sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Ceny wody i ścieków w górę. Będzie wniosek o odwołanie prezesa PGK Zamość?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2010, 10:31
Autor: Bogdan Nowak

Radni na podwyżki się nie zgodzili, ale zamojskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i tak zrobi swoje. Niebawem wzrosną opłaty za wodę i ścieki. Za każdy metr sześcienny zapłacimy o 27 groszy więcej niż dotychczas. Nie wszystkim się to podoba.

– Podwyżki wprowadzimy 1 kwietnia – mówi Franciszek Josik, prezes zamojskiego PGK. – Będą to takie stawki jak zaproponowaliśmy radnym.

– Poprzednia taryfa opłat za wodę i ścieki obowiązywała tylko na jeden rok – dodaje Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Dlatego trzeba było wprowadzić nową. Została opracowana zgodnie z przepisami.

Podwyżki zostaną wprowadzone wbrew radnym oraz szefom dwóch zamojskich Spółdzielni Mieszkaniowych i prezesa Zakładu Gospodarki Lokalowej.

Na ostatniej sesji odbyła się na ten temat prawdziwa batalia. Było mnóstwo argumentów za i przeciw. W końcu odbyło się głosowanie. Przeciwko uchwaleniu podwyżki było 8 rajców, 7 ją poparło, a 4 wstrzymało się od głosu.

Tyle, że to nic nie dało. – To była opinia rady – mówi rzecznik Garbula. – PGK może wprowadzić nowy cennik.

Podwyżki opłat za wodę i ścieki zostaną wprowadzone 1 kwietnia. Teraz za każdy metr sześcienny trzeba zapłacić 4 zł i 88 gr. (opłata jest pobierana łącznie). Ceny wzrosną o 27 groszy (czyli 5,53 proc.).

– Opłaty u nas należą do najniższych w województwie – mówi prezes Josik. – Podwyżka nie obciąży znacząco mieszkańców miasta. Nam ułatwi funkcjonowanie.

Co na to zamojscy rajcy? Marek Dziura, zamojski radny miejski (PiS) był największym przeciwnikiem wprowadzenia tej podwyżki. Na ostatniej sesji triumfował.

Jednak o tym, że cała batalia na sesji, a potem głosowanie nic nie dało dowiedział się od nas. Był oburzony.

– Podwyżka jest nieuzasadniona – denerwuje się Dziura. – Ta spółka powinna poszukać oszczędności u siebie, a nie obciążać mieszkańców miasta. To jasne. Jeśli te podwyżki zostaną wprowadzone, będę stanowczo protestował.

W jaki sposób? – Złożę wniosek o odwołanie prezesa Josika ze stanowiska – zapewnia radny. – Nie może być tak, ze opinia rady i szefów spółdzielni mieszkaniowych nic nie znaczy. To po co my jesteśmy potrzebni! Tak nas traktować nie wolno!

Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący zamojskiej RM studzi emocje.

– Radni nie zakwestionowali samego mechanizmu wprowadzenia taryfy – tłumaczy. – Dlatego PGK podwyżki może w takiej sytuacji wprowadzić. Takie jest po prostu prawo.

Mieszkańcy Zamościa zachwyceni tym prawem nie są.

– Co roku wprowadzana jest fala różnych podwyżek – mówi pan Tomasz, mieszkaniec domu przy ul. Ustronie. – Gdy się całość zsumuje wychodzi dużo pieniędzy. Dlatego nie można mówić, że podwyżek za wodę i ścieki mieszkańcy nie odczują. Dla wielu ludzi to będzie kłopot.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~GoŚć~
alik
jan
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~GoŚć~
~GoŚć~ (9 marca 2010 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może wystarczyło by po parę złotych odebrać pracownikom PGK po jedyne 5,53 procent, tez nie powinni odczuć a mieszkańców odciążą od podwyżki.
Rozwiń
alik
alik (9 marca 2010 o 06:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najłatwiej zrobić podwyżki. Tyle, że niedługo ludzie nie będą mieli z czago zapłacić.
Rozwiń
jan
jan (8 marca 2010 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[font="Tahoma"][/font][size="3"][/size][color="#000000"][/color]Panie Dziura czy zaczyna pan swoja kampanie wyborcza
Rozwiń
~realista~
~realista~ (8 marca 2010 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
meleni napisał:
Zamość nie ma źle proszę zobaczyć na ceny wody w Lublinie. Mistrzami świata są bychawiacy oni łącznie za wode i ścieki płacą 2,6 +4,5=7,10zł

WODOCIĄG MIEJSKI BYCHAWA 2,60 zł / m3
WODOCIĄGI WIEJSKIE 2,39 zł / m3
ŚCIEKI 4,5 zł / m3


To, że gdzieś tam jest straszna drożyzna to nie znaczy, że i w Zamościu tak być musi! Dlaczego zawsze robi się porównania tylko tam gdzie jest to korzystne dla porównującego.
Rozwiń
meleni
meleni (8 marca 2010 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamość nie ma źle proszę zobaczyć na ceny wody w Lublinie. Mistrzami świata są bychawiacy oni łącznie za wode i ścieki płacą 2,6 +4,5=7,10zł

WODOCIĄG MIEJSKI BYCHAWA 2,60 zł / m3
WODOCIĄGI WIEJSKIE 2,39 zł / m3
ŚCIEKI 4,5 zł / m3
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!