niedziela, 25 marca 2018 r.

Zamość

Chcą odwołać radnego PiS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2008, 16:16
Autor: Bogdan Nowak

Nad głową radnego Michała Malca znowu zawisły czarne chmury, bo... choruje i nie pracuje.

Posadę dyrektora ekonomicznego w zamojskiej ZKE Dystrybucja już stracił. Teraz może rozstać się z funkcją szefa komisji oświaty Rady Miasta. Dlaczego? Bo podobno nie przykłada się do pracy.

- Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - dziwił się na ostatniej sesji Wiesław Nowakowski (SLD), członek komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji RM, której Malec jest szefem. - Pan Malec nie przychodzi na posiedzenia, nic nie podpisuje, a o tym co się dzieje, dowiaduje się... na sesji. Nie powinien być szefem komisji. Złożę wniosek o jego odwołanie.

Kłopoty Malca zaczęły się w lutym. ZKE Dystrybucja chciała go wtedy zwolnić z funkcji dyrektora ds. ekonomicznych i zlikwidować to stanowisko. W pismach do RM zarząd spółki stwierdził, że Malec "nie angażował się w realizację prac wynikających z zakresu jego obowiązków, co świadczy o jego niedbalstwie, a nawet nieporadności zawodowej”.

Radni uznali jednak, że likwidacja stanowiska dyrektora ekonomicznego jest pozorna, bo spółka powołała członka zarządu, który przejął już obowiązki Malca.

Dlatego 15 zagłosowało przeciwko zwolnieniu go ze stanowiska, a 5 się wstrzymało. Pracodawca radnego jednak dopiął swego. - Funkcji dyrektora już nie pełni, ale jest nadal naszym pracownikiem - mówi Piotr Powaga, rzecznik ZKE Dystrybucja. - Zarząd porozumiał się z nim w tej sprawie. Tyle mogę wam powiedzieć.

Okazuje się, że zastrzeżenia co do pracy Malca mają również radni. Dlaczego? W tym roku tylko raz pojawił się na sesji i tylko raz na posiedzeniu komisji budżetowej.

- To zdecydowanie za rzadko - kwituje Jerzy Nizoł (SLD), członek komisji budżetowej. Dużo lepiej sprawuje się natomiast jako szef komisji oświaty. Opuścił zaledwie jedno spotkanie. - Trudno tego radnego oceniać, bo można mu nieuzasadnioną krytyką zrobić krzywdę - tłumaczy Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący RM i szef klubu PiS.

- Nie dostaliśmy żadnego sygnału, że prowadzona przez niego komisja działa niewłaściwie. Jego pracę trzeba oceniać za całokształt, a nie pod wpływem emocji jednego radnego.

Co na to zainteresowany? - W tym roku dwa i pół miesiąca byłem na zwolnieniu lekarskim i nie mogłem pracować - tłumaczy Michał Malec (PiS). - To jasne. A na ostatnią sesję nie mogłem przybyć, bo tego dnia przyjechał do Chełma... Jarosław Kaczyński. A ja pełnię funkcję sekretarza okręgu PiS... Działanie pana Nowakowskiego ma charakter polityczny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zamościanin
STYX
nauczyciel
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zamościanin
Zamościanin (12 sierpnia 2008 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ODNOśNIE WASZEGO MALCA ZNAM GO OD DAWNA TO CWANIACZEK! CHCIAł SIE DOSTAć DO WłADZY ABY SIę NACHAPAć I SIę DOSTAł PRZEZ LUDZI KTóRZY MYśLELI MłODY COś ZROBI:)A TAK NAPRAWDę TO WSZYSTKO ZA NIEGO ROBILI JEGO KOLEDZY A ON ZBIJAł śNIETANKę!!!
TERAZ WYGLąDA JAK KWAśNIEWSKI TEż MA TAKIE PYZY WIDAć U WłADZY:)))ON SIę TAK NADAje na radnego jak nadawał się na dyrektora czyli wcale
LUDZIE PRZEJRZYJCIE WRESZCIE NA OCZY JAK BęDą TACY LUDZIE RADNYMI TO NIGDY ZAMOść NIE BęDZIE MIASTEM LUDZI MłODYCH KTóRZY BęDą CHCIELI SIę TU OSIEDLIć BO BęDą PERSPEKTYWY NA PRZYSZłOść I DOBRE POBORY!!!!!!!!!!
Rozwiń
STYX
STYX (19 maja 2008 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyj...wszystkich PiS-owców !!! To radiomaryjowcy a tym samym zdrajcy Polski bo Platne Pachołki Watykanu !
Rozwiń
nauczyciel
nauczyciel (9 maja 2008 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie znam tego Pana .Tym bardziej jako orędownika SP 7 i naszego środowiska .
O co w tym wszystkim chodzi ???????????????????????
Rozwiń
Nauczycielka
Nauczycielka (9 maja 2008 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam, chciałam sie odnieść do bezpodstawnej nagonki na Pana Michała Malca. Tak sie składa, że miałam okazje poznać p. Michała i zoabczyc jak walczy o sprawy zwykłych nauczycieli jestem pełna podziau jaka determinacja sie wykazał walczac o szkole nr 7 w Zamościu. Zarzuty padajace na tym forum sa nie sprawiedliwe ublewam nad tym faktem. czytajac to widze jakie argumenty maja jego przeciwnicy ja sa one po prosty smieszne. Odniesienia i ataki na poziomie dresiarzy z bloków. Panie Michale prosba do pana prosze sie nie poddawac my nauczyciele jestesmy calym sercem z Panem jest Pan czlowiekeim o wysokiej kulturze osobistej i duzej inteligencji pech sprawil ze działa Pan w partii politycznej wysoce niepoprawnej. Redaktorzy nie zadali sobie trudu by porozmaiwac z nami nauczycielami o tym jak nam sie z Panem wspołpracuje ten fakt w duzej mierze swiadczy o tendencyjnosci tego artykułu mam nadzieje ze moj post zostanei zamieszczony. Pozdrawiam i prosze trzymac tak dalej !
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (9 maja 2008 o 00:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwazam ze mamy do czynnienia z nagonka polityczna proba dyskredytacji mlodego czlowieka przez ludzi, ktorych frakcje chyla sie ku upadkowi czysta ludzka zawisc i podlosc dla mnei zenada
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!