 lipca 2017 o 13:26
młoda pediatra i matka ... napisał:
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ...   A Wy i tak nie potraficie nauczyć się niczego!!! Stare powiedzenie "wiara czyni czuba" jest jak najbardziej aktualne!!! Zdrowy psychicznie mężczyzna/kobieta dobrowolnie nie zrezygnuje z życia opartego na instynkcie przetrwania, a więc zdrowych zachowań seksualnych i potrzeby miłości.... Wy zaś bezrefleksyjnie poddajecie się kłamstwu polegającemu na sprzedaży nieistniejącego towaru . teatralnej celebrze i perfidnemu kłamstwu! Siódmy rok mija od chwili wyjazdu z kraju i z każdym upływającym dniem moja radość z podjętej decyzji jest większa. Nie znaczy to, iż nie nosze w sercu mojego Lublina, ale tę pustkę mogę zaspokoić poprzez kontakt z rodzicami, którzy nie zdecydowali się na opuszczenia kraju w myśl zasady, że "starych drzew się nie przesadza"  Zresztą i tak nadal prowadza praktykę lekarska, a bez dobrej znajomości angielskiego byliby skazani na egzystencję odbiegająca od standardów !
 no ,ale uważaj kobieto ,żeby ciebie zbyt  nie ubogacił czarny lud z afryka corps ,przy tych czarnych bykach nasze katabsy wyglądają jak niewinne nie znające jeszcze młodzieńca  lelyje
 no ,ale uważaj kobieto ,żeby ciebie zbyt  nie ubogacił czarny lud z afryka corps ,przy tych czarnych bykach nasze katabsy wyglądają jak niewinne nie znające jeszcze młodzieńca  lelyje rozwiń
Avatar
hehe / 13 lipca 2017 o 13:18
undefined napisał:
Polskojęzyczne media w interesie liberalno lewackiego zachodu szczują Naród Polski na Kościół Katolicki. W czyim interesie jest nagłaśnianie takich incydentów? Na pewno nie w interesie Polski i Narodu Polskiego.
 milcz pedofilu obrzydliwy ,tobie też sie do kiecki dobierzemy dewiancie
Avatar
młoda pediatra i matka ... / 13 lipca 2017 o 12:20
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ... A Wy i tak nie potraficie nauczyć się niczego!!! Stare powiedzenie "wiara czyni czuba" jest jak najbardziej aktualne!!! Zdrowy psychicznie mężczyzna/kobieta dobrowolnie nie zrezygnuje z życia opartego na instynkcie przetrwania, a więc zdrowych zachowań seksualnych i potrzeby miłości.... Wy zaś bezrefleksyjnie poddajecie się kłamstwu polegającemu na sprzedaży nieistniejącego towaru . teatralnej celebrze i perfidnemu kłamstwu! Siódmy rok mija od chwili wyjazdu z kraju i z każdym upływającym dniem moja radość z podjętej decyzji jest większa. Nie znaczy to, iż nie nosze w sercu mojego Lublina, ale tę pustkę mogę zaspokoić poprzez kontakt z rodzicami, którzy nie zdecydowali się na opuszczenia kraju w myśl zasady, że "starych drzew się nie przesadza" Zresztą i tak nadal prowadza praktykę lekarska, a bez dobrej znajomości angielskiego byliby skazani na egzystencję odbiegająca od standardów !
......często zastanawiam się nad ogólnonarodową hipokryzją drążącą ten dziwny naród! Nie przeszkadza Wam katabas, nawet najbardziej zboczony tak długo, jak długo nie wpadnie na swoich zbrodniczych praktykach. Może Wam podawać wafla golą ręką, którą przed chwila trzymał w majtkach. Może Wam opowiadać idiotyzmy przy okazji poświątecznych odwiedzin celem zabrania daniny! Może molestować dzieci i młodzież krzywdząc je i powodując traumę na całe życie tak długo, jak długo nie opisze tego prasa lub któryś z rodziców nie przejrzy na oczy ... A Wy... rozwiń