piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Chorują na całego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 marca 2003, 17:07

Od blisko czterech miesięcy na zwolnieniach lekarskich przebywają osoby, które pełniły znaczące funkcje w samorządach poprzedniej kadencji. Co jakiś czas sprawdzają ich pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Prezydent Chełma otrzymał po swoich poprzednikach pustą kasę i potężne długi. Na wieść o katastrofalnym stanie finansów miasta Krzysztof Grabczuk wprost z urzędu trafił na początku grudnia do szpitala. Dwa tygodnie wcześniej rozchorował się ten, który w poprzedniej kadencji trzymał rękę na miejskiej kasie. Wiesławowi Klasurze w zeszłym tygodniu skończyło się kolejne zwolnienie lekarskie.
Do następnego czwartku jest z kolei na zwolnieniu Józef Rogowski, dyrektor b. Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa UM w Chełmie. Zwolnienie lekarskie skończyło się Joannie Nowak, dyrektor b. Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej Turystyki i Sportu UM w Chełmie. Jeszcze przed wyborami zaczęła korzystać z zaległego urlopu, a gdy się skończył, zachorowała.
Były starosta hrubieszowski będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim do końca tego miesiąca. - To nie jest choroba, która wzięła się w listopadzie - zaznacza Zdzisław Kosakowski. - Leczę się z przerwami od kwietnia ubiegłego roku.
U byłego starosty, który obecnie zasiada w Radzie Powiatu, stwierdzono zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa. Jego następstwem było zapalenie zespołu nerwowego lewego obojczyka. - Cały czas boli mnie lewa ręka - powiedział podczas rozmowy z Dziennikiem Kosakowski, który korzysta z zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy od 18 listopada ubiegłego roku.
Miesiąc temu wstrzymano mu jednak wypłatę zasiłku. - ZUS twierdzi, że z racji tego, że jestem współwłaścicielem niewielkiego gospodarstwa rolnego taki zasiłek mi się nie należy - mówi były starosta. - Ja jestem innego zdania i dlatego odwołałem się do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. - Wszystko rozstrzygnie sąd i jego decyzja będzie dla nas wiążąca - usłyszeliśmy od Ryszard Piebiaka, dyrektora biłgorajskiego oddziału ZUS.

ZUS sprawdza

Zakłady pracy mogą kierować w uzasadnionych przypadkach zwolnienia lekarskie do ZUS w celu ich kontroli pod względem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby i wystawiania zaświadczeń lekarskich, a ponadto dokonywać we własnym zakresie kontroli domowej pracowników pod względem prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. Pracodawcy często korzystają z takich uprawnień. Czynności w tym zakresie wykonuje z urzędu ZUS w stosunku do wszystkich osób, którym wypłaca zasiłki chorobowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!