poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Co z nowym basenem w Hrubieszowie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2010, 20:10

Hrubieszowscy samorządowcy chcą własnymi środkami budować basen i modernizować boiska szkolne. Po cichu liczą jeszcze na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Nadzieja umiera ostatnia. – Jeżeli nie pozyskamy środków zewnętrznych, to we własnym zakresie będziemy finansować to zadanie – podnosi burmistrz Zbigniew Dolecki, który w przedstawił sytuację rajcom na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Dodał, że na ręce marszałka województwa lubelskiego i członków zarządu skieruje pisma z prośbą o skierowanie środków na inwestycje sportowe z listy rezerwowej.

– Hrubieszów zasługuje na to, żeby mieć swój basen – uważa radny Reginald Kawalec. – Jeżeli nie ma innego wyjścia, trzeba budować go z własnych środków. Można tę inwestycję rozłożyć na kilka lat i co roku przekazywać z budżetu po 2 mln złotych. Najważniejsze, żeby nam się chciało.

Trzy lata temu Rada Miasta zdecydowała o budowie nowych obiektów sportowych, czyli krytej pływalni przy SP nr 2 oraz boisk przy SP nr 1 i 3. Wszystko ma kosztować 13 mln złotych. W czerwcu ub. roku złożono wniosek o dofinansowanie tego zadania z RPO.

Samorząd miał chrapkę na 10,4 mln złotych, co stanowi 85 proc. planowanych kosztów inwestycji. Resztę miał dołożyć z własnego garnuszka.

Ich wniosek zdobył 70 punktów i znalazł się na 10 miejscu w rankingu, ale po ocenie strategicznej otrzymał 12 punktów i spadł poniżej 42 miejsca, a tyle projektów zatwierdzono do realizacji.

– To krzywdząca decyzja, bo pod względem dostępności uczniów do krytej pływalni jesteśmy białą plamą na mapie województwa – zaznacza Dolecki. – Ponad 80 proc. naszych uczniów ma skrzywienie kręgosłupa, a najlepszą korektą wad postawy jest pływanie.

Z basenu korzystaliby wszyscy mieszkańcy powiatu. – Mamy podpisane porozumienie z gminami – zauważa sekretarz miasta Marek Watras.

Miasto ma pozwolenie na budowę, projekt ma zostać uaktualniony. Na budowę basenu przy ul. Żeromskiego i modernizację boisk zarezerwowano w tegorocznym budżecie ok. 1,6 mln złotych.

– Trzeba likwidować zapóźnienia cywilizacyjne – uważa pan Andrzej. – Po co mamy dowozić dzieci do Zamościa, skoro na miejscu możemy mieć krytą pływalnię?

W Zarząd Województwa będzie nieugięty, to w trakcie realizacji zadnia samorząd będzie mógł starać się o dofinansowanie na przykład z Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina lub Ministerstwa Sportu i Turystyki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bcc
marecki
marecki
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bcc
bcc (28 lutego 2010 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przewrotny tytuł "co z nowym basenem w Hrubieszowie" to tak jakby był jeszcze stary basen w Hrubieszowie
Rozwiń
marecki
marecki (28 lutego 2010 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
michał napisał:
A od kiedy to 80% z 13 mln to 10,4 mln, komuś gratulujemy pojęcia o matematyce

No właśnie - idż do szkoły, albo weź kalkulator i rozwiąż równanie z jedną niewiadomą - 13000000 = 100%
X= 80% ,napewno x wyjdzie ci 10,4
Rozwiń
marecki
marecki (28 lutego 2010 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
boy napisał:
Marecki - stoków dla hrubieszowskich narciarzy w okolicy i samym Hrubieszowie wbród , trzeba tylko chcieć jak Chełm czy Tomaszów , basen potrzebny owszem ale tutaj nie potrafi się wykorzystać naturalntch zasobów , kąpieliska na rzece Bug i Huczwie , były zapowiedzi zalewu w Turkowicach i co - obiecanki a tak trudno urządzic kapieliska na rzece , wstyd kąpielisko przy sławęcińskiej drodze , brodzik dla dzieci na stadionie poprzednik zasypał piaskiem , zanim sięgniemy po duże zróbmy te małe kroczki poprawiające stan

Wszystko się zgadza, tylko stok narciarski to nie górka , ale górka z wyciągiem , wypożyczalnią sprzętu ,jakąś kafejką.Miejsca jest faktycznie w bród.
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (28 lutego 2010 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ile to tych projektów zostało złożonych? Nie udało się w tym rozdaniu? składać ponownie! Widocznie projekt był źle napisany że nie dostał finansowania. Nauczcie się pisać.
Rozwiń
benek
benek (28 lutego 2010 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zmienić hrubieszowskich politykierów i zaraz się poprawi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!