Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 lipca 2012 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Co dalej z browarem w Zwierzyńcu?

0 3 A A
O zwrot nieruchomości w Zwierzyńcu ubiegają się spadkobiercy Zamoyskich.  (Archiwum)
O zwrot nieruchomości w Zwierzyńcu ubiegają się spadkobiercy Zamoyskich. (Archiwum)

W sierpniu Starostwo Powiatowe w Zamościu ogłosi przetarg na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu. Wytwarzano w nim piwo od XIX wieku. Zaprzestano ponad 3 lata temu, kiedy Perła Browary Lubelskie S.A. przeniosła produkcję do Lublina. Od tamtej pory budynek niszczeje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W 2011 roku browarem zainteresowane były dwie firmy– Browar Ciechan z Ciechanowa i Firma Euro-Projekt, która wywindowała czynsz do ponad 200 tys. zł. Obiecywała, że rok później uruchomi produkcję na poziomie 25 tys. hektolitrów.

– W browarze jednak nic się nie działo. Warzenie piwa nawet się nie rozpoczęło. Dlatego z powrotem przejęliśmy nieruchomość – mówi Henryk Matej, starosta zamojski. – Euro Projekt zalega nam jeszcze z czynszem. Staramy się o zwrot tych pieniędzy.

W sierpniu zostanie ogłoszony kolejny przetarg – tym razem nieograniczony, pisemny. Nie zmieni się za to określona przez rzeczoznawcę cena wyjściowa miesięcznego czynszu - 10 tys. zł.

Nie można wykluczyć, że chętnych do dzierżawienia nie będzie. Co wtedy? – Będziemy się przygotowywać do kolejnego przetargu, a jeśli i ten też się nie uda, to zabezpieczymy browar na zimę – mówi starosta.

O zwrot nieruchomości w Zwierzyńcu ubiegają się spadkobiercy Zamoyskich. Starostwo spodziewa się, że wkrótce Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wypowie się, czy został on odebrany rodzinie zgodnie z dekretem PKWN, czy też nie.

– Te sprawy są bardzo kłopotliwe. Z pewnością znalazłby się chętny na browar gdyby wiedział, że inwestuje w swoją nieruchomość, a nie w budynek w dzierżawie – dodaje Matej.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miastowy / 31 lipca 2012 o 12:16
juz Marcin prezydent miast sie zapoiekuje swoim domkiem- za darmo dostanie od kolegi starosty
Avatar
ja / 31 lipca 2012 o 08:33
masz rację nic się nie będzie działo a perla będzie dalej mieszać
Avatar
MATI / 31 lipca 2012 o 00:06
Nic nie będzie i nie ma się co czarować te wszystkie przetargi to wielka ściema ........jak można przekazać browar firmie która nie ma nic wspólnego z browarnictwem ? Szanowny Pan starosta próbuje mydlić oczy wszystkim co trzy lata i mu sie udaje . Przecież jeżeli ktoś ma produkować piwo to musi mieć do tego urządzenia a nie tylko budynki ......nie dało się tego zauważyć po roku dzierżawy ? Dobrze że Walczy o to rodzina Zamojskich bo juz dawno rozdali między soba ........Dziwię się tylko nieszkańcom Zwierzyńca że tak szybko sie poddają i tracą taki smaczny kawałek historii.
Nic nie będzie i nie ma się co czarować te wszystkie przetargi to wielka ściema ........jak można przekazać browar firmie która nie ma nic wspólnego z browarnictwem ? Szanowny Pan starosta próbuje mydlić oczy wszystkim co trzy lata i mu sie udaje . Przecież jeżeli ktoś ma produkować piwo to musi mieć do tego urządzenia a nie tylko budynki ......nie dało się tego zauważyć po roku dzierżawy ? Dobrze że Walczy o to rodzina Zamojskich bo juz dawno rozdali między soba ........Dziwię się tylko nieszkańcom Zwierzyńca że tak szybko sie poddają i tr... rozwiń
Avatar
miastowy / 31 lipca 2012 o 12:16
juz Marcin prezydent miast sie zapoiekuje swoim domkiem- za darmo dostanie od kolegi starosty
Avatar
ja / 31 lipca 2012 o 08:33
masz rację nic się nie będzie działo a perla będzie dalej mieszać
Avatar
MATI / 31 lipca 2012 o 00:06
Nic nie będzie i nie ma się co czarować te wszystkie przetargi to wielka ściema ........jak można przekazać browar firmie która nie ma nic wspólnego z browarnictwem ? Szanowny Pan starosta próbuje mydlić oczy wszystkim co trzy lata i mu sie udaje . Przecież jeżeli ktoś ma produkować piwo to musi mieć do tego urządzenia a nie tylko budynki ......nie dało się tego zauważyć po roku dzierżawy ? Dobrze że Walczy o to rodzina Zamojskich bo juz dawno rozdali między soba ........Dziwię się tylko nieszkańcom Zwierzyńca że tak szybko sie poddają i tracą taki smaczny kawałek historii.
Nic nie będzie i nie ma się co czarować te wszystkie przetargi to wielka ściema ........jak można przekazać browar firmie która nie ma nic wspólnego z browarnictwem ? Szanowny Pan starosta próbuje mydlić oczy wszystkim co trzy lata i mu sie udaje . Przecież jeżeli ktoś ma produkować piwo to musi mieć do tego urządzenia a nie tylko budynki ......nie dało się tego zauważyć po roku dzierżawy ? Dobrze że Walczy o to rodzina Zamojskich bo juz dawno rozdali między soba ........Dziwię się tylko nieszkańcom Zwierzyńca że tak szybko sie poddają i tr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 20 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!